Ondřej Chlupáček Ondřej Chlupáček, Profimedia | Komentáře
4. 12. 2018 15:50

Nechte Holanďana omládnout, vždyť o nic nejde!

Soud v Arnhemu záležitost ukončil s tím, že se "pan Ratelband může zcela svobodně cítit o dvacet let mladší, než je jeho skutečný věk, a podle toho se chovat". Opravdu? Přesvědčte se sami!
Emile Ratelband
Emile Ratelband | Foto: Profimedia.cz

Nizozemský soud odmítl požadavek 69letého guru pozitivity a motivačního řečníka, jak se sám označuje Emile Ratelband, který se chtěl úředně nechat o dvacet let omladit. Namítá, že jeho mladší já v tělesné schránce seniora trpí a jeho oficiální věk mu komplikuje pracovní a milostný život. Ale lhát, kolik mu je let, snad může na rande a na seznamkách i tak, ne?

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Španělský král pověřil premiéra Sáncheze sestavením další vlády

Úřadující španělský premiér a šéf socialistů Pedro Sánchez ve středu po jednání se španělským králem Felipem VI. oznámil, že od panovníka přijímá pověření k pokusu o sestavení nové vlády. Upozornil však, že celý proces pravděpodobně potrvá ještě týdny.

Sánchez uvedl, že od příštího týdne se pokusí získat na svou stranu další politické subjekty ve značně fragmentovaném parlamentu. "Žádná jiná alternativa není možná," zdůraznil socialistický politik. Hlasování o důvěře nové vládě v parlamentu však budou podle Sáncheze pravděpodobně předcházet ještě týdny jednání.

Socialisté (PSOE) zvítězili v listopadových předčasných volbách, ale nepodařilo se jim získat nadpoloviční většinu v parlamentu. Ze 350 poslanců jich mají pouze 120.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V 88 letech zemřela filozofka Eva Formánková. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77

Ve věku 88 let zemřela filozofka a redaktorka Eva Formánková. V 60. letech stála u vzniku edice Váhy, která se věnovala nemarxistické filozofii. Jako jedna z prvních podepsala Chartu 77. Formánková zemřela v neděli v Praze, poslední rozloučení se uskuteční v pátek od 14:30 na olšanském hřbitově. ČTK o tom dnes informoval její syn Jaroslav Formánek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy