Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
24. 11. 2017 13:35

Extremista Okamura místopředsedou sněmovny. Česká demokracie si nafackovala

Le Penová a Wilders budou v Praze kopat do EU s místopředsedou české sněmovny Tomiem Okamurou. Sešup Česka na periferii unie.
Legrace skončila.
Legrace skončila. | Foto: Jakub Plíhal

Čtyři místopředsedy sněmovny v pátek poslanci zvolili, jednoho nezvolili. Celkem 102 hlasů dostal předseda extremistické SPD Tomio Okamura, prošel, byl zvolen, zatímco Petr Fiala z ODS nebyl zvolen ani ve druhém kole.

Extremista, jehož návrh na zákaz islámu jde proti článku 16 Listiny základních práv a svobod, získal jednu z nejvyšších ústavních funkcí ve státě, občanský demokrat neprošel. Musí čekat, zda se babišovci, okamurovci a filipovci smilují. Tak vypadá nové Česko.

Místopředseda sněmovny reprezentuje stát, parlament, směřování země. Při jeho volbě nemá jít o to, že se poslanci rozpočítají podle jakýchsi zákulisních dohod a frknou do čela pár lidí. Už volba předsedy sněmovny Radka Vondráčka ukázala, jak Andrej Babiš tuto roli (a sněmovnu jako celek) podceňuje.

Hladké zvolení Tomia Okamury na čelný post sněmovny je varující, ukazuje, kam se velmi rychle vezeme, nejen do jaké neúrovně, ale už rovnou k rasismu, xenofobii, islamofobii, eurofobii, natofobii atd. Smutné.

Co znamená nezvolení šéfa ODS Petra Fialy? Možná celé to divadlo je jen finta Andreje Babiše, jak donutit ODS k vládní spolupráci. Nebo taky není, nevíme, opravdu se tu může rýsovat extremisticko-anoistická aliance, jakési "nám je všecko jedno, hlavně že budeme vládnout".

Víme, kým Okamura je, viz finanční story Úsvitu, viz SPD prosazující referendum o vystoupení z EU (to bude místošéf sněmovny, panečku). Víme, jak okamurovci uvažují, vzpomeňme nedávné výlevy tajemníka klubu SPD Jaroslava Staníka, že "Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu". Vzpomeňme aktivitu poslance SPD Radka Kotena na sociálních sítích; má se stát šéfem bezpečnostního výboru! (Češi podle něj žijí v totalitě jako za komunistů atd.) Vzpomeňme výroky Okamury, jež se týkají koncentráku v Letech u Písku, "mýtus o romském koncentráku je podle dostupných informací lež".

Výživné jsou i čerstvé, povolební příspěvky Okamury na Facebooku. Když je čtete, říkáte si: Jsme ještě členský stát EU? Chce toto vážně Babiš a lidé v ANO, jako je Martin Stropnický nebo Richard Brabec?

22. listopadu Okamura píše, že poslanci SPD "nepodpoří další rozšiřování zahraničních misí české armády. Jsme dlouhodobými kritiky zahraničních intervencí pod hlavičkou NATO a odmítáme působení českých vojáků v zahraničí mimo mandát OSN nebo Rady bezpečnosti. Prosazujeme široký zákon o referendu, aby měli občané možnost v případě zájmu rozhodnout o důležitých otázkách." O nasazení vojáků státu NATO pro akce NATO bude vždy rozhodovat lid v referendu? Absolutní nesmysl.

EU nám lhala, jak se budeme mít dobře

21. listopadu reaguje na založení euroarmády: "Za zády parlamentu, s vyloučením veřejnosti a za mediální lhostejnosti podepsali ministři Stropnický (ANO) a Zaorálek (ČSSD) dokument, jenž tuto odcházející a už nikým nepodporovanou vládu povyšuje na nejzrádnější od partičky Husák, Biľak a spol. Tamty aspoň můžeme omluvit tím, že měli v zádech hlavně okupačních armád. Tito svobodně okupační armády spoluvytvářejí odevzdáním obrany země do rukou stále víc totalitnějící EU."

Jak si Andrej Babiš představuje spolupráci s autorem takových tvrzení? A jak na takového reprezentanta Česka bude reagovat Brusel, Německo, Francie, Nizozemí? Už nejde o výroky obskurního poslance, nýmanda, ale o postoje silné české politické figury.

Okamura maluje následky euroarmády: "Jak už nás poučuje zkušenost ze společných průmyslových projektů EU, mohlo by to znamenat stejnou likvidaci českého zbrojního průmyslu jako kdysi cukrovarnictví a výroby motorek, motocyklů a třebas i jen zubní pasty - pamatuje ještě někdo starodávné pasty thymolin a kalodont?" Unie nám podle něj zničila průmysl.

Euroarmádě prý "chybí ujasnění, před čím nás vlastně má bránit a co si představuje pod pojmem bezpečnost. Kdo se ještě domnívá, že nás má PESCO všechny bránit před tím akutním, agresivním a potenciálně už civilizačně smrtelným nebezpečím islámské kolonizace, nechť prosím procitne z hlubokého sebeklamu."

Útok za útokem, příspěvky napadají naše aktivity v Evropské unii, takového reprezentanta Česka si Babiš představuje? Zabrousil někdy na jeho Facebook?

10. listopadu Okamura uvažuje, co pro nás za třináct let unie udělala: "EU nám lhala, jak se budeme mít v EU dobře. Jaká je dnešní realita? Dva miliony našich občanů žijí pod nebo na oficiální úrovni chudoby. Tedy každý pátý. Takže žádný hospodářský zázrak s růstem životní úrovně na úroveň Německa se nekonal a nekoná. Troufnu si říci, že se ani konat nebude, dokud budeme v EU." Unie nás tedy devastuje.

Jak bude Česko v zahraničí vypadat, až do Prahy přijedou hvězdy evropského nacionalismu na sjezd eurofrakce Evropa národů a svobody (ENF), až se tu bude předvádět Marine Le Penová, Geert Wilders a s nimi místopředseda české sněmovny Tomio Okamura? Sešup Česka na periferii unie.

Legrace skončila, ANO a Babiš tento extremistický, antiunijní a antialianční trend podpořili, to oni s komunisty Okamurovi umožnili získat klíčovou státní funkci. Zdá se, že babišookamurismus překoná slovenský mečiarismus.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy