Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
13. 1. 2016 12:20

Moskva jede: Sněhurka a černoch posloužili ruské propagandě. Za podpory nácků

Když chcete dnes rozeštvávat, vytáhněte multikulti. To zabere. Šikovně s tím pracuje promoskevský propagační server Aeronet.
Sněhurka si vzala černocha a měli spolu světle hnědé děti. Podle Aeronetu autogenocida.
Sněhurka si vzala černocha a měli spolu světle hnědé děti. Podle Aeronetu autogenocida. | Foto: Česká televize

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání se bude zabývat několika stížnostmi na pohádku Pravdivý příběh o Sněhurce, kterou loni v listopadu odvysílal dětský kanál České televize Déčko. Napsal ji výtvarník Alois Mikulka a v pořadu Pohádky pana Donutila četl herec Miroslav Donutil. Sněhurka se v ní zamiluje do černocha a má s ním děti.

Pohádka byla odvysílána v listopadu. Nic se nedělo. Až 10. ledna na serveru Aeronet.cz vyšel článek "Multikulti Sněhurka pro děti na ČT podle notiček poradce premiéra Sobotky. Uniklé e-maily opravdu dokazují, že ČT točí pohádky pro děti podle tezí poradců premiéra a zájmů NWO!" Poté začaly chodit stížnosti.

Vyprávění o Sněhurce začíná takto: „Byla to moc hezká dívka. Žila sama a hledala si práci. Měla jednu velkou vadu - bílou pleť jako mléko, a když na ni svítilo jen chvíli slunce, udělaly se jí na rukách a tvářích velké pihy. To se jí nelíbilo." Bílá pleť, dovodil Aeronet a stěžovatelé, je zde popsána jako vada. Pohádka ovšem vyšla před třemi lety v knize Pohádkový lunapark. To uprchlická krize ještě ani náhodou nebyla hitem měsíců.

Pohádka je prostá. Bílá dívka si vezme černocha a nic se neděje. Ani jeden se od toho druhého neušpiní, když na sebe sáhnou. Stěžovatelé to však považují za vnucování multikulturalismu bezbranným dětem. A multikulturalismus dnes část politiků i veřejnosti chápe buď jako "omyl", nebo jako "hrubou chybu", či dokonce jako "zločin".

Zřejmě úplně jinak by takovou pohádku vnímali třeba v Británii, kde žije mnoho černochů a většina je nevnímá jako jiné. Ale stížnosti jsou směrovány nikoli proti černochům, nýbrž proti chápání bílé pleti jako vady či slabosti. Má tedy jít o rasismus naruby. Podobně byly napadány pohádky s gay tématem, kdy se princ zamiluje do prince (vnucování homosexuality).

Udělat ve Sněhurce z prince černocha není hloupé. Pohádky pracují s archetypy, s představami, které jsou v nás hluboce zakořeněné, s našimi společenskými i sexuálními představami, s motivy jako ztráta panenství (Kráska a zvíře). I Česko se pomalu otvírá světu, cizinci k nám přicházejí víc než za minulého režimu. Hrát si s motivy, jako je barva pleti, nabízet takové úvahy dětem, proč ne?

Multikulti jako autogenocida

Aeronet ale nevede debatu o rasismu, archetypech, vzorcích chování. Je to server, který tajná služba BIS ve své zprávě za rok 2014 označila jako zdroj nebezpečné ruské propagandy. Pseudoproblém se Sněhurkou a černochem používá v souvislosti s maily, které náckové ukradli premiéru Sobotkovi.

VK, anonymní šéfredaktor AE News, v textu z 10. ledna píše v souvislosti s prolomením premiérových mailů: "Jeden z dokumentů obsahoval rady Bohuslavu Sobotkovi od jeho poradce Oty Novotného ohledně působení na emoce české veřejnosti a řeč byla i o tvorbě pořadů na ČT... a pohádek pro děti, které by měly mít multikulturní náboj."

Autor pokračuje tak, že pohádka o Sněhurce je "v podání pana Donutila 'zmodernizována', lépe řečeno 'zmordována', do podoby multikulti propagandy, která má děti naučit tomu, že tmavá pleť je prostě ta nejlepší, protože bílá kůže je prostě na nic." (Což ani není pravda.)

Server, který u nás funguje jako centrum putinovské propagandy, napadá "multikulti propagandu". Komické. Vybral si chvíli, kdy je veřejnost pobouřena silvestrovským masovým řáděním mladých mužů "severoafrického a arabského" původu v Kolíně nad Rýnem a dalších evropských městech. A zároveň chvíli, kdy byly Sobotkovi ukradeny maily, v nichž se mimo jiné řeší i uprchlická problematika.

Sobotka je vylíčen jako nositel zla. Autor na konci článku píše: "Když nepřítel ovládne naše děti, je to genocida národa. Zásahy do tradic, multikulti působení na děti od útlého věku, zánik státnosti, likvidace rodiny a její úlohy, přepisování pohádek a literatury. Autogenocida."

Jak má souviset multikulti působení na děti se "zánikem státnosti", není jasné, ale čtenářům Aeronetu to jistě překážet nebude. Smysl je jasný: napadnout Bohuslava Sobotku, využít strachu mnoha Čechů z uprchlické vlny a využít kvalitní práci kolegů neonacistů.

Moskva jede. Neúnavně u nás škodí. Snaží se společnost rozeštvat. A má na to dost prostředků.

 

Právě se děje

Další zprávy