Jan Lipold Jan Lipold | Názory
16. 3. 2010 16:50

Dušek má tiskového mluvčího, jmenuje se Čtvrtníček

Rath nesolí, český kalendář pro neznabohy a další Zprávy o páté.

Jaromír Dušek pokračuje ve zkoumání problematiky mezilidských vztahů. S tiskem ale už místo něj pravděpodobně komunikuje jeho tiskový mluvčí Petr Čtvrtníček.

"V žádném případě to nemělo znamenat, že ´to´ někdo s někým dělá, a nemělo to znamenat urážku celé minority, jak si to mnozí dnes snaží vykládat."

"Když některý ze tří mnou jmenovaných úředníků veřejně prohlásí, že není homosexuál, slibuji, že se mu veřejně za toto pojmenování omluvím."

Best of Dušek.
Best of Dušek. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

"Umím si představit, že se tunelářovi a nejhoršímu řediteli Českých drah omluvím za to, že jsem řekl, že je homosexuál. Na tom ostatním ale trvám."

"Zda skutečně je, či není homosexuál, nehodlám blíže zkoumat." A tak dále. Na železnici dějou se věci.

Dnes, 16. března, je tomu právě 25 let, co bolševik zbaběle odstřelil neorenesanční nádraží Praha - Těšnov. Dnes je místo něj pokálený trávník a takzvaná severojižní magistrála. Podívejte se na vynikající fotogalerii, sestavenou u této příležitosti.

Parlament pravděpodobně do voleb stihne doplnit světský kalendář o další významný den; totiž o „30. červen - Den odchodu okupačních armád z území ČSFR". Nic proti významu této události (myslí se jí rok 1991). Zato hodně proti ošklivé, umělé a dávno neexistující zkratce „ČSFR". Jeden z nejméně povedených a nejkratší dobu trvajících názvů zdejšího státu bychom mohli klidně zapomenout.

Ještě ke svátečnosti a významnosti: Český kalendář je tak zoufale moderní a neznabožský, až z toho jde hlava kolem.

Tři králové, Svatodušní pondělí, Boží tělo, Nanebevzetí Panny Marie, to jsou pořádné STÁTNÍ svátky (v Německu a v Rakousku, například), kdy je co slavit (už nejméně několik set let). A ne jen nějaké „významné dny".

Čtěte také: Zprávy o páté, archiv vydání

Šofér, který nadýchal 0,06 promile (!), musí zaplatit pokutu 25 tisíc a nesmí rok řídit, protože pak odmítl jet s policií na odběr krve. 60 miliontin alkoholu v krvi. Ať žije nulová tolerance, padni komu padni!

6 setin promile. A máme ho, opilce! (Ilustrační foto.)
6 setin promile. A máme ho, opilce! (Ilustrační foto.) | Foto: Ondřej Besperát

Špatný zákon byl potvrzený špatným, pozitivistickým rozsudkem. Jak to, že to nebyla od policistů šikana, Dušek by řekl: buzerace? Samozřejmě, že byla! Že šikanovali podle pitomých úředních předpisů, na tom přece nic nemění.

Nulová tolerance = nezodpovědnost. Když si někdo dá pivo, je mu jasné, že až ho policie zastaví, bude ztracen (pokud to nespraví úplatek nebo nějaká šťastná náhoda). Tak si dá klidně další dvě, co na tom.

Tolerance 0,25 až 0,5 promile = výzva řidičům, aby se chovali jako dospělí lidé. Jedna desítka prosím, ale dál už je to na vaše riziko. A když v testu propadnete, bude trest nekompromisní.

Čtěte také: Sovětský model po česku: Přísná vrchnost, poslušný lid

Nouze krajského rozpočtu žene hejtmana Ratha až na samý okraj propasti, totiž k rozumnému názoru. Napřesrok prý kraj ušetří několik desítek milionů tím, že nebude solit vedlejší silnice. Stačí je prohrnout, řidiči zato musí jet pomaleji a v krajních případech jinudy anebo vůbec.

To je v zemi, kde většina řidičů považuje need for speed a chemicky vypucované silnice za základní lidské právo, opravdu revoluční přístup. Středočeši mohou být na svého purkmistra pyšní.

 

Právě se děje

Další zprávy