stk | Komentáře
3. 4. 2008 20:42

Bém v. Klaus: Demonstrovat za Tibet - ano, či ne?

Je vyvěšování vlajek jen laciné gesto? jak míní Klaus
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Může Tibeťanům, kteří usilují o nezávislost na Číně, nějak pomoci, když zastupitelé či poslanci vyvěsí jejich vlajku na radnici a parlament?   

Pavel Bém ve svém blogu toto symbolické gesto, k němuž se nakonec v den výročí největšího protičínského povstání uchýlilo na tři sta radnic, vítá. "...udělám maximum, aby se tato krásná země s krásnou kulturou a krásnými lidmi mohla vymanit z komunistické nadvlády a tyranie," napsal.

Václav Klaus, syn prezidenta a ředitel úspěšného soukromého gymnázia, naopak vyvěšení vlajek a sepsání nejrůznějších prohlášeních považuje za gesto bezobsažné. "Být pro Tibet je 'in', nic se tím neriskuje, je to dostatečně daleko a ještě se může prstem ukazovat na lidi, kteří se na podobných exhibicích nechtějí moc podílet anebo se na nich nechtějí podílet v jednom stádě s některými zvlášť vypečenými aktivisty," míní Klaus. Zároveň ale upozorňuje, že "víceméně přeje Tibeťanům, aby dosáhli nezávislosti a zcela jim přeje, aby mohli užívat lidských svobod."

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz

Foto: Aktuálně.cz
Pavel Bém: Tibetské perspektivy
Foto: Aktuálně.cz
Václav Klaus: Tibet, stádo a komunismus

 

Právě se děje

před 9 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy