Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
13. 7. 2016 8:00

Česká domobrana: Proti vládě, proti NATO, proti EU, proti muslimům. Pátá kolona Putina

V Česku působí okolo devadesáti skupin Národní domobrany. Trénují se ve zbrani a očekávají "černou muslimskou vlnu". Jsou nebezpeční.
Takhle cvičí domobrana v Donbasu... U nás se už Národní domobrana také ozbrojuje.
Takhle cvičí domobrana v Donbasu... U nás se už Národní domobrana také ozbrojuje. | Foto: Reuters

Aniž to většina občanů tuší, vzniká po celé republice Národní domobrana. Spojována je s ultrapravicovou stranou Národní demokracie (ND), i když tato se od ní oficiálně (a se zřetelnou lítostí) musela distancovat.

Na svých stránkách ND v únoru uvedla: "Počáteční koordinační role Národní demokracie v procesu formování Národní domobrany je skončena. Z důvodu některých legislativních omezení vyplývajících ze zákona 424/1991 Sb. o sdružování v politických stranách a v politických hnutích a zejména proto, aby se mohla plně věnovat politické práci, Národní demokracie prostřednictvím svého předsedy Adama B. Bartoše předala v Praze, dne 26. ledna 2016, agendu Národní domobrany do rukou představitelů nově ustavené rady Národní domobrany ve složení pplk. v z. MUDr. Marek Obrtel, Nela Lisková a por. v.v. PhDr. František Krejča."

Národní domobrana ovšem zároveň v klidu tvrdí, že "je nezávislou, veřejně apolitickou a nadstranickou iniciativou občanů, jejíž existence a konání je plně v souladu se zákony ČR". Rozpor s realitou.

Jsem přesvědčen, že do budoucna by Českoslovenští vojáci v záloze neplnili svůj úkol, proto jsem rezignoval, říká jejich bývalý velitel Marek Obrtel.
22:52
Jsem přesvědčen, že do budoucna by Českoslovenští vojáci v záloze neplnili svůj úkol, proto jsem rezignoval, říká jejich bývalý velitel Marek Obrtel. | Video: Martin Veselovský

Lidové noviny o víkendu popsaly, že se domobranci ozbrojují, cvičí se zbraněmi, sdružují a čítají dnes necelých devadesát poboček po České republice. (Mluvíme o pobočkách organizací, které podle serveru Narodnidomobrana.cz daly souhlas se zveřejněním; započítány nebyly skupiny, které odmítly zveřejnění nebo se teprve formují.) Nejvíc jich je v Praze, Ostravě a Středočeském kraji.

Jaký smysl mají skupiny Národní domobrany? Oficiálně "bránit domovy občanů České republiky, jejich životy, zdraví a majetek, jakož i pomáhat udržení společenského klidu, stability a zákonnosti v případě, že zákonodárné sbory a bezpečnostní složky státu nebudou ochotny nebo schopny vykonávat své povinnosti".

Domobrana nahrazuje armádu, případně policii. Obvykle ji tvoří ozbrojené skupiny občanů, kteří berou spravedlnost do svých rukou. Česko je mimořádně pokojná země, kde armáda neselhává. Zároveň není známo žádné bezprostřední vnější ohrožení, u něhož by se selhání dalo čekat.

Budou jich statisíce, věřte tomu

Smysl uskupení vyjádřila Nela Lisková, členka rady Národní domobrany: "V posledních měsících většina národa jen nevěřícně přihlíží, jak si z důvodu vlastního prospěchu udělala ‚naše‘ vláda složená většinově z parazitů a užitečných proamerických blbců z nás všech potenciální oběti muslimských teroristů. Jakým právem jedná Sobotka proti zájmům celého národa a ohrožuje naše děti a nás přímo na životech! Zkušenosti a denní realita z okolních států jsou katastrofální. Denně můžeme zhlédnout nová videa plná hrůz, zabíjení a násilí ze strany muslimů."

Další z vůdců Národní domobrany František Krejča očekává hordy muslimů valící se do Česka: "Budou jich statisíce, věřte tomu," tvrdí na videu natočeném kdesi pod mostem.

Lisková mluví stejně: "Valí se na nás černá muslimská vlna se zápachem smrti a Sobotka veřejně prohlásí, že bezpečnostní riziko je pro Českou republiku nulové! Zločinec!"

Tato ostravská podnikatelka tvrdí, že většina rodičů nikdy nedopustí, aby byly jejich děti ve škole byť s jedním jediným muslimem. "Protože já toto nikdy nedovolím a svou dceru budu od té primitivní, vraždící verbeže chránit do konce svých dnů!"

Tón té dámy je mimořádně nenávistný. Zcela pomíjí smutný fakt, že značná část muslimů prchá do Evropy před Islámským státem, před vražděním, terorem a válkami. (Viz kupříkladu čerstvé atentáty IS během ramadánu.)

Když si představíte, že se v duchu této nenávistné ideologie u nás cvičí lidé ve zbrani a taktice (v lesích s airsoftovými zbraněmi, ale část z nich má zbrojní pas a skutečnou pistoli nebo pušku), nevypadá to vůbec jako legrace. Je to vážné. Nebezpečné.

Honorární konzulka Doněcké lidové republiky

Muslimové nejsou jediným nepřítelem české domobrany. Ta se začala formovat po rozpadu iniciativy asi šesti tisíc bývalých vojáků s komplikovaným názvem (který se v průběhu času měnil) Českoslovenští vojáci v záloze proti válce plánované velením NATO.

Iniciativa se rozpadla poté, co její bývalý příslušník, voják Martin Holkup, v pořadu Reportéři ČT řekl: "Lid by měl v první den války postřílet svoji vládu. A tohle politikům vzkazují, že jestli nás do tohohle dovedou, tak první se bude střílet ve Strakově akademii a v parlamentu." Byl zřejmě příliš přímočarý.

V Bulharsku zakládají občané domobrany a hlídají hranici země s Tureckem a Řeckem. Pátrají po uprchlících a migrantech, kteří je nelegálně překračují.
3:14
V Bulharsku zakládají občané domobrany a hlídají hranici země s Tureckem a Řeckem. Pátrají po uprchlících a migrantech, kteří je nelegálně překračují. | Video: Reuters

Národní domobrana nahrazuje (a zřejmě i zčásti přebírá) Československé vojáky v záloze proti válce plánované velením NATO. Její vůdci stojí proti Severoatlantické alianci, tedy proti nám samým, neboť jsme členskou zemí Aliance.

Zjevné jsou vazby na Rusko a jeho politiku. Na stránkách domobrany se dočtete, že Lisková navštívila 15. až 25. června 2016 Doněckou lidovou republiku (DNR), "aby jednala s jejími státními orgány a občanskými organizacemi o zřízení Zastupitelského centra DNR v České republice, které bude sídlit v Ostravě a bude rozvíjet ekonomickou, kulturní, sociální a informační spolupráci mezi našimi republikami".

Zpráva končí oznámením, že Lisková podepsala Dohodu o mezinárodní spolupráci mezi DNR a Českou republikou. (Dohoda samozřejmě nemá žádnou platnost. Je to hra, provokace.) "Tímto okamžikem tak byla ministryní zahraničních věcí DNR Natálií Nikonorovou, zastupující vládu DNR, oficiálně jmenována honorárním konzulem DNR v České republice."

Národní domobrana (a je možné, že to část jejích členů ani netuší, neuvědomují si to) staví na rozpolcenosti a radikalizaci české společnosti. Staví na iracionálním strachu. Je silně protivládní, proti EU a proti NATO. Slouží jako rozkladná, proruská pátá kolona. Velmi nebezpečné.

 

Právě se děje

Další zprávy