Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
18. 10. 2009 15:00

Kdo zastaví hejtmana Ratha? ptá se v blogu Radek John

John obviňuje Ratha, že chce vystěhovat děti z dětského domova. Rath tvrdí, že jdou do lepšího
Foto: Aktuálně.cz

Má středočeský hejtman David Rath zálusk na zámeček v Pyšelích, a vyhání z něj proto tamní dětský domov, jak jej obviňují někteří? Či chce děti naopak přestěhovat ze zanedbaných prostor do lepších v Choceradech, jak tvrdí on a lidé, kteří stěhování podporují?

Z nekalých úmyslů podezírá Ratha ve svém blogu předseda nedávno vzniklé strany Věci veřejné, publicista Radek John.

"Hejtmanovi se ve Středočeském kraji dnes skoro nikdo neodváží postavit, ať udělá cokoliv. Po straně a anonymně je mnoho obyvatel ochotných pohovořit o svých tristních zkušenostech s hejtmanem Rathem, otevřeně vystoupit se ale bojí ... O to pozoruhodnější je, že několik statečných lidí v Pyšelích se hejtmanovi postavilo. Postavili se proti jeho záměru uzmout budovu téměř sto let fungujícího dětského domova pro účely kraje a bůhvíkoho pak bez ohledu na děti, na letitou a již nezastupitelnou roli domova v obci. Na svoji stranu se jim podařilo získat osobnosti z oblasti pedagogiky a psychologie, a také média," tvrdí John.

Foto: Aktuálně.cz
Radek John:
Kdo zastaví hejtmana Ratha?

Rath považuje obviňování za mediální kampaň a tvrdě se proti němu ve svém blogu ohrazuje.

"Tak jsem se v bulváru Lidové noviny a Blesku dočetl, že vyháním děti z dětského domova, čímž je připravím o střechu nad hlavou. Snad jen biblický Herodes se choval hůř. Doposud jsem si asi naivně myslel, že pokud někomu nabídnete přestěhování ze zanedbaných prostor do mnohem lepších, tak vás za to nemůže nikdo kritizovat. Velký omyl. To snad platí v normální společnosti a ne ve virtuálním světě, který řada novinářů tak ráda vytváří," míní Rath.

Foto: Aktuálně.cz
David Rath:
Sirotci pod mostem

A co o stěhování dětského domova z Pyšel do Chocerad víte vy? Podělte se s ostatními o své názory.

 

Právě se děje

před 35 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 39 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy