Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
18. 10. 2009 15:00

Kdo zastaví hejtmana Ratha? ptá se v blogu Radek John

John obviňuje Ratha, že chce vystěhovat děti z dětského domova. Rath tvrdí, že jdou do lepšího
Foto: Aktuálně.cz

Má středočeský hejtman David Rath zálusk na zámeček v Pyšelích, a vyhání z něj proto tamní dětský domov, jak jej obviňují někteří? Či chce děti naopak přestěhovat ze zanedbaných prostor do lepších v Choceradech, jak tvrdí on a lidé, kteří stěhování podporují?

Z nekalých úmyslů podezírá Ratha ve svém blogu předseda nedávno vzniklé strany Věci veřejné, publicista Radek John.

"Hejtmanovi se ve Středočeském kraji dnes skoro nikdo neodváží postavit, ať udělá cokoliv. Po straně a anonymně je mnoho obyvatel ochotných pohovořit o svých tristních zkušenostech s hejtmanem Rathem, otevřeně vystoupit se ale bojí ... O to pozoruhodnější je, že několik statečných lidí v Pyšelích se hejtmanovi postavilo. Postavili se proti jeho záměru uzmout budovu téměř sto let fungujícího dětského domova pro účely kraje a bůhvíkoho pak bez ohledu na děti, na letitou a již nezastupitelnou roli domova v obci. Na svoji stranu se jim podařilo získat osobnosti z oblasti pedagogiky a psychologie, a také média," tvrdí John.

Foto: Aktuálně.cz
Radek John:
Kdo zastaví hejtmana Ratha?

Rath považuje obviňování za mediální kampaň a tvrdě se proti němu ve svém blogu ohrazuje.

"Tak jsem se v bulváru Lidové noviny a Blesku dočetl, že vyháním děti z dětského domova, čímž je připravím o střechu nad hlavou. Snad jen biblický Herodes se choval hůř. Doposud jsem si asi naivně myslel, že pokud někomu nabídnete přestěhování ze zanedbaných prostor do mnohem lepších, tak vás za to nemůže nikdo kritizovat. Velký omyl. To snad platí v normální společnosti a ne ve virtuálním světě, který řada novinářů tak ráda vytváří," míní Rath.

Foto: Aktuálně.cz
David Rath:
Sirotci pod mostem

A co o stěhování dětského domova z Pyšel do Chocerad víte vy? Podělte se s ostatními o své názory.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Görgesová v Lucemburku neobhájila, Muchová si zahraje Elite Trophy

Lotyšská tenistka Jelena Ostapenková překazila Julii Görgesové obhajobu titulu v Lucemburku. Ve finále porazila druhou nasazenou Němku 6:4, 6:1 a vyhrála turnaj WTA po dvou letech. Dvaadvacetiletá vítězka předloňského Roland Garros získala třetí titul v kariéře.

Nezdar Görgesové znamená, že Karolína Muchová má jistou účast na WTA Elite Trophy v čínské Ču-chaji příští týden. Na takzvaný malý Turnaj mistryň české tenistce pomohlo i odhlášení řady hráček. Muchová začínala sezonu na 145. místě světového žebříčku, po semifinálové účasti v Moskvě se poprvé posune do první třicítky.

Görgesová měla šanci jako první tenistka v této sezoně na druhou úspěšnou obhajobu, ale na rozdíl od lednového turnaje v Aucklandu ve finále neuspěla. První set souboje bývalých hráček Top Ten rozhodl jediný brejk, ve druhém Němka přišla o podání hned třikrát. Ostapenková, která do turnaje vstoupila jako 63. hráčka žebříčku, nečelila ve finále jedinému brejkbolu.

Další zprávy