Blogy a názory | Názory
15. 6. 2013 9:20

Dokument: Jsme jako hyeny, píše Jaromír Jágr o politice

Text Jaromíra Jágra z Facebooku: Musíme se změnit, a já s tím začnu hned proti Chicagu
Jaromír Jágr ve finále Stanley Cupu
Jaromír Jágr ve finále Stanley Cupu | Foto: Reuters

Jaromír Jágr, který se momentálně připravuje na druhý zápas finále Stanley Cupu proti Chicagu, komentoval na svém facebookovém profilu současnou politickou situaci. Jeho text - vzkaz hokejové rodině - přinášíme bez redakčních úprav:

"Milá hokejová rodino, vím, že bych se měl spíš starat o hokej a naše finálové zápasy proti Chicagu, ale situace posledních dní mě nenechává klidným. Jsem Čech, Čechy miluji a strašně rád bych se dožil doby, kdy budeme všichni šťastní a spokojení. Vím, že je to nejspíš utopie, vím, že politika je tvrdá hra o moc a peníze, ale také vím, že každá hra by měla mít svoje pravidla a i ti největší a nejtvrdší soupeři by měli mít k sobě úctu a respekt. A právě to mi v poslední době mezi lidmi (a hlavně politiky) nejvíce schází. Po přečtení některých názorů a článků k dané situaci mám pocit, že se chováme spíše jako hyeny než lidé. Máme radost, když druhý udělá chybu, když se dostane do problémů, hned se cpeme na jeho místo a když leží na zemi, tak místo podání ruky ho kopneme radši do hlavy...

Už slyším názory některých lidí: co to tady píše za kraviny? Žije v Americe a nic nezná! Dělá to tady skoro každý atd.atd. Možná nic neznám, ale jedno vím jistě: POKUD CHCEŠ ZMĚNIT SVĚT, TAK ZMĚŇ NEJPRVE SÁM SEBE. Anebo bude muset přijít nějaká katastrofa, kde k záchraně života budeme potřebovat jeden druhého a peníze, moc i sláva ztratí veškerou hodnotu. Pak si stoprocentně budeme jeden druhého více vážit a respektovat. Snad se všichni brzy probudíme a tato varianta nebude potřeba. A já začnu se změnou hned zítra. Budu bojovat s Jestřáby s veškerým respektem k soupeři a čestně. Vím, že jedině tak vypadá opravdové VÍTĚZSTVÍ."

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy