Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Komentáře
21. 12. 2011 6:00

Aktuálně.cz se o státním smutku neodmlčí, ale ztiší

Redakce respektuje státní smutek. Proto mimo jiné pozastavuje diskuse na Facebooku
Foto: Aktuálně.cz

Vláda kvůli úmrtí Václava Havla vyhlásila třídenní státní smutek. Redakce Aktuálně.cz ho respektuje a doufá, že to, vážení a milí čtenáři, přijmete s porozuměním.

Žádný zákon o státním smutku, ani vládní vyhláška, nic takového v České republice neexistuje. To je dobře. Média, stejně jako úřady, obchody, divadla nebo každý z nás si míru piety může podle svých možností a svého úsudku zvolit sám.

Nejsrozumitelnějším symbolem smutku je ticho. Proto se redakce rozhodla, že Aktuálně.cz se od 21. do 23. prosince ztiší. Samozřejmě jen obrazně. Dál budeme poskytovat informační servis, přiměřený významu událostí. Jen grafická úprava, titulky, snad i celkový dojem z našich stránek bude „klidnější", než je po většinu roku obvyklé.

A „ticho" dočasně zavládne i v diskusích pod jednotlivými články. Rozhodli jsme se diskuse na Facebooku od 21. do 23. prosince pozastavit (kromě tohoto článku). Protože dnům smutku sluší důstojné mlčení. Věříme, že nás pochopíte. Děkujeme vám.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Ministerstvo životního prostředí odmítá kritiku, že fond nepočítá se stavbou solárů na brownfieldech

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odmítá kritiku připravovaného Modernizačního fondu (MdF), ve kterém mají být pro českou energetiku z prodeje emisních povolenek k dispozici desítky miliard korun. Pondělní upozornění Svazu moderní energetiky, že peníze z fondu zřejmě nebude možné použít na stavbu solárních elektráren na brownfieldech a v průmyslově znečištěných lokalitách, podle MŽP není pravdivé a fond s tím počítá, sdělil resort.

Svaz moderní energetiky na to reagoval slovy, že i přes to, co říká nyní ministerstvo, je v materiálu doslovně uvedeno, že se na těchto plochách stavět nebude. 

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Při explozích bomb na tržišti v Afghánistánu zemřlo 14 lidí

Dva výbuchy na tržišti v afghánské provincii Bámján zabily nejméně 14 lidí a dalších 45 zranily. Informovala o tom s odvoláním na místní policii agentura Reuters. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil.

Nálož vybuchla před hlavní tržnicí ve městě Bámján ve středním Afghánistánu. Mezi oběťmi jsou dva dopravní policisté, zbytek jsou civilisté, řekl šéf provinční policie Zabardast Safaj. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. Hnutí Tálibán uvedlo, že za výbuchy nestojí.

Další zprávy