Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
30. 11. 2008 15:11

Je návrat komunistů k moci hrozbou? Diskutujte

Jsou komunisté hrozbou pro demokracii v Česku?
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Komunisté se po krajských volbách opět podílejí na moci v Česku. V Moravskoslezském a Karlovarském kraji zasednou přímo ve vládnoucí koalici, v dalších krajích povládne ČSSD s jejich tichou podporou.

Do jaké míry se komunistická strana za posledních dvacet let změnila? Je návrat komunistů k moci hrozbou pro demokracii v Česku? Co říkáte případné účasti KSČM ve vládě?

Na základě níže uvedených informací si můžete utvořit či korigovat vlastní názor a vstoupit do debaty, kterou zprostředkovává deník Aktuálně.cz. Diskutujte ZDE.

Komunisté zpět u moci
Předseda Komunistické strany Čech a Moravy nemůže na prvomájových oslavách v Praze chybět, program má ale údajně náročný, protože chce stihnout navštívit i další místa...
Předseda Komunistické strany Čech a Moravy nemůže na prvomájových oslavách v Praze chybět, program má ale údajně náročný, protože chce stihnout navštívit i další místa... | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Výročí pádu totality? KSČ(M) je zpět a vládne milionům
Rudne jeden kraj za druhým. Část ČSSD nesouhlasí
Palas: Otevřel cestu komunistům, peníze ale sehnat umí
Názory blogerů Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Jiří Pehe: Mýty o návratu komunistů k moci
Jan Kubáček: S komunisty nebo bez nich
Karel Hvížďala: Jací komunisté se dostávají k moci
Kdo vládne krajům
Foto: Ludvík Hradilek
Nové vedení už mají všechny kraje. Vládnou rudí i modří
Komunisté? Nevadí, říká exkomunista a budoucí hejtman
Bašta ODS padla. I v Liberci budou rozhodovat komunisté
Komunisté v okolních zemích
Foto: Tomáš Daněk
Litva zakázala symboly komunismu. I sovětskou hymnu
Jsem "polský Gorbačov", hájil se Jaruzelski u soudu
Ukrajina řeší, co s literaturou propagující komunismus

Další informace:

Předcházející debaty:

 

Právě se děje

před 34 minutami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

před 52 minutami

Baseballisté v kvalifikaci o Tokio podruhé prohráli, s Itálií 1:5

Českým baseballistům se výrazně vzdálil přímý postup z evropsko-africké kvalifikace na olympijské hry v Tokiu 2020. V Boloni dnes podlehli domácí Itálii 1:5 a připsali si druhou porážku.

Potřebují teď vyhrát zbylé tři zápasy a doufat ve vyrovnanost ostatních utkání, aby měli teoretickou naději na prvenství v turnaji. Spíše ale ještě můžou bojovat o druhou pozici zajišťující účast v závěrečné jarní kvalifikaci na Tchaj-wanu.

Češi měli stejně jako při středeční prohře s Nizozemskem (1:4) více odpalů než soupeř, ale doběhli jen pro jeden bod. "Hity bohužel nepřišly v situaci, kdy jsme měli běžce ve skórovací pozici, abychom z toho udělali větší drámo. A oni důležitý odpal dali," řekl první metař Petr Čech, který měl tři odpaly ze čtyř startů.

Utkání rozjel Schneider dvoumetovým odpalem a Hejma s Červenkou ho dotlačili k prvnímu bodu zápasu. V dohrávce ale Italové hned srovnali a skóre otočili v dohrávce třetí směny. Nadhazovač Chroust dal metu zdarma, dalšího pálkaře trefil a hráč s čtyřletými zkušenostmi z MLB Colabello odpálil tříbodový homerun.

"Ten homerun byl rozhodující. Podle Radima (Chrousta) měl být strikeaut, ale rozhodčí to nefoukl. Nevymlouváme se na to a v podstatě jeden švih dal Italům pohodu do zbytku zápasu," řekl Petr Minařík, který vystřídal Chrousta v páté směně.

Pětatřicetiletý Minařík sice pátému bodu domácích nezabránil, ale jinak další útok zastavil. "Kdybych to nezvládl, tak by to bylo téměř neřešitelné. Takhle jsme ještě pořád zůstali v zápase a bojovali do poslední chvíle," řekl Minařík.

Na začátku šesté směny měli Češi po dvoumetové trefě Červenky šanci snížit, ale obrana Itálie si se složitou situací poradila dvojautem a zdramatizování nepřipustila. "Byť jsme se v útoku prosazovali, tak jsme to nezvrátili," řekl Minařík.

Zákrok večera předvedl ve středním zadním poli Hejma, který rybičkou chytil míč ze vzduchu a vysloužil si aplaus. Ještě lepší počin mohl poté přidat na pálce, ale při plných metách poslal míč do vzduchu a i poslední česká šance na body padla.

V pátek čeká baseballisty od 14:30 duel s Jihoafrickou republikou. V sobotu narazí na silné Izraelce, kteří mají dvě výhry a evropské šampiony Nizozemce porazili vysoko 8:1. V neděli Češi uzavřou své vystoupení v turnaji proti Španělsku.

Další zprávy