stk | Komentáře
17. 3. 2008 10:47

Duel blogerů: Jsou odboroví předáci hobiti či pralidi?

Jiří Havel a Pavel Kohout o dnešní roli odborů
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Mají odboráři naléhat na zvýšení mezd popřípadě hrozit stávkou, když některým zaměstnancům nerostou platy tak rychle jako dosud?

Či mohou jejich požadavky zničit celá půmyslová odvětví, jako se tomu u nás zřejmě stalo v případě textilního a kožedělného průmyslu?

"Myslím si, že bychom za kultivovaný sociální dialog odborářům ... měli s mlasknutím políbit ruku," chválí odbory, které nyní opět volají po rychlejším růstu mezd, bývalý sociálnědemokratický ministr financí Jiří Havel.

Ekonomický analytik Pavel Kohout to vidí jinak: "Vybojovaná vítězství odborů o růst mezd v sobě nesou zárodek budoucích problémů," míní.

Čtěte jejich blogy na Aktuálně.cz

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Havel: Odborově organizovaný pračlověk 
Foto: Aktuálně.cz
Pavel Kohout: Kdybych byl odborovým předákem
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Pekhartův gól rozhodl o výhře fotbalistů Legie v Poznani

Český útočník Tomáš Pekhart skóroval v prvním kole polské ligy po koronavirové pauze a zařídil fotbalistům Legie Varšava výhru 1:0 v Poznani. Vedoucí celek tabulky díky jeho gólu ze 17. minuty udržel osmibodový náskok před gliwickými obhájci titulu.

Bývalý reprezentant Pekhart se v Ekstraklase trefil po únorovém přestupu z Las Palmas podruhé. Čtyři dny po 31. narozeninách snadno doklepl do opuštěné branky míč, který se k němu snesl po nedorozumění domácího gólmana se spoluhráči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy