Jan Lipold Jan Lipold | Názory
16. 3. 2010 16:50

Dušek má tiskového mluvčího, jmenuje se Čtvrtníček

Rath nesolí, český kalendář pro neznabohy a další Zprávy o páté.

Jaromír Dušek pokračuje ve zkoumání problematiky mezilidských vztahů. S tiskem ale už místo něj pravděpodobně komunikuje jeho tiskový mluvčí Petr Čtvrtníček.

"V žádném případě to nemělo znamenat, že ´to´ někdo s někým dělá, a nemělo to znamenat urážku celé minority, jak si to mnozí dnes snaží vykládat."

"Když některý ze tří mnou jmenovaných úředníků veřejně prohlásí, že není homosexuál, slibuji, že se mu veřejně za toto pojmenování omluvím."

Best of Dušek.
Best of Dušek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Umím si představit, že se tunelářovi a nejhoršímu řediteli Českých drah omluvím za to, že jsem řekl, že je homosexuál. Na tom ostatním ale trvám."

"Zda skutečně je, či není homosexuál, nehodlám blíže zkoumat." A tak dále. Na železnici dějou se věci.

Dnes, 16. března, je tomu právě 25 let, co bolševik zbaběle odstřelil neorenesanční nádraží Praha - Těšnov. Dnes je místo něj pokálený trávník a takzvaná severojižní magistrála. Podívejte se na vynikající fotogalerii, sestavenou u této příležitosti.

Parlament pravděpodobně do voleb stihne doplnit světský kalendář o další významný den; totiž o „30. červen - Den odchodu okupačních armád z území ČSFR". Nic proti významu této události (myslí se jí rok 1991). Zato hodně proti ošklivé, umělé a dávno neexistující zkratce „ČSFR". Jeden z nejméně povedených a nejkratší dobu trvajících názvů zdejšího státu bychom mohli klidně zapomenout.

Ještě ke svátečnosti a významnosti: Český kalendář je tak zoufale moderní a neznabožský, až z toho jde hlava kolem.

Tři králové, Svatodušní pondělí, Boží tělo, Nanebevzetí Panny Marie, to jsou pořádné STÁTNÍ svátky (v Německu a v Rakousku, například), kdy je co slavit (už nejméně několik set let). A ne jen nějaké „významné dny".

Čtěte také: Zprávy o páté, archiv vydání

Šofér, který nadýchal 0,06 promile (!), musí zaplatit pokutu 25 tisíc a nesmí rok řídit, protože pak odmítl jet s policií na odběr krve. 60 miliontin alkoholu v krvi. Ať žije nulová tolerance, padni komu padni!

6 setin promile. A máme ho, opilce! (Ilustrační foto.)
6 setin promile. A máme ho, opilce! (Ilustrační foto.) | Foto: Ondřej Besperát

Špatný zákon byl potvrzený špatným, pozitivistickým rozsudkem. Jak to, že to nebyla od policistů šikana, Dušek by řekl: buzerace? Samozřejmě, že byla! Že šikanovali podle pitomých úředních předpisů, na tom přece nic nemění.

Nulová tolerance = nezodpovědnost. Když si někdo dá pivo, je mu jasné, že až ho policie zastaví, bude ztracen (pokud to nespraví úplatek nebo nějaká šťastná náhoda). Tak si dá klidně další dvě, co na tom.

Tolerance 0,25 až 0,5 promile = výzva řidičům, aby se chovali jako dospělí lidé. Jedna desítka prosím, ale dál už je to na vaše riziko. A když v testu propadnete, bude trest nekompromisní.

Čtěte také: Sovětský model po česku: Přísná vrchnost, poslušný lid

Nouze krajského rozpočtu žene hejtmana Ratha až na samý okraj propasti, totiž k rozumnému názoru. Napřesrok prý kraj ušetří několik desítek milionů tím, že nebude solit vedlejší silnice. Stačí je prohrnout, řidiči zato musí jet pomaleji a v krajních případech jinudy anebo vůbec.

To je v zemi, kde většina řidičů považuje need for speed a chemicky vypucované silnice za základní lidské právo, opravdu revoluční přístup. Středočeši mohou být na svého purkmistra pyšní.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie pokračuje na Mělnicku v pátrání po čtyřměsíčním chlapci

Policie pokračuje v pátrání po čtyřměsíčním chlapci, který se v pátek večer ztratil své matce i s kočárkem v zámeckém parku v Hoříně na Mělnicku. Policie nemá nové poznatky, řekla policejní mluvčí Eva Hašlová. Chlapec má světlé vlasy a modré oči. Na sobě měl modré tričko s krátkým rukávem a teplé zelené dupačky na ramínka. Byl v šedém kočárku s černou spodní částí a hnědou rukojetí. Na místo dnes dorazí poříční oddíl policie, který bude prohledávat okolní řeky. V blízkosti parku je soutok Labe a Vltavy. Policie chce na místě využít i dron.

"Do současné chvíle nemáme žádné nové poznatky a i dnes budeme pokračovat v pátrací akci po pohřešovaném miminku," řekla Hašlová. V pátek se do pátrací akce zapojily desítky policistů, hasiči, ale i vrtulník s termovizí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy