Jan Lipold Jan Lipold | Názory
25. 5. 2012 16:28

Jáchymov. Přesýpací hodiny nikdo neobrátí

Jáchymov. Přesýpací hodiny nikdo neobrátí
Před lety to koupili Rusové, ale rekonstrukce se nekonala. Dům má jít do dražby, a když bude cena mírná, radnice ho odkoupí - a zbourá.
Exteriéry válečného filmu z pohraničí jsou připraveny.
Čas se totiž zastavil. Hodiny na zavřené budově bývalé školy.
Český a německý živel. Stále jsme na hlavní třídě.
Foto: Jan Lipold
Jáchymov, pravlast dolaru a první radonové lázně na světě. Neděle, procházka po promenádním náměstí Republiky a okolí. Jistě, ve městě jsou i obydlené a opravené domy, i otevřené hospody a obchody, i lázeňská čtvrť. Ale pro cestu časem do roku 1945 nenajdete lepší místo. Zdivočelá země, verze 2012.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy