Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Komentáře
7. 10. 2011 16:00

Kam klikat a kam ne, odpovídáme k diskusím na Facebooku

Čtenářské dotazy k diskusím na Aktuálně.cz. Tentokrát ryze praktické, technologické

Vážení a milí čtenáři, vybíráme z vašich dotazů a připomínek k novému systému diskusí na Facebooku, které jste nám poslali na [email protected] a [email protected]. Děkujeme vám a těšíme se na další ohlasy. Vaše redakce Aktuálně.cz.

Foto: Aktuálně.cz

Jsem vidět, i když nediskutuji?
Dobrý den. Chtěl bych zrušit propojení diskusí s Facebookem. Nechci být automaticky v diskusích. Nic jsem si nenastavoval a nevím, jak to zrušit.
Dobrý den, váš facebookový profil vidíte v úvodním okénku v diskusi pod článkem pouze vy, nikdo jiný. Pokud do okénka vložíte svůj komentář a odešlete ho, teprve pak se v diskuzi objeví i jméno a symbol vašeho profilu.

Ne, opravdu nemusíte být na Facebooku pořád
A nejstupidnější je to, že pokud se odhlásím (přepnu do OFFu) svůj Fakebookovej účet, tak zmizí mé příspěvky, hnus.
Příspěvky zmizí pouze v případě, že jste deaktivovali nebo odstranili svůj účet. Pokud se pouze z Facebooku jen odhlásíte, váš profil je stále aktivní, tedy i vaše veškeré příspěvky v diskusi zůstávají zobrazeny.

Lupu nepotřebujete
Příšerný malý písmenka v diskusích, který nejdou nazvětšovat (na rozdíl od běžných textů webu). To si vážně myslíte, že tohle je ke čtení? Bez lupy ani ránu... :-(
Klávesová zkratka CTRL + zvětšuje text, CTRL - ho opět zmenší. Mělo by to fungovat i při zobrazování diskusí.

Kdy kdo vidí co
Proč se mně nezobrazují vlastní příspěvky? Na někoho reaguji a příspěvek se nezobrazí. Jindy se ten samý příspěvek vloží dvakrát, aniž bych ho dvakrát odeslal.
Když před přidáním komentáře nezměníte nastavení „Zveřejnit na Facebooku", váš příspěvek se zobrazí jak v diskusi, tak u vás na zdi.  Pokud možnost „Zveřejnit na Facebooku" odmítnete, vaše příspěvky jsou vidět pouze v diskusi a na vaší zdi se nezobrazí. Pokud se příspěvek nezobrazuje ani v diskusi, byl buď skryt naším moderátorem (protože porušil Kodex diskutujících), nebo byl skryt spamovým filtrem Facebooku (ale nehledě na něj, náš moderátor může takový příspěvek dodatečně schválit a uvolnit do diskuse). Dvojité zobrazení bude možná nějaká momentální chybička na straně Facebooku.

Děkujeme za trpělivost
Dobrý den, zajímalo by mě, proč přes okénko přebíhají 3 vertikální čáry, které mně znemožňují vložit příspěvek do diskuse.
Je to způsobeno nedostatečně načteným JavaScriptem, to bohužel na vašem počítači neovlivníme, je potřeba chvilku počkat, až se stránka celá načte.

Google+ nechystáme
Dobrý den, přeposílám dotaz kamarádky, protože Facebook nemá, tak mne poprosila: Ráda bych také přispívala do diskusí Aktuálně.cz a občas jsem to dělala i dosud v anonymních diskusích. Ale nemám Facebook, ale jeho konkurenční Google+, bude prosím možné diskutovat i z něho? Udělalo by mi to radost.
Je nám líto, ale není to možné, jedná se o dvě odlišné platformy. Zavádět „další typ diskusí" nemůžeme.

Vzpomínka na „staré diskuse"
Neměl jsem problém s orientací v původní verzi diskusí - je snadné zapamatovat si IP placených provládních propagandistů a sprosťáků, stejně tak slušných účastníků se zajímavými příspěvky. Místní cenzoři si práci neušetří, budou muset bonzovat podezřelé profily. Nátlaku jsem se podvolil, účet založil, i když mě jinak Facebook nebaví a nezajímá. Doufám, že diskuse nebude zrušena zcela - kdo by opravoval autorům hrubky apod.
IP adresa je snadno nahraditelná jinou, často je také sdílená více lidmi , proto se blokaci IP adres vyhýbáme. Moderátoři diskusí na Aktuálně.cz zůstávají nadále ve stejném počtu, šlo nám o zkvalitnění úrovně diskusí jako takových.

Jak skončit s Facebookem?
Zrušíte účet, zmiznou vaše příspěvky. Znovu se přihlásíte na FB, kouzlo, příspěvky se znovu objeví. Když už jsem se s tím psal, tak ten účet ještě chvilku nechám funkční. Neví někdo, jak se úplně zruší účet? Je vidět, že deaktivace jej ponechá pouze ve spícím stavu, který lze pouhým přihlášením změnit.
Ano, účet, který si deaktivujete, je možné opět aktivovat, pokud se do něj znovu přihlásíte. Pokud chcete svůj účet trvale odstranit, návod je zde: http://www.facebook.com/help/?faq=214376678584711&ref_query=dea.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Martin dosáhl na Vueltě po dvou třetích místech etapového triumfu

Třetí etapu cyklistické Vuelty těsně vyhrál irský závodník Daniel Martin ze stáje Israel Start-Up Nation před Slovincem Primožem Rogličem. Obhájce loňského prvenství Roglič, který hájí barvy týmu Jumbo-Visma, udržel červený dres pro vedoucího jezdce celkového pořadí. Devětačtyřicátý byl Jan Hirt, Zdeněk Štybar obsadil 125. místo.

Stejně jako v úvodních dvou etapách byl i tentokrát na 166 kilometrů dlouhé trati z Lodosy do Vinuesy k vidění únik, který však skončil neúspěchem a nesehrál roli v pořadí etapy. Krátce před cílem to zkusili také Francouzi Kenny Elissonde a Clément Champoussin, ale ani jejich pokusy nepřinesly umístění na pódiu.

V závěru mimořádně náročného stoupání o délce přes deset kilometrů, jímž dnešní třetí díl končil, hráli prim hlavní favorité. Čtyřiatřicetiletý Martin potvrdil svou pověst výborného vrchaře a po dvou třetích místech, jež si vyjel v úterý a ve středu, tentokrát oslavil po devíti letech druhý etapový vavřín z Vuelty.

Během rozhovoru krátce po dojezdu rodák z Birminghamu jen ztěžka zadržoval slzy dojetí. "Už jsem tady byl tento rok vítězství hodně blízko… Hrozně moc jsem chtěl pro náš tým vyhrát. Po celý rok se k nám včetně sponzorů choval i přes problémy s koronavirem skvěle, žádné krácení platů či něco podobného. O to více namotivovaní jsme během té nucené závodní pauzy byli, abychom ještě tvrději trénovali," připomněl Martin.

"Během Tour de France jsem se potýkal se zraněním, takže nebylo moc reálné vyhrát tam etapu, ale dnes jsem byl zcela odhodlaný to dokázat. Kluci z týmu mi ohromně pomohli, každý z nich na tom má svůj podíl. Vítězství patří z části jim a z části také mé ženě, neboť tohle je poprvé, co jsem vyhrál závod od narození našich dětí. I proto je pro mě tenhle úspěch tak mimořádný," dodal Martin.

Druhý Roglič vede celkové pořadí o pět sekund právě před Martinem, třetí dnes dojel těsně za Slovincem i díky dobré práci týmového parťáka ze stáje Ineos Grenadiers Chrise Froomea v průběhu etapy Ekvádorec Richard Carapaz. Třetí příčka mu průběžně patří i celkově, na Rogliče má manko 13 sekund.

Smůlu měl dnes po středeční etapě čtvrtý muž celkového pořadí Esteban Chaves (Mitchelton-Scott). Kolumbijec se jen pár kilometrů před cílem potýkal s technickými problémy a ztratil kvůli tomu na nejlepší závodníky dne více než minutu. Hirt dojel s mankem dvou minut a 21 sekund, Štybar ztratil přes 11 a čtvrt minuty.

Po velmi náročném startu, kdy peloton během tří kopcovitých etap urazil více než 490 kilometrů, je v pátek na pořadu první rovinatá etapa. Z Garray do cíle v Ejea de los Caballeros čeká na cyklisty téměř 192 kilometrů.

Cyklistický závod Vuelta - 3. etapa (Lodosa - Vinuesa, 163,8 km):

1. Martin (Ir./Israel Start-Up Nation) 4:27:49, 2. Roglič (Slovin./Jumbo-Visma), 3. Carapaz (Ekv./Ineos Grenadiers) oba stejný čas, 4. Poels (Niz./Bahrajn-McLaren) -4, 5. Vlasov (Rus./Astana) -7, 6. Mas (Šp./Movistar) -9, 7. Grossschartner (Rak./Bora-hansgrohe), 8. Carthy (Brit./EF Pro Cycling), 9. Kuss (USA/Jumbo-Visma) všichni -12, 10. Champoussin (Fr./AG2R La Mondiale) -24, …49. Hirt (ČR/CCC) -2:21, 125. Štybar (ČR/Deceuninck-Quick Step) -11:19.

Průběžné pořadí: 1. Roglič 12:37:24, 2. Martin -5, 3. Carapaz -13, 4. Mas -32, 5. Carthy -38, 6. Kuss -44, 7. Grossschartner -1:17, 8. Chaves (Kol./Mitchelton-Scott) -1:29, 9. Soler (Šp./Movistar) -1:55, 10. Bennett (N. Zél./Jumbo-Visma) -1:57, …43. Hirt -23:50, 106. Štybar -42:08.

Zdroj: ČTK
před 6 minutami

Bez kontroly zbrojení svět nebude mít budoucnost, řekl Putin

Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že svět nebude mít budoucnost bez systému kontroly zbrojení, uvedla agentura Reuters s připomínkou, že na vlásku visí osud poslední odzbrojovací dohody mezi Ruskem a Spojenými státy. Washington minulý týden odmítl Putinův návrh, aby obě velmoci bez jakýchkoliv podmínek o rok prodloužily platnost smlouvy omezující americké a ruské strategické jaderné zbraně, jejichž platnost vyprší v únoru příštího roku.

Putin na zasedání diskusního Valdajského klubu uvedl, že ruská bezpečnost neutrpí, pokud smlouva nebude prodloužena, dodal Reuters.

USA s Ruskem podepsaly v roce 2010 na Pražském hradě smlouvu označovanou jako nový START nebo START 3, která omezuje počty strategických jaderných zbraní. Její platnost vyprší příští rok v únoru. Smlouva může být prodloužena o pět let, pokud se na tom státy dohodnou. Washington s Moskvou však dosud nedospěl v tomto směru k dohodě. Nicméně ruská diplomacie v úterý uvedla, že Rusko je v rámci ročního prodloužení dohody připraveno na rok zmrazit počet svých jaderných hlavic, pokud Spojené státy učiní totéž. Washington toto ruské vyjádření přivítal a vyjádřil ochotu okamžitě o tom začít jednat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy