Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
16. 11. 2009 8:10

Nemít mobil. Omezit facebook. K čemu vás v práci nutí?

Co může všechno zaměstnavatel zakázat a co si nemusí zaměstnanec nechat líbit?
Foto: Aktuálně.cz

Zaměstnancům mladoboleslavské Škodovky se dosud příliš nevyplatilo kupovat si mobilní telefon s fotoaparátem. Vedení Volkswagenu totiž kvůli obavám ze špionáže zakázalo před pěti lety nosit do práce jakékoliv fotoaparáty včetně těch v mobilu a o zrušení tohoto zákazu začalo uvažovat teprve nyní (za jeho opakované porušení přitom stále ještě hrozí až výpověď).

Čtete více: Zlaté časy špionů. Škoda povolí mobily s foťákem

Vedení zpravodajství České televize zase důrazně doporučilo svým podřízeným, aby se zdrželi politických komentářů na facebooku, tedy webové sociální síti, kam si lidé chodí povídat. Ten je totiž podle ředitele zpravodajství Milana Fridricha do značné míry veřejným prostorem, a pokud v něm redaktor vystupuje pod svým jménem, musí se chovat v souladu s kodexem a redakčními pravidly ČT (Fridrich tak reagoval na stížnost, že jeden z redaktorů nazval na facebooku čínskou velvyslankyni v Praze „arogantní bábou").

 

Z hlediska zaměstnavatele jde o kroky možná pochopitelné, zaměstnanec je ale může považovat za zasahování do svých soukromých věcí. Kam až tedy podle vás smí ten první zajít? Co si naopak ten druhý musí nechat líbit?

A jaké máte vy zkušenosti s nejrůznějšími pracovními řády a kodexy? Podělte se o své názory a postřehy s ostatními. Níže se zapojte do diskuse moderované editory Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy