stk | Komentáře
7. 7. 2008 16:40

Bém potvrzuje slib: Budu starostovat v Suché Loze

Tamní starosta jej obvinil, že nedrží slovo

Praha - Pražský primátor Pavel Bém na sobě nemíní nechat obvinění, které proti němu v uplynulých dnech prostřednictvím médií vznesl starosta tisícihlavé slovácké vísky Suchá Loz.

Bém mu slíbil, že si na týden vymění své role - on bude starostovat v Suché Loze, tamní starosta Petr Gazdík si vyzkouší práci na magistrátu. Gazdík ovšem minulý týden novinářům řekl, že Bém svůj slib nesplnil. "Primátorovi Bémovi sa k nám zjevně nechce! Dau suovo a včíl sa z toho vykrucuje - to chuap a eště primátor neměu děuat," řekl Gazdík serveru idnes.cz.

Pražský primátor ve svém blogu na Aktuálně.cz tvrdí, že se sjednané "výměně" nevyhýbá. "... pan starosta mě požádal, zdali by k výměně nemohlo dojít už v červnu. Moc se mi nechtělo, protože červen je vždy měsíc zmatků, ale nakonec jsem nějaký termín našel," píše Bém.

Čtěte blog Pavla Béma na Aktuálně.cz: Tao - Slovo a jeho síla (i slabost)

"Bohužel přišla nepříjemná zdravotní komplikace a já musel podstoupit plastickou operaci kolenních vazů... Informoval jsem pana starostu o nutnosti termín posunout. A to se také stalo. Našel jsem vhodný čas - třetí týden v srpnu - a po žádosti hejtmana Zlínského kraje slíbil, že kromě Suché Loze se podívám také do dalších zlínských a slováckých obcí," zdůvodňuje Bém, proč dosud do Suché Loze nepřijel.

Gazdík se s Bémem na "výměně" dohodl loni v listopadu ve Zlíně, kde s dalšími čtyřiceti starosty diskutoval o rozdělování daňových výnosů obcím. Starostům se nelíbilo, že stát menším sídlům dává na občana až šestapůlkrát méně peněz, než kolik získá na jednoho obyvatele Praha. Bém naopak připomíná, že Praha "generuje" podstatnou část celého HDP země a tyto peníze jdou i do regionů.

Z tohoto sporu pak vznikl nápad, že si Bém i Gazdík zkusí práci toho druhého.

"Troufnu si tvrdit, že je jednodušší řídit malou obec se zkušeností někoho, kdo řídí velké město, než naopak, ale doufal jsem, že si na to přijde pan Gazdík sám," míní Bém.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy