CSR fórum | Byznys a společnost
16. 4. 2013 16:20

Jak podnikat odpovědně? CSR Summit hledal odpovědi

Konference nabídla vystoupení lídrů odpovědného byznysu, podnikatelů i zástupců médií
Foto: Aktuálně.cz

Letošní CSR Summit, který se v úterý konal v pražském DOXu (a který čtenáři Aktuálně.cz mohli sledovat v přímém přenosu), navázal svým programem na úspěšný loňský první ročník. Kromě zajímavých zahraničních řečníků zde k tématům souvisejícím se společenskou odpovědností firem (CSR, Corporate social responsibility) vystoupili lídři českého odpovědného byznysu, podnikatelé, kteří se nebojí inovací, a zástupci předních českých médií.

CSR summit 2013 nabídl účastníkům konference pět tematických panelů:

1. Udržitelnost jako globální téma

2. Vztahy firem v dodavatelsko-odběratelských řetězcích

3. Rodinné firmy v současném světě

4. Inovace jako příležitost pro české firmy

5. Média a udržitelnost

Mezi řečníky konference vystoupili Jan-Willem Vosmeer, globální CSR manažer společnosti Heineken, Florin Trandafirescu, generální ředitel Unilever ČR a SR, Michaela Chaloupková, členka představenstva a ředitelka Divize nákup Skupiny ČEZ, Radek Hovorka, finanční ředitel IBM pro střední Evropu, Luděk Niedermayer z Deloitte ČR, Ivan Dvořák z Innovation Leadership Agency, spisovatel Karel Hvížďala, šéfredaktor Hospodářských novin Petr Šabata či ředitel pro obsah portálu Centrum.cz Jakub Unger.

Jako zvláštní host vystoupila také Miluše Horská, místopředsedkyně Senátu PČR, mezi jejíž témata dlouhodobě patří neziskový sektor a rozvoj sociálního podnikání v České republice.

Podrobnější informace o CSR Summitu 2013 i o vystoupení jednotlivých řečníků přineseme v příštích dnech.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Přívalové deště zaplavily jihokorejský Soul, osm lidí zemřelo

Nejméně osm lidí zemřelo při přívalových deštích, které v noci na úterý zaplavily jihokorejskou metropoli Soul a její okolí. Zranilo se 14 lidí a sedm se pohřešuje, informovala agentura Reuters. Liják, jaký jihokorejská metropole nepamatuje 80 let, proměnil ulice v řeky, zastavil metro a způsobil výpadky energie. Podle předpovědi má déšť pokračovat.

Nejméně pět lidí zahynulo v Soulu a další tři v sousední provincii Kjonggido. Čtyři ze sedmi obětí voda uvěznila v zaplavených budovách, jedna byla pravděpodobně zasažena elektrickým proudem, další našli pod troskami autobusové zastávky. Dva lidé zahynuli při sesuvu půdy.

V metropoli a okolních městech liják poničil téměř 800 budov, zablokováno je 52 dálnic a silnic, přes 400 lidí muselo být evakuováno, uvedlo jihokorejské ministerstvo vnitra. V luxusním a hustě obydleném obvodu Kangnam voda zaplavila budovy i obchody, které se ocitly bez proudu. Voda zastavila auta i autobusy a také provoz metra, někteří lidé se proto nemohli dostat ráno domů nebo večer do práce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Provoz na trati mezi Berounem a Prahou zastavil požár vlaku ve stanici Karlštejn

 Provoz na železniční trati mezi Berounem a Prahou zastavil v úterý ráno požár osobního vlaku ve stanici Karlštejn. Průvodčí se lehce nadýchal zplodin, jinak se událost obešla bez zranění. Doprava na trati byla zhruba na hodinu zcela přerušena, poté začaly jezdit vlaky po dvou nezávislých kolejích a provoz byl dál omezen. Ráno hasiči likvidovali také požár nákladního vagonu v Dolních Beřkovicích na Mělnicku, vyplynulo z informací hasičů a Správy železnic.

Událost v Karlštejně byla hlášena před 8:00. "Jednalo se o požár vagonu rychlíku společnosti Arriva. Ve vagonu cestovalo přibližně 30 lidí, všichni byli evakuováni ještě před příjezdem hasičů," řekl mluvčí středočeských hasičů Jan Sýkora. Podle Správy železnic šlo o požár motorové jednotky, příčinu a okolnosti vyšetřovatelé zjišťují.

Zdroj: ČTK / BBC News
Další zprávy