Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
Aktualizováno 25. 2. 2014 18:00

Glosa: Prosím, típněte už někdo Českou poštu

Doručovatelé se mění v univerzální vojáky, to bude asi nějaká reality show
Býval dobrým listonošem.
Býval dobrým listonošem. | Foto: ČTK

Pošťáci začnou prodávat cigára, píší úterní média.

Osobně mě tedy pobuřuje víc to, když mi úřednice u přepážky, kde jsem byl zaplatit složenku, nabízí Haló noviny, tiskový orgán komunistické strany. Jako by se nechumelilo: „Nechcete, pane, noviny, Haló?" Nechci, takže jsem se ani nedozvěděl, jestli bych za ně musel platit, nebo to je pozornost státního podniku, který tu poťouchle prezentuje svobodu slova. Po ránu docela silný tabák.

Ale tohle už je trochu starší příběh, i když na 25. února se hodí připomenout. Kdežto podomní prodej cigaret, to je novinka.

Česká pošta se zřejmě rozhodla fungovat jako nějaký komunální Amazon. Anebo je to reality show a každý pošťák má za uchem skrytou kameru. Doručovatelé se mění v univerzální vojáky, kteří zapisují ceny u benzinových pump, nabízejí půjčky a z nůše na zádech tahají čokolády a krabičky marlborek. Mimo to občas doručí i nějakou tu zásilku. Pokud stíhají - jinak vám hodí do kastlíku jen papírek, abyste si pro ni přišli na poštu, a nezdržují se tím, že by zazvonili a zjistili, že jste doma. Znáte to.

Trhák z programu ministra Vladimíra Mlynáře, že by pošta měla místo hodin, kdy je většina lidí v práci, doručovat odpoledne a večer, úspěšně zapadl prachem. I když … za mírný příplatek vám možná pošťačka ještě po večeři doručí krabici doutníků a lahev portského. Nejlépe zabalenou do Haló novin.

Mimochodem, jak se má státní prodej kuřiva dohromady s oficiální linií ministerstva zdravotnictví, tedy že kouření škodí zdraví? A budou pošťáci chtít občanky, jestli je vám už osmnáct?

Svět se navzdory rozšířenému mínění stále ještě nezbláznil - to zatím jen pošta. Do tuhého půjde teprve, až se vám na zápraží poperou český pošťák s dronem od Amazonu. Poteče krev a software, už brzy.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Vaclík se po pauze do španělské ligy vrátil prohrou v Elche

Fotbalisté Sevilly s Tomášem Vaclíkem, který ve španělské lize chytal po více než třech měsících, prohráli utkání 26. kola na hřišti sestupem ohroženého Elche 1:2. Vaclík se dostal do branky na úkor Maročana Bunúa, který chyběl kvůli zranění prstu.

Vaclík dostal příležitost už ve středeční odvetě semifinále Španělského poháru proti Barceloně (0:3 po prodl.). V Elche poprvé kapituloval v 70. minutě, kdy ho obstřelil Raúl Guti. O šest minut později jednatřicetiletý brankář sledoval po křížné hlavičce Guida Carilla míč směřující od tyče do branky a vyrazil ho až zpoza čáry. Hosté snížili až na prahu nastaveného času, prosadil se Luuk de Jong.

Sevilla nezažívá dobré období. Na Barcelonu nestačila ani před týdnem v lize, úvodní duel osmifinále Ligy mistrů doma s Dortmundem také prohrála. Z posledních pěti soutěžních duelů zvládla jen ligový zápas v Pamploně (2:0). Elche se díky třem bodům dostalo přinejmenším dočasně ze zóny sestupu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy