Blogy a názory | Komentáře
17. 6. 2013 11:55

Hazard, korupce, politici. Matěj Hollan odpovídal

Praha má na 190 kasin, normální by bylo, kdyby měla tři, míní úspěšný aktivista
Foto: Vojtěch Marek

* Online odpovědi Matěje Hollana na otázky čtenářů Aktuálně.cz najdete pod článkem

Už několik let se Matěj Hollan, devětadvacetiletý hudebník z Brna, snaží přimět úřady, aby zakročily proti hernám, hracím automatům a hazardu vůbec. Jeho hlas je slyšet čím dál silněji, takže už jej nemohou ignorovat ani politici, ani ti, kdo na hazardu vydělávají.   

Hollan neúnavně píše ministrům, poslancům i starostům, přesvědčuje, navrhuje řešení.

Matěj Hollan

Předseda občanského sdružení Brnění. Veřejně známým se stal zejména svými aktivitami za regulaci hazardu a některým kontroverzním tématům, jako byl spor o podzemní garáže pod Zelným trhem v Brně, spor o odsun brněnského hlavního nádraží nebo o podobu brněnského územního plánu. Spolupracuje také na projektu Rekonstrukce státu a s hnutím Vraťte nám stát.

Spolu s dalšími sestavil „mapu hazardu", informuje veřejnost o tom, jak boj s hazardem pokračuje (před nedávnem ve svém blogu obvinil starostu Prahy 13 Davida Vodrážku z toho, že si jej údajně koupila mafie).

„V České republice je kolem sto tisíc hazardních přístrojů, které jsou rozmístěny jak v hospodách, tak v hernách, tak v kasinech. Speciálně kasin má Praha 190. Kdyby to zůstalo v rozumné míře, budou v takto velkém městě třeba tři kasina, což by samozřejmě vůbec nevadilo," řekl před nedávnem Matěj Hollan v rozhovoru pro Český rozhlas.

Co je pro to nutné udělat? Jak se hazardní průmysl brání? A jak se k tomu stavějí politici, úředníci či třeba představitelé měst a obcí? Na to v pondělí 17. června od 10 hodin odpovídal Matěj Hollan v online rozhovoru na Aktuálně.cz.

Foto: Vojtěch Marek

 

Právě se děje

před 8 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy