Blogy a názory | Názory
10. 11. 2016 15:30

Lhář, patron přehlížených, prostě chlap. 10 blogů Aktuálně.cz o triumfu Donalda Trumpa

V demokracii má člověk právo třeba se i mýlit. Chápeme to? Přečtěte si výpisky z povolebních blogů.
Foto: Reuters

Boris Tomčiak: Uklidní Trump voliče?

Boris Tomčiak
Foto:

http://blog.aktualne.cz/blogy/boris-tomciak.php?itemid=28330

Trump je srovnáván s Reaganem, který byl také považován za „prezidenta z lidu“. A není se čemu divit. Běžní občané za jeho vládnutí měli nejvyšší podíl na bohatství USA. Po Reaganovi ale přišli na řadu Bushovci a Clinton. V průběhů jejich vládnutí se nůžky mezi bohatými a chudými občany USA extrémně rozevřely. Obyčejní lidé nevěří vlastním očím a uším. Politici jim říkají, jak je všechno skvělé. Když se ale podívají do svých peněženek, tak rychle zjistí nepříjemnou realitu – jsou relativně chudí, nemají šanci vyrovnat se „boháčům“ a jejich potřeby zůstávají přehlíženy.

 

Právě se děje

před 52 minutami

Po nárazu auta do stromu na Litoměřicku jsou řidička a dvě děti v kritickém stavu

Velmi těžká zranění utrpěly řidička a dvě děti při nárazu Škody Fabia do stromu. Vážná dopravní nehoda se stala dnes odpoledne u Budyně nad Ohří na Litoměřicku. ČTK to řekla ústecká mluvčí policie Veronika Hyšplerová.

Řidička narozená v roce 1972 havarovala před 15:00 na silnici 246 mezi Budyni nad Ohří a vesnici Nížebohy. "Z dosud nezjištěných příčin vyjela mimo komunikaci a narazila do stromu. Ve vozidle s touto řidičkou cestovaly dvě děti," uvedla Hyšplerová.

Žena i obě děti utrpěly podle krajského mluvčího záchranné služby Prokopa Voleníka velmi vážná zranění. "Ženu jsme převezli pozemní posádkou do ústeckého traumacentra. Pro děti vzlétl vrtulník letecké záchranné služby Ústí nad Labem a pražský vrtulník. Obě děti byly transportovány do jednoho z pražských traumacenter," dodal Voleník.

Další zprávy