Zdeněk Mihalco | Komentáře
16. 8. 2009 12:00

Která témata ve volebních kampaních chybějí? Diskutujte

Diskuse čtenářů o tom, co by politici měli voličům nabídnout
Foto: Aktuálně.cz

„ODS se znovu rozhodla vsadit před volbami na mobilizaci proti ČSSD s pomocí vykreslování komunistického nebezpečí," píše ve svém blogu na Aktuálně.cz politický komentátor Jiří Pehe.

Dva měsíce před předčasnými volbami jednotlivé politické strany přicházejí s nápady, čím oslovit voliče.

Která témata ve volebních kampaních chybějí? S čím musí přijít strana, aby dostala Váš hlas?

Do moderovaných diskusí čtenářů se můžete zapojit pod jednotlivými blogy nebo přímo pod tímto článkem.

Názory blogerů Aktuálně.cz
Foto: Aktuálně.cz
Karel Hvížďala: Evergreen české politiky - velká koalice
Jiří Pehe: ODS bude znovu mobilizovat proti KSČSSD
Jan Kubáček: Vzejdou noví přeběhlíci
Karel Hvížďala: Proč se fandí nové straně TOP 09?
Co chystají strany
Jiří Paroubek trávil dovolenou na Slovensku, kde "mě lidé vidí na veřejných koupalištích s členy mé rodiny. Nejsem ani v přítomnosti pochybných přátel ani lobbistů." Nyní už se pilně setkává s voliči.
Jiří Paroubek trávil dovolenou na Slovensku, kde "mě lidé vidí na veřejných koupalištích s členy mé rodiny. Nejsem ani v přítomnosti pochybných přátel ani lobbistů." Nyní už se pilně setkává s voliči. | Foto: ČSSD
Daň pro bohaté? Lidovci ji chtěli už za Kalouska
Návnada na voliče: ODS navrhuje stoprocentní mateřskou
Zelená vábnička na voliče: Levná hybridní auta
Modrý program bude letos bez Julínka i Tlustého
Kdo jde do voleb
Foto: Ludvík Hradilek
Lidovecký smír: Hybášková lídryní na Královéhradecku
Věci veřejné, SNK ED a Alternativu povede do voleb John
ČSSD půjde do voleb opět bez místopředsedkyně
Václav Havel podpoří zelené i v podzimních volbách

Další informace:

 

Další debaty čtenářů Aktuálně.cz:

 

Právě se děje

před 32 minutami

Státní dluh v prvním čtvrtletí stoupl o 370,2 miliardy korun

Státní dluh stoupl v prvním čtvrtletí o 370,2 miliardy korun na 2,42 bilionu korun. Informovalo o tom v pátek ministerstvo financí. Za růstem dluhu je především vydávání státních dluhopisů ministerstvem financí s cílem zajistit splátky dluhopisů a pokrýt letošní schodek státního rozpočtu. Sněmovna zvýšila schodek v únoru kvůli dopadům šíření koronaviru a daňových změn z 320 na 500 miliard korun. Na každého Čecha tak hypoteticky připadá dluh 226 121 korun.

Ministerstvo informovalo, že v prvním čtvrtletí umístilo na domácím finančním trhu státní dluhopisy za 231,8 miliardy korun, a plně tak pokrylo korunové splátky státního dluhu v letošním roce a zároveň částečně předfinancovalo letošní schodek státního rozpočtu.

Státní dluh je tvořen dluhy vlády a vzniká především hromaděním schodků státního rozpočtu. Financován je pokladními poukázkami, státními dluhopisy, přímými půjčkami nebo půjčkami od Evropské investiční banky.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Komise potvrdila, že bývalý šéf slovenské policie spáchal sebevraždu

Komise zřízená slovenskou ministryní spravedlnosti potvrdila, že vazebně stíhaný bývalý šéf slovenské policie Milan Lučanský zemřel na konci loňského roku po pokusu sebevraždu. Novinářům to řekl Tomáš Čitbaj, šéf komise, jejímiž členy byli i zástupci opozice či někdejší česká veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová. Lučanský byl ve vazbě kvůli obvinění z korupce.

"Komise nezjistila skutečnosti, které by zpochybnily informaci, že příčinou smrti bylo sebepoškození pana Lučanského, tedy pokus o sebevraždu," uvedl Čitbaj. Dodal, že tento závěr podpořilo při hlasování 14 členů komise, dva opoziční poslanci byli proti a jeden zákonodárce nehlasoval.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 1 hodinou

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy