Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
21. 9. 2010 15:20

Bloger na Aktuálně hodil rukavici Rathovi, ten ji zvedl

Chcete pomoci, či jen píšete předvolební agitky, zeptal se hejtmana učitel z Vodňan
Foto: Aktuálně.cz

"Pan hejtman Rath píše o školství. Myslí to ale vážně?" zeptal se v úvodu svého blogu s titulkem Rukavice Davidu Rathovi hozená učitel základní školy ve Vodňanech Zdeněk Brom.

Reagoval tak na článek, v němž se středočeský hejtman pozastavuje nad současnou úrovní českého vzdělávacího systému.

"Mám nepříjemný pocit, že jsme se za posledních 20 let příliš v úrovni průměrné vzdělanosti neposunuli vůbec nikam. Školy stíhá reforma za reformou. Učitelé jsou po celou dobu mizerně placení, a tak se nikomu nepodařilo alespoň pomaličku zvyšovat úroveň celé kantorské obce," píše Rath ve svém blogu na Aktuálně.cz

Foto: Aktuálně.cz
David Rath:
Vzdělanost zajistí bohatství

Za pouhé tři hodiny přišla na jeho úvahu konkrétní nabídka. "Pokud je Váš dnešní blog myšlen vážně, jistě najdeme způsob, jak v daném problému najít řešení. Rád Vám předložím i další možnosti, kde můžete konkrétně pomoci. Pokud je ale Váš text pouze předvolební agitací, nevěnujte tomuto textu další pozornost, napsal Brom.

Ve svém blogu též zveřejnil konkrétní návrh na setkání učitelů podporujících mladé vědce a talentovanou mládež, která zaslal koncem srpna jihočeskému hejtmanovi a Rathovu stranickému kolegovi z ČSSD Jiřímu Zimolovi a na nějž dosud nepřišla odpověď.

Foto: Aktuálně.cz
Zdeněk Brom:
Rukavice Davidu Rathovi hozená

Hejtman Rath ale kolegovi blogerovi odpověděl.

"Díky, určitě je to dobrý nápad, prosím o kontakt, předám ho kolegovi, který má školství na starosti s tím, aby náš kraj takovou akci podpořil," napsal v debatě pod jeho blogem.

Pokud se tedy napřesrok bude Letní škola pro mladé vědce konat nejen v Brně, ale i na jihu Čech, měli bychom se o tom v blogu učitele Zdeňka Broma dočíst.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy