Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
21. 11. 2017 16:00

"Jdou po mně." Psanec Babiš je zase obětí matrixu, tenhle film už dávali mockrát

Andrej Babiš suše zaměňuje stát za (korupční) systém, krok státu za krok jakéhosi (korupčního) systému.
Jdou po mně. Podmět nevyjádřený. Asi Kalousek.
Jdou po mně. Podmět nevyjádřený. Asi Kalousek. | Foto: Ludvík Hradilek

Problém je opět v načasování. Zatímco minule si Andrej Babiš stěžoval, že žádost o vydání přišla do sněmovny až před volbami, teď policie pro změnu moc spěchá. "Rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat," vyslovil se Babiš ve zprávě pro agenturu ČTK.

Kdyby žádost přišla třeba za týden, bylo by to zlovolné, protože je před jmenováním premiéra. Za měsíc - kvůli jmenování vlády. Za dva - kvůli hlasování o důvěře. A tak dále. Načasování je zákeřnou zbraní korupčního systému, to je všeobecně známo. Hydra vystrčí drápy vždycky tak, aby svou oběť zranila nejvíc!

Policie České republiky splnila svou povinnost a po volbách požádala nové poslance o souhlas s trestním stíháním Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka kvůli Čapímu hnízdu znovu. Kdyby to bývala neudělala, trestní stíhání by musela buď zastavit (k čemu ale nemá žádný viditelný důvod), nebo nechat "vyšumět", což by hraničilo s porušením zákona. Policie se zkrátka zachovala, jak měla.

Nechme stranou, že ANO před čtyřmi lety žádalo zrušení imunity s výjimkou vystoupení poslanců ve sněmovně. Takže správně by teď nemělo být vůbec co řešit.

Podívejme se na ten "systém". Krok policie považuje Andrej Babiš za očekávatelný, protože "systém nikdy nespí". Ten starý systém, který ho chce dostat za každou cenu. Jdou po mně (podmět nevyjádřený). Matrix cé zet.

Babiš suše zaměňuje stát za (korupční) systém, krok státu za krok (korupčního) systému. Ve stejné logice by každý, komu přijde nějaký přípis z berňáku, neřkuli zajišťovací příkaz, mohl odpálkovat dotyčný úřad. Huš pryč, zlá chobotnice!

Ke své smůle ale takový člověk nedisponuje imunitou ani největším politickým vlivem v zemi, takže by musel nést následky svého postoje se vším všudy.

Jde o kuriózní situaci: muž, který bude jmenován premiérem a který pravděpodobně hodlá řídit stát, se stále tváří jako nevinný psanec české politiky. Jde po něm šerif - zavilý padouch; pod kterým se ovšem neskrývá nic jiného než státní moc.

Bylo by šťastné ujasnit si na prahu vládnutí některé pojmy. V případě žádosti o vydání systém funguje. A Babiš ve skutečnosti nezpochybňuje systém, ale stát. Kdyby s ním měl bojovat jako v nějakém westernu, bylo by to zlé. Jeho role je: připnout si šerifskou hvězdu, makat a neblábolit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Útočník Radil zamířil z týmu San Jose Sharks na farmu

Český hokejový útočník Lukáš Radil se přesunul z týmu San Jose Sharks na farmu do celku San Jose Barracuda do nižší AHL. Devětadvacetiletý útočník nastoupil za záložní tým hned v sobotu a připsal si při domácí porážce se Stocktonem asistenci.

Radil sehrál v této sezoně v NHL 14 zápasů a nebodoval. V sestavě Sharks se objevil naposledy 23. listopadu při domácí výhře nad New York Islanders 2:1 po samostatných nájezdech. Odchovanec Pardubic má jednocestný kontrakt, díky kterému má zaručený roční příjem 700 tisíc dolarů i při působení v AHL.

Radil odešel do zámoří před minulým ročníkem po tříletém působení ve Spartaku Moskva v Kontinentální lize. V první sezoně v NHL účastník mistrovství světa 2017 a loňských olympijských her sehrál 36 utkání a připsal si 11 bodů za sedm branek a čtyři přihrávky. V šesti duelech play off nebodoval.

před 2 hodinami

Zdráhalová si v Naganu vytvořila osobní rekord na pětistovce

Rychlobruslařka Nikola Zdráhalová si v posledním závodu v roce 2019 vytvořila osobní rekord na trati 500 metrů. Na Světovém poháru v Naganu ji zajela za 38,902 sekundy a obsadila druhé místo v divizi B. Stejně jako v sobotu na trojce, na které byla v divizi A devátá, si připsala nejlepší výsledek v SP v kariéře na dané trati.

Seriál SP bude pokračovat pátým dílem v Calgary na začátku února, ještě předtím rychlobruslaře čeká mistrovství Evropy v Heerenveenu. V Nizozemsku se od 10. do 12. ledna bude tentokrát bojovat o medaile na jednotlivých tratích.

Další zprávy