Libor Stejskal Libor Stejskal | Interpelace
22. 12. 2011 16:00

Jaký byl tento rok? Vlk, Rychetský a Zelenka bilancují

Podívejte se na poslední letošní Interpelace s Tomášem Sedláčkem a Aktuálně.cz
Foto: Ludvík Hradilek

Mělo to být původně jakési ohlédnutí za uplynulým rokem. Odstupem doby korigovaný pohled na vše, co se v něm událo a o čem jsme si povídali během pravidelných Interpelací, které pro vás každý měsíc chystáme s ekonomem Tomášem Sedláčkem a Novou scénou Aktuálně.cz. Téma se nabízelo samo: Umění bilancovat.

Poslední adventní víkend a dny následující však (alespoň pro tuto chvíli) mnohým zastínily většinu z toho, co se letos událo.

Téma Interpelací se nemění, bilancujeme, ohlížíme se, vzpomínáme. Na co či koho především, o tom rozhodují hlavně hosté, kteří již dříve přijali naše pozvání - kardinál Miloslav Vlk, předseda ústavního soudu Pavel Rychetský resp. dramatik a scenárista Petr Zelenka.

Sledujte živě od 17 hodin v tomto článku

no support for iFrames

Scházíme se opět na Nové scéně Národního divadla, opět ve foyer před divadelním sálem (přece jen jsme čekali před Vánoci menší účast a navíc se ukázalo, že tento komorní prostor Interpelacím svědčí). Kapacita foyer je omezena na necelou stovku míst, takže vstup - který je zdarma - je možný jen do jejich zaplnění.

Kromě Aktuálně.cz přenáší naše setkání od 17 hodin i Česká televize na svém druhém programu.

Své komentáře a případné otázky můžete psát do debaty pod tímto článkem. Zprostředkujeme jejich přenos na Novou scénu ND (nemůžeme ale zajistit, že na ně bude někdo reagovat, popř. že se všechny otázky dočkají odpovědi). Publikovat lze jen dotazy, které mají maximálně 140 znaků (jen pro srovnání: běžná SMS jich má 160), protože Twitter, který k tomuto účelu využíváme, jich více napsat neumožňuje.

Komentátor za plentou

Čtenáři na internetu

Interpelace mají svoji internetovou stránku v rámci Aktuálně.cz, kde se dozvíte termíny, témata či jména hostů a najdete i další zajímavé informace (texty Tomáše Sedláčka, ředitele Nové scény Štěpána Kubišty, výtvarníků, dramaturgů i některých panelistů). Najdete nás i na Facebooku a Twitteru. Na realizaci Interpelací a jejich přenosu na Aktuálně.cz se podílejí FAMU, Cesnet, Pražská akademická počítačová síť Pasnet a Audiovizuální centrum studentů ČVUT.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy