Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
9. 8. 2017 12:55

Fanynka Šlechtová je nejpopulárnější političkou. S Rossim ukázala proč

Většinu politiků by bylo obtížné si v takové situaci představit. Ne tak suverénní ministryni Šlechtovou.
Karla Šlechtová na harleyi, v pozadí Karlův most a Hradčany.
Karla Šlechtová na harleyi, v pozadí Karlův most a Hradčany. | Foto: ČTK

S jízlivostí by se dalo poznamenat, že ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová (nestraník za ANO) je zatím představitelkou nikým nevolených elit. Do vlády nastoupila jako státní úřednice v roce 2014, za Věru Jourovou. Ve volbách nekandidovala. Bude až letos.

Na druhé straně, podle průzkumu STEM jde o pátého nejpopulárnějšího politika v zemi. Za Babišem, Stropnickým st., Zaorálkem a Okamurou. Naše nejpopulárnější politička. A mohlo být i líp: kdyby bývala vyšla fotka s Valentinem Rossim. Jenže slavný motocyklista neměl pro fanynku na startovním roštu pochopení a decentně, leč důrazně ji odsunul pryč ze své osobní bubliny. Kontakt zachytilo video a zveřejnila italská média a po nich ta česká. Kvalitní trapas.

Ne, nejen Jourovou, ale i většinu jiných politiků by bylo obtížné si v takové situaci představit. Ne tak suverénní, nenapodobitelnou Šlechtovou. VIP politik se před startem vmísí mezi jezdce, přeje jim hodně štěstí a doufá, že ozdobí Facebook nějakou tou fotkou ze zážitku. Tak se to pár týdnů před volbami dělá. PR nade vše.

Odněkud se ta procenta brát musí. Že je Karla Šlechtová oblíbenkyní Miloše Zemana (v televizi jí dal jedničku), by nestačilo.

Jestli se o Babišovi tvrdí, že místo politiky "jede marketing", pak pro Šlechtovou to platí úplně stejně. Úspěšná stylizace (dospělého člověka) do role fanynky motorek a České republiky. Efekt: viz zmíněný průzkum. Lidem se to líbí. Žádná věda.  

Tisíce diváků i v dešti a mediální zásah s propagací konání akce v ČR přes stovky tisíc lidí. Super! Podporujeme s Czechtourismem, jásá Šlechtová nad Grand Prix na Facebooku. Je ale zřejmé, že účast ministryně mezi závodníky na startu neposloužila propagaci České republiky, nýbrž její vlastní. Co tam vůbec dělala? Proč to privilegium? Že sama miluje motorky, to je asi málo. V čem se liší od ostatních?

Šílených 100 milionů korun, které stát, kraj a město Brno do letošní Velké ceny investovaly, rovněž přítomnost členky vlády na závodní dráze neospravedlňuje. Ještě to tak! Doufám, že si to nemyslí ani paní Šlechtová. Že se jen chovala přirozeně a trochu to neklaplo.

Shrnuto, dělá to dobře. Dokonce ještě líp: O výměně názorů s Rossim se psalo stokrát víc, než kdyby z toho bylo nějaké klasické selfíčko "řekni sýr". Akce splnila účel. Zviditelnění trapasem je přece osvědčený postup. Kolik bizarních videí s politiky-šoumeny ještě do voleb zažijeme!

P. S. Aby Praze nebylo líto, že se bez řevu motorů musí obejít, přihrála jí Karla Šlechtová napřesrok oslavy 115. výročí značky Harley-Davidson. Vyjednávali jsme přes půl roku a zvítězili jsme! Bude to prestižní akce s více než 100 tis. návštěvníky, z toho min 70 tis. motorkářů! Prostě fanynka. Komu se to nelíbí, má smůlu. Neumí se bavit a těm druhým to jenom bohapustě závidí. V lepším Česku bude stát stranou.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň a blíží se k Bermudám. Ostrovy přijaly řadu opatření

Hurikán Humberto zesílil na třetí stupeň z pěti a doprovází ho nyní vítr o rychlosti až 185 kilometrů za hodinu. Podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) se nachází asi 655 kilometrů západně od Bermud, které by měl podle současné předpovědi okrajově zasáhnout. Při pouze drobné změně současné trasy by však mohl na ostrovy udeřit přímo, informovala agentura AP.

Ministr Bermud pro národní bezpečnost sdělil agentuře Reuters, že se v poledne místního času (17:00 SELČ) na ostrovech uzavřou školy, vládní budovy a přestanou plout trajekty. O několik hodin později rovněž přestane jezdit hromadná doprava. Meteorologové očekávají až deset centimetrů srážek, prudký vítr a silné vlnobití. 

Na pobřeží Texaského zálivu mezitím udeřila tropická bouře Imelda, která má v příštích dnech na některých místech jihovýchodního Texasu a jihozápadní Louisiany přinést až 46 centimetrů srážek.

Zdroj: ČTK
před 23 minutami

Malta přijala 90 migrantů zachráněných italskou pobřežní stráží

Řím jejich přijetí maltskými úřady požadoval poté, co je na žádost Valletty zachránily v maltských pobřežních vodách italské lodě. S odkazem na vyjádření mluvčího maltské pobřežní stráže o tom informovala agentura AFP.

"Minulou noc jsme na požadavek maltských úřadů provedli záchranou operaci malého plavidla s asi 90 migranty hluboko v území, za které zodpovídá Malta," uvedla italská pobřežní stráž ve vyjádření s tím, že za utečence převzala Valletta předem zodpovědnost. Maltská pobřežní stráž o něco později uvedla, že migranty převzala a že jsou na cestě na pevninu.

Itálie a Malta dlouhodobě odmítají utečence zachráněné na moři přijímat. Evropská unie stáhla z vod u Libye všechna plavidla své pohraniční agentury Frontex, dohled v oblasti nyní provádí pouze letecky. Lodě humanitárních organizací, které nyní v podstatě jako jediné migrantům na moři pomáhají, čelí stále větším překážkám ze strany evropských vlád.

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

New York jako první americký stát zakázal prodej ochucených elektronických cigaret

Místní zdravotní rada v úterý schválila opatření, které navrhl guvernér Andrew Cuomo, informovala agentura AP. Zákaz se nevztahuje na e-cigarety s tabákovou nebo mentolovou příchutí. Prodejci nyní budou mít dva měsíce na to, aby zakázané zboží stáhli z nabídky.

Cuomo v neděli vyzval k zákazu e-cigaret s poukazem na jejich zvýšenou spotřebu mezi mladými lidmi. V poslední době přitom zdravotničtí experti v USA varovali americkou veřejnost před používáním elektronických cigaret, které jsou spojovány s 380 případy vážného onemocnění dýchacích cest v 36 státech. Evidováno je rovněž šest mrtvých. Zatím však nebylo zjištěno, že by záhadnou plicní nemoc způsobovala konkrétní značka cigaret nebo určitá látka.

New York se stal prvním americkým státem, v němž vešel v platnost zákaz elektronických cigaret s příchutí. Obdobný zákaz sice tento měsíc schválil také stát Michigan, ale opatření tam ještě v platnost nevstoupilo. Podle údajů ze státu New York loni užívalo elektronické cigarety 27,4 procenta místních středoškoláků. Ještě v roce 2014 to bylo 10,5 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy