Jan Lipold Jan Lipold | Názory
9. 3. 2011 17:15

Moravský jazyk. To je sčítání lidu, ne jídelní lístek

Tomio Okamura analyzuje konečné řešení. Děkujeme, přicházíme. Zprávy o páté
Foto: Jan Lipold

Moravská národní lobby zbrojí na sčítání lidu. Viz také tuto nepřehlédnutelnou samolepku u Onderkových falických "hodin" na Svoboďáku.

Výzva, správně rozlišující Moravany od Moravanek, zjevně pochází od umírněného křídla. Protože je v českém, a ne moravském jazyce, který do sčítacích archů vepíší radikální separatisté.

Když jsme na začátku roku 2011 předpovídali, že začíná "velké hledání nepřítele", ani ve snu nás nenapadlo, že to může vypadat takhle. Zlodějna? Drahota? Arogance? Dílo Čechů, ví správný Moravák. Jen počkejte, až nás sečtou, zúčtujeme spolu!

Doktoři z akce Děkujeme, přicházíme si stěžují, že jim teď hodili na hrb ještě víc přesčasů, než měli před výpovědí.

Přinesl oběť.
Přinesl oběť. | Foto: Ludvík Hradilek

Jen jednoho se to netýká. Vyhozený MUčedník Dr. Martin Engel si lebedí, protože jeho už platí Lékařský odborový klub. Trpěl za všechny, ale oběť se vyplatila.

Evropskou unii máme ve Zprávách o páté v úctě. Přesto, když jsme si přečetli, že hodlá ve městech nahradit (za 20 let z poloviny, za 40 úplně) auta se spalovacím motorem elektromobily, napadlo nás leninské: Komunismus rovná se sověty plus elektrifikace.

Dvě z mnoha námitek: Do toho, kdy a jaká auta smí nebo nesmí jezdit "do města", by snad mohla mluvit i jeho radnice. A důležitější než elektrifikační chiméra jsou praktická opatření: okruhy, žádné dálnice ve městech, mýtné, odhlučnění, omezení kamionů a velkých osobních aut a tak dále.

Jestli se opravdu upneme k elektrifikaci alá Brusel, tak na tyhle věci můžeme - řada z nás do konce svého života - zapomenout. Přece nikdo neinvestuje miliardy do boje s automobilismem, když za pár let budou po městech klouzat tiché elektromobily. Ale co bude za městem?

Tomio Okamura zatím do politiky nevstoupil, ale při jeho pověstné hyperaktivitě jako by se stalo.

Všímáme si publicistických výkonů, kterými nás zásobuje. Například v kauze Bátora usoudil, že spis Konečné řešení otázky cikánské vlastně inspirovala sionistická idea židovského státu. (S cestovním ruchem to asi nesouvisí, i když ruku do ohně bychom za to nedali.)

Má potenciál.
Má potenciál. | Foto: Vojtěch Marek

Naposledy se pustil do rozsudku, podle kterého nebyla střelba na zloděje zabitím, ale vraždou. „Svým způsobem měl pan Bašta štěstí. Kdyby v autě seděli místo bílých tři Romové (nebo Japonci), mohl dostat dvakrát tolik za rasisticky motivovaný pokus o vraždu," přisadil si.

Zločinem číslo 1 v Okamurově zákoníku je politická korektnost. Za tu by se mělo posílat do vyhnanství do nějaké pusté destinace. Bez vaučru.

"Byli jsme komplicové diktatury," reflektoval vztahy demokratické Evropy s plukovníkem (proč se kruci dávno nepovýšil?) Kaddáfím eurozelenýposlanec Daniel Cohn-Bendit.

Má pravdu. A je to nepěkný šrám na kreditu demokratů. Cohn-Benditovi, který neprovozuje žádnou reálpolitiku a nemusí řešit, jak vyjít s ropnými teroristy, se principy zastávají snadno.

Ke stamilionům, ne-li miliardám, které stála léta přípravy státních maturit, je třeba připočíst náklady na reklamu. Viz například tento podařený, cílovou skupinu si podmaňující videoklip.

Jeho hrdinou je fotbalista-maturant Václav Kadlec, ve světě fair-play vystupující v dresu se jmenovkou Kadeřábek. Milí studenti, když budete podvádět, dostanete distanc na dva zápasy, jako já. Neříká.

 

Právě se děje

Další zprávy