Blogy a názory | Interpelace
11. 11. 2011 17:10

Onderka a spol. v kotli otázek. To byly Interpelace jako Brno

Onderka a spol. v kotli otázek. To byly Interpelace jako Brno
Politickou garnituru reprezentovali primátor Roman Onderka z ČSSD a Pavel Blažek z ODS. (Asi přemýšlí, co popřát primátorovi, který právě ten den slavil narozeniny.)
Také Adéla Elbel ze známé hudební skupiny Čokovoko uvažovala, co si primátor zaslouží k narozeninám.
Architekta Marka Štěpána debata někdy i pobavila.
Matěj Hollan, zakladatel občanského sdružení Brnění a člen redakčního týmu ŽítBrno.cz, pojal celou akci recesisticky.
Foto: Miroslav Mašek

Interpelace, projekt Aktuálně.cz a Nové scény Národního divadla, poprvé opustily Prahu. A jejich hosté a diváci řešili, jaké to je "žít Brno (Krno)". Na místě, samozřejmě.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy