stk | Komentáře
15. 4. 2008 17:15

Blogeři o Kalouskově reformě: Kotrmelec? Cesta vpřed?

Jak to vidí ekonomové Jiří Havel a Tomáš Sedláček

Praha - Představa, že stát bude vybírat místo daní a sociálního pojištění jakousi hyperdaň, je děsivá, komentuje bývalý místopředseda vlády a ekonom Jiří Havel reformu navrhovanou ministrem financí Miroslavem Kalouskem. "Zmizí vazba, na co peníze dávám a co za ně dávám," míní Havel.

Čtěte více: Snížení sociálního pojištění: ušetříte vůbec?

Tomáš Sedláček, hlavní makroekonomický stratég ČSOB, je naopak Kalouskovým návrhem nadšen. "Padla by většina výjimek. Jeden úřad, jeden formulář. Zeštíhlení státu, zlevnění a zefektivnění výběru a kontroly daní...," vypočítává jeho přednosti Sedláček.

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz

Jiří Havel: Kalouskova hyperdaň
Tomáš Sedláček: Daně a kvazidaně - co to zkusit jednoduše?

před 18 minutami

Sekáč gólem a asistencí podpořil výhru CSKA nad Čeljabinskem

Jiří Sekáč svým pátým gólem z posledních osmi zápasů Kontinentální hokejové ligy pomohl CSKA Moskva k výhře 3:0 nad Čeljabinskem. Český útočník vstřelil v 51. minutě tečí před brankou druhý gól utkání a pak se ještě asistencí podílel v předposlední minutě na trefě Michaila Grigorenka.

CSKA i díky sedmé Sekáčově brance v sezoně zvítězil pošesté za sebou a je nejlepším týmem celé soutěže. Čeljabinsk s českým útočným duem Tomáš Hyka, Lukáš Sedlák prohrál počtvrté v řadě a na Východě drží poslední osmé postupové místo do play off.

Nejhorším týmem Východu zůstal Kunlun, který dnes se Šimonem Hrubcem v brance podlehl v Pekingu 1:2 Dynamu Moskva. Bývalý třinecký gólman si připsal 23 zákroků.