Blogy a názory | Komentáře
17. 6. 2013 11:55

Hazard, korupce, politici. Matěj Hollan odpovídal

Praha má na 190 kasin, normální by bylo, kdyby měla tři, míní úspěšný aktivista
Foto: Vojtěch Marek

* Online odpovědi Matěje Hollana na otázky čtenářů Aktuálně.cz najdete pod článkem

Už několik let se Matěj Hollan, devětadvacetiletý hudebník z Brna, snaží přimět úřady, aby zakročily proti hernám, hracím automatům a hazardu vůbec. Jeho hlas je slyšet čím dál silněji, takže už jej nemohou ignorovat ani politici, ani ti, kdo na hazardu vydělávají.   

Hollan neúnavně píše ministrům, poslancům i starostům, přesvědčuje, navrhuje řešení.

Matěj Hollan

Předseda občanského sdružení Brnění. Veřejně známým se stal zejména svými aktivitami za regulaci hazardu a některým kontroverzním tématům, jako byl spor o podzemní garáže pod Zelným trhem v Brně, spor o odsun brněnského hlavního nádraží nebo o podobu brněnského územního plánu. Spolupracuje také na projektu Rekonstrukce státu a s hnutím Vraťte nám stát.

Spolu s dalšími sestavil „mapu hazardu", informuje veřejnost o tom, jak boj s hazardem pokračuje (před nedávnem ve svém blogu obvinil starostu Prahy 13 Davida Vodrážku z toho, že si jej údajně koupila mafie).

„V České republice je kolem sto tisíc hazardních přístrojů, které jsou rozmístěny jak v hospodách, tak v hernách, tak v kasinech. Speciálně kasin má Praha 190. Kdyby to zůstalo v rozumné míře, budou v takto velkém městě třeba tři kasina, což by samozřejmě vůbec nevadilo," řekl před nedávnem Matěj Hollan v rozhovoru pro Český rozhlas.

Co je pro to nutné udělat? Jak se hazardní průmysl brání? A jak se k tomu stavějí politici, úředníci či třeba představitelé měst a obcí? Na to v pondělí 17. června od 10 hodin odpovídal Matěj Hollan v online rozhovoru na Aktuálně.cz.

Foto: Vojtěch Marek

 

Právě se děje

Další zprávy