Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
19. 5. 2020 7:30

NEMAŽ! ŠIŘ, NEŽ TO SMAŽOU! Vojtěch Falmer Filip do čela sněmovny patří!!!!

Musíme si uvědomit, kde žijeme. V Česku. A jak to tu máme. Hlavou dolů. Pokud hledáme pravdu (realitu), musíme si věci znegovat, otočit.
Po levici hlavy státu je hlava KSČM, strany, která se nerozešla se stalinismem, a zároveň místopředseda české sněmovny.
Po levici hlavy státu je hlava KSČM, strany, která se nerozešla se stalinismem, a zároveň místopředseda české sněmovny. | Foto: ČTK

Patří šéf komunistů Vojtěch Filip do čela sněmovny, jejímž je místopředsedou? Položme otázku jinak: reprezentuje Vojtěch Falmer Filip silnou skupinu českých občanů, jejich názory? Nebo je to snad moderní český disident stojící proti většině národa a jakousi náhodou uvízlý ve funkci místopředsedy dolní komory?

Použijme jeho čerstvé výroky. Pro ruský armádní deník Krasnaja zvezda děl: "Členové KSČM a další občané České republiky kladně vnímají skutečnost, že ruská vláda nemá zájem na tom, aby nutila místní orgány budovat pomníky těm českým legionářům, kteří v Rusku nikoho neosvobodili a neudělali nic dobrého pro tu nejskvělejší socialistickou revoluci na světě, která byla v roce 1917 v Rusku."

Čeští legionáři patří mezi chloubu našich dějin, představují to lepší v nás, úctu k pravdě, statečnost, obětavost nejvyššího řádu. Naopak pokud jde o "tu nejskvělejší socialistickou revoluci na světě", ta stála Rusko miliony životů a Československo desítky let ztracené svobody. Dodnes jsme se z jejích následků nevyhrabali.

Novinář Alexandr Mitrofanov přeložil další Filipovy výroky: "… demontáž sochy maršála Koněva, osvoboditele koncentračního tábora v Osvětimi a osvoboditele Československa včetně Prahy, vnímáme jako obrovskou neúctu, znesvěcení a velmi zákeřný a barbarský čin, který svědčí o tom, že někteří fašizující politici Prahy pod negativním vlivem EU a USA hodlají narušit doposud dobré vzájemné vztahy dvou slovanských národů a nestydí se urážet osvoboditele z Ruska a dalších zemí bývalého Sovětského svazu."

Nechme Koněva v depozitu, jsou však lidé jako starosta Ondřej Kolář (TOP 09) a primátor Zdeněk Hřib (Piráti) "fašizující"? Urážejí osvoboditele z roku 1945? Odpověď zase známe, ne.

Komunista Filip taky řekl, že v naší společnosti lze "v posledních letech vypozorovat zjevný růst fašistických tendencí, které v řadě případů zůstávají nepotrestány. A někteří lidé záměrně podporují neonacismus a oslavují banderovce a vlasovce. Mám za to, že je to hanba mezinárodní velikosti a naprosté fiasko šéfa české diplomacie, který měl okamžitě rezignovat anebo měl být bez prodlení odvolán z funkce". (Nemylme se, nejde o Filipova antievropského kolegu, místopředsedu sněmovny Tomia Okamuru, šéfa SPD, řeč je zřejmě mimo jiné o starostovi Řeporyjí Pavlu Novotném za ODS.)

Tak patří Filip do čela sněmovny? Je to disident? Je předsedou strany, která se nerozešla se stalinismem. Vystupuje proti Česku a dělá politiku Kremlu. Může však být disidentem někdo, kdo má plnou podporu prezidenta (zde Zemana) a kdo sám podporuje vládu, kterou řídí bývalý agent komunistické tajné služby StB? Zkuste si odpovědět sami.

Znovu, patří Filip do čela sněmovny? Než odpovíme, musíme si uvědomit, kde žijeme. V Česku. A jak to tu máme. Hlavou dolů. Pokud hledáme pravdu (realitu), musíme si věci znegovat, otočit. Tak třeba: je člověk, který vzhlíží k totalitářům, demokrat? Mimo Česko ne, avšak u nás (pro nemalou skupinu voličů) ano (ANO). Čili: kdo není demokrat, je demokrat. Kdyby nebyl tento typ demokrata (nedemokrat, obdivovač totality), lid by ho byl nezvolil. To je pravda (chápej lež).

Stejně se to má s vládou. Vadí, že ji vede exestébák ve střetu zájmů jako Brno, jako New York, jako Moskva? (Návod: neguj výrok "vadí, není to v pořádku".) Nevadí, je to v pořádku.

Nu, jak říká naše hlava státu, nu, a pojďme na to: patří Vojtěch Falmer Filip do čela sněmovny? (Návod: neguj výrok "nepatří".) Patří. Proč? Nu, protože tam nevadí straně exestébáka a straně, kterou dříve vedla a opět ovládá hlava státu.

A teď pozor. Prosím, moji milí voliči žijící v negaci reality, pravdy, stejně uvažujte, až půjdete letos a příští rok k volbám: chci volit ANO? (Návod: neguj chci.) U Falmerovy KSČM to je jedno, ta se zřejmě tak jako tak do sněmovny nedostane.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Kouč italských mistrů světa Lippi ukončil kariéru

Strůjce italského triumfu na fotbalovém mistrovství světa v roce 2006 Marcello Lippi ukončil trenérskou kariéru. Naposledy vedl do loňského listopadu reprezentaci Číny, ale další angažmá už hledat nebude. Jinou práci ve fotbalovém prostředí nicméně dvaasedmdesátiletý uznávaný kouč nevyloučil.

"Co se týče trenérského řemesla, tak s tím je definitivně konec. Skutečně," řekl Lippi pro RadioSportiva. "Stačilo to. Možná bych mohl být užitečný v jiné funkci, uvidíme. Do jara ale nic," dodal kouč, který s Italy slavil zlato před 14 lety na MS v Německu.

Lippi do roku 2010 působil výhradně v rodné Itálii. S Juventusem získal pětkrát domácí titul a vyhrál i Ligu mistrů. Po odchodu do Číny ovládl tamní soutěž s klubem Kuang-čou a následně neodolal lukrativní nabídce převzít čínský národní tým. Druhé angažmá u něj však ukončil už po čtyřech soutěžních zápasech.

Další zprávy