Blogy a názory | Názory
26. 7. 2017 17:39

Balíček čtení na dovolenou. Houby, moře, bájná Líbie, jak se schovat před wifinou a jiné zážitky

Výběr z komentářů, blogů, rozhovorů a cestopisů na Aktuálně.cz.

Onlajňáci kontra antionlajňáci - wifina o prázdninách

Foto: Zoom Team / Shutterstock.com

Antionlajňáci jsou agresivnější, militantnější skupinou druhu ne-on-line, která druhým nařizuje, ať mobil schovají, zakazuje na společnou dovolenou vzít notebook s filmy a dovoluje fotit pouze skutečným, "pravým" fotoaparátem, nikoli mobilem, neboť u něj hrozí okamžité zavěšení na síť. Pokud v jejich společnosti někomu pípne esemeska nebo tweet, syknou, jako by je píchl komár.

https://nazory.aktualne.cz/komentare/onljanaci-kontra-antionljanaci-wifina-o-prazdninach/r~1dd144c2124e11e48bf00025900fea04/

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy