CSR fórum | Byznys a společnost
16. 4. 2013 16:20

Jak podnikat odpovědně? CSR Summit hledal odpovědi

Konference nabídla vystoupení lídrů odpovědného byznysu, podnikatelů i zástupců médií
Foto: Aktuálně.cz

Letošní CSR Summit, který se v úterý konal v pražském DOXu (a který čtenáři Aktuálně.cz mohli sledovat v přímém přenosu), navázal svým programem na úspěšný loňský první ročník. Kromě zajímavých zahraničních řečníků zde k tématům souvisejícím se společenskou odpovědností firem (CSR, Corporate social responsibility) vystoupili lídři českého odpovědného byznysu, podnikatelé, kteří se nebojí inovací, a zástupci předních českých médií.

CSR summit 2013 nabídl účastníkům konference pět tematických panelů:

1. Udržitelnost jako globální téma

2. Vztahy firem v dodavatelsko-odběratelských řetězcích

3. Rodinné firmy v současném světě

4. Inovace jako příležitost pro české firmy

5. Média a udržitelnost

Mezi řečníky konference vystoupili Jan-Willem Vosmeer, globální CSR manažer společnosti Heineken, Florin Trandafirescu, generální ředitel Unilever ČR a SR, Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka Divize nákup Skupiny ČEZ, Radek Hovorka, finanční ředitel IBM pro střední Evropu, Luděk Niedermayer z Deloitte ČR, Ivan Dvořák z Innovation Leadership Agency, spisovatel Karel Hvížďala, šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata či ředitel pro obsah portálu Centrum.cz Jakub Unger.

Jako zvláštní host vystoupila také Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR, mezi jejíž témata dlouhodobě patří neziskový sektor a rozvoj sociálního podnikání v České republice.

Podrobnější informace o CSR Summitu 2013 i o vystoupení jednotlivých řečníků přineseme v příštích dnech.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy