Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
14. 10. 2009 21:10

Čtenáři Aktuálně.cz: Chorvati by měli být do 2 let v EU

Chorvatsko míří do EU. Čtenáři Aktuálně.cz s jejich členstvím souhlasí
Foto: Aktuálně.cz

Více než sedmdesát procent čtenářů Aktuálně.cz je přesvědčeno, že Chorvatsko by mělo během dvou let vstoupit do Evropské unie. Vyplývá to z ankety, do které se zapojilo takřka 500 čtenářů, a následných čtenářských debat moderovaných editory Aktuálně.cz.

Evropská komise dnes vydala zprávu, podle které budou přístupové rozhovory Evropské unie s Chorvatskem dokončeny během příštího roku VÍCE ZDE. Komise neuvádí konkrétní termín, kdy by se Chorvatsko mohlo stát 28. unijním členem. Diplomaté hovoří o roce 2012.

Záhřeb dosud uzavřel 12 z 33 kapitol nutných ke vstupu do Unie. Čtenáři Aktuálně.cz se v debatách povětšinou shodují, že do EU by postupně měly vstoupit i další balkánské země - například Srbsko či Makedonie.

Spory mezi čtenáři panují v otázkách, zda či kdy přijmout do EU Kosovo a Turecko.

Diskutovali jste především pod těmito články:

 

Čtěte také: Blog specialisty na Balkán Matyáše Zrna

 

Právě se děje

před 54 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy