Aktuálně.cz Aktuálně.cz | Komentáře
7. 10. 2011 16:00

Kam klikat a kam ne, odpovídáme k diskusím na Facebooku

Čtenářské dotazy k diskusím na Aktuálně.cz. Tentokrát ryze praktické, technologické

Vážení a milí čtenáři, vybíráme z vašich dotazů a připomínek k novému systému diskusí na Facebooku, které jste nám poslali na [email protected] a [email protected]. Děkujeme vám a těšíme se na další ohlasy. Vaše redakce Aktuálně.cz.

Foto: Aktuálně.cz

Jsem vidět, i když nediskutuji?
Dobrý den. Chtěl bych zrušit propojení diskusí s Facebookem. Nechci být automaticky v diskusích. Nic jsem si nenastavoval a nevím, jak to zrušit.
Dobrý den, váš facebookový profil vidíte v úvodním okénku v diskusi pod článkem pouze vy, nikdo jiný. Pokud do okénka vložíte svůj komentář a odešlete ho, teprve pak se v diskuzi objeví i jméno a symbol vašeho profilu.

Ne, opravdu nemusíte být na Facebooku pořád
A nejstupidnější je to, že pokud se odhlásím (přepnu do OFFu) svůj Fakebookovej účet, tak zmizí mé příspěvky, hnus.
Příspěvky zmizí pouze v případě, že jste deaktivovali nebo odstranili svůj účet. Pokud se pouze z Facebooku jen odhlásíte, váš profil je stále aktivní, tedy i vaše veškeré příspěvky v diskusi zůstávají zobrazeny.

Lupu nepotřebujete
Příšerný malý písmenka v diskusích, který nejdou nazvětšovat (na rozdíl od běžných textů webu). To si vážně myslíte, že tohle je ke čtení? Bez lupy ani ránu... :-(
Klávesová zkratka CTRL + zvětšuje text, CTRL - ho opět zmenší. Mělo by to fungovat i při zobrazování diskusí.

Kdy kdo vidí co
Proč se mně nezobrazují vlastní příspěvky? Na někoho reaguji a příspěvek se nezobrazí. Jindy se ten samý příspěvek vloží dvakrát, aniž bych ho dvakrát odeslal.
Když před přidáním komentáře nezměníte nastavení „Zveřejnit na Facebooku", váš příspěvek se zobrazí jak v diskusi, tak u vás na zdi.  Pokud možnost „Zveřejnit na Facebooku" odmítnete, vaše příspěvky jsou vidět pouze v diskusi a na vaší zdi se nezobrazí. Pokud se příspěvek nezobrazuje ani v diskusi, byl buď skryt naším moderátorem (protože porušil Kodex diskutujících), nebo byl skryt spamovým filtrem Facebooku (ale nehledě na něj, náš moderátor může takový příspěvek dodatečně schválit a uvolnit do diskuse). Dvojité zobrazení bude možná nějaká momentální chybička na straně Facebooku.

Děkujeme za trpělivost
Dobrý den, zajímalo by mě, proč přes okénko přebíhají 3 vertikální čáry, které mně znemožňují vložit příspěvek do diskuse.
Je to způsobeno nedostatečně načteným JavaScriptem, to bohužel na vašem počítači neovlivníme, je potřeba chvilku počkat, až se stránka celá načte.

Google+ nechystáme
Dobrý den, přeposílám dotaz kamarádky, protože Facebook nemá, tak mne poprosila: Ráda bych také přispívala do diskusí Aktuálně.cz a občas jsem to dělala i dosud v anonymních diskusích. Ale nemám Facebook, ale jeho konkurenční Google+, bude prosím možné diskutovat i z něho? Udělalo by mi to radost.
Je nám líto, ale není to možné, jedná se o dvě odlišné platformy. Zavádět „další typ diskusí" nemůžeme.

Vzpomínka na „staré diskuse"
Neměl jsem problém s orientací v původní verzi diskusí - je snadné zapamatovat si IP placených provládních propagandistů a sprosťáků, stejně tak slušných účastníků se zajímavými příspěvky. Místní cenzoři si práci neušetří, budou muset bonzovat podezřelé profily. Nátlaku jsem se podvolil, účet založil, i když mě jinak Facebook nebaví a nezajímá. Doufám, že diskuse nebude zrušena zcela - kdo by opravoval autorům hrubky apod.
IP adresa je snadno nahraditelná jinou, často je také sdílená více lidmi , proto se blokaci IP adres vyhýbáme. Moderátoři diskusí na Aktuálně.cz zůstávají nadále ve stejném počtu, šlo nám o zkvalitnění úrovně diskusí jako takových.

Jak skončit s Facebookem?
Zrušíte účet, zmiznou vaše příspěvky. Znovu se přihlásíte na FB, kouzlo, příspěvky se znovu objeví. Když už jsem se s tím psal, tak ten účet ještě chvilku nechám funkční. Neví někdo, jak se úplně zruší účet? Je vidět, že deaktivace jej ponechá pouze ve spícím stavu, který lze pouhým přihlášením změnit.
Ano, účet, který si deaktivujete, je možné opět aktivovat, pokud se do něj znovu přihlásíte. Pokud chcete svůj účet trvale odstranit, návod je zde: http://www.facebook.com/help/?faq=214376678584711&ref_query=dea.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Bayern i v oslabení zvládl bundesligový zápas ve Fürthu a vyhrál 3:1

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v předehrávce 6. kola německé ligy Fürth 3:1, přestože proti nováčkovi hráli takřka celý druhý poločas v oslabení. Po úvodní remíze vyhráli v sezoně páté utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před Wolfsburgem, který má sobotní zápas k dobru.

Skóre otevřel v 10. minutě Thomas Müller, po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Joshua Kimmich. Tři minuty po začátku druhého poločasu ale dostal za ostrý faul červenou kartu Benjamin Pavard a bavorský tým se v deseti na výhru ještě hodně nadřel. Ve vyhrocené atmosféře dostal žlutou kartu v 64. minutě i trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Uklidnění úřadujícím šampionům přinesl v 68. minutě vlastní gól Sebastiana Griesbecka, po němž Bayern vedl už o tři branky. V závěru už jen zkorigoval stav přesnou hlavičkou Cedric Itten.

Aktualizováno před 6 hodinami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy.  Polský prezident Duda ke sporu řekl v televizi, že se Polsko nemůže připravit o 7 procent energetického trhu a že vybízí k dialogu.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu. 

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy