Jan Lipold Jan Lipold | Názory
Aktualizováno 24. 12. 2014 16:27

Fotoblog: Práce jak na kostele, ale lepší se to

Fotoblog: Práce jak na kostele, ale lepší se to
Kostel Nejsvětější Trojice v Zahořanech na Litoměřicku. Raně barokní stavba od architekta Bernarda Spinety se zvonicí netypicky oddělenou od chrámové lodi. Stojí na návrší nedaleko Labe, viditelná z daleka.
Už od 19. století se v klenbě kostela objevují praskliny. Nejnovější statický posudek ukázal, že v krovu je konstrukční vada a ta způsobuje rozevírání klenby. Loď musela být sepnuta táhly.
Puká freskami a štukem bohatě zdobený strop.
I boží oko.
Foto: Štěpánka Kotková
Dobrovolníci se snaží zastavit chátrání českých kostelů. Nebo alespoň zapomenutým svatostánkům udělat reklamu.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Vaclík se po pauze do španělské ligy vrátil prohrou v Elche

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem, který ve španělské lize chytal po více než třech měsících, prohráli utkání 26. kola na hřišti sestupem ohroženého Elche 1:2. Vaclík se dostal do branky na úkor Maročana Bunúa, který chyběl kvůli zranění prstu.

Vaclík dostal příležitost už ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru proti Barceloně (0:3 po prodl.). V Elche poprvé kapituloval v 70. minutě, kdy ho obstřelil Raúl Guti. O šest minut později jednatřicetiletý brankář sledoval po křížné hlavičce Guida Carilla míč směřující od tyče do branky a vyrazil ho až zpoza čáry. Hosté snížili až na prahu nastaveného času, prosadil se Luuk de Jong.

Sevilla nezažívá dobré období. Na Barcelonu nestačila ani před týdnem v lize, úvodní duel osmifinále Ligy mistrů doma s Dortmundem také prohrála. Z posledních pěti soutěžních duelů zvládla jen ligový zápas v Pamploně (2:0). Elche se díky třem bodům dostalo přinejmenším dočasně ze zóny sestupu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy