Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
15. 1. 2010 23:34

Čtenáři diskutují: Byl by zákaz Dělnické strany řešení?

Čtenáři debatují pod blogy osobností na Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz

"Zakázat Dělnickou stranu je k ničemu. Zkuste zakázat stín. Doberete se stejných výsledků. Dělnická strana není totiž nic jiného než stín. Je to zhoubný stín, který je vytvářen rozkladem morálních hodnot a tradic ve společnosti, naprosto zdevastovanou politickou kulturou, ekonomikou tunelů a podvodů... Stín sílí zoufalstvím a naštvaností občanů, kteří musí bezmocně přihlížet nekonečné řadě ekonomických a sociálních nespravedlností ve státě," napsal ve svém blogovém příspěvku na Aktuálně.cz učitel na základní škole ve Vodňanech Zdeněk Brom.

Textem na svém blogu rozpoutal rozsáhlou debatu čtenářů o tom, zda případný zákaz Dělnické strany něco vyřeší.

Téma vyvolalo rozsáhlé diskuse také pod jednotlivými zpravodajskými články na Aktuálně.cz. Do debat se zapojily stovky čtenářů.

Například debatér vystupující pod zkratkou JQ píše: „(Zákaz) sice nic nevyřeší, ale je podle mě dobré vyslat signál, že organizace, která nepřímo vyzývá k revoluci (viz odkazy čelních představitelů DS na to, jak zatočí se soucasnými 'vládními komunisty' a to, že neuznávají současný režim, tj. ani demokratické zřízení) nemůže legálně existovat."

Názor některých ze čtenářů shrnuje pravidelný diskutující Béda: „Další osudy DS budou přímo úměrné tomu, kam se bude ubírat vývoj celé společnosti. Jestli budou narůstat ekonomické obtíže (já osobně si myslím že ano - nevidím totiž kdo a jak by provedl změnu), jestli společnost bude nadále tápat v morálním nihilismu, bez vize a morálních vzorů, vliv extrémních názorů a brutality bude narůstat."

Foto: Aktuálně.cz
Blog Zdeňka Broma: Strašidlo DS na scéně

Do debaty o Dělnické straně se ve svém blogu zapojil také poslanec ČSSD Stanislav Křeček, který se zabývá případem řidiče tramvaje, který byl propuštěn za podporu Dělnické strany.

„Dát výpověď z práce někomu jen proto, že propaguje určitou politickou stranu, považuji za zcela nepřípustné," napsal Křeček, který upozorňuje, že do rozhodnutí soudu je Dělnická strana legální politickou partají.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Stanislava Křečka: Za propagaci legální strany výpověď z práce?

Do čtenářské debaty moderované editory Aktuálně.cz o tom, zda má být zakázána Dělnická strana a zda její případný zákaz něco vyřeší, se můžete zapojit pod výše uvedenými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

 

Právě se děje

Další zprávy