Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
24. 11. 2017 13:35

Extremista Okamura místopředsedou sněmovny. Česká demokracie si nafackovala

Le Penová a Wilders budou v Praze kopat do EU s místopředsedou české sněmovny Tomiem Okamurou. Sešup Česka na periferii unie.
Legrace skončila.
Legrace skončila. | Foto: Jakub Plíhal

Čtyři místopředsedy sněmovny v pátek poslanci zvolili, jednoho nezvolili. Celkem 102 hlasů dostal předseda extremistické SPD Tomio Okamura, prošel, byl zvolen, zatímco Petr Fiala z ODS nebyl zvolen ani ve druhém kole.

Extremista, jehož návrh na zákaz islámu jde proti článku 16 Listiny základních práv a svobod, získal jednu z nejvyšších ústavních funkcí ve státě, občanský demokrat neprošel. Musí čekat, zda se babišovci, okamurovci a filipovci smilují. Tak vypadá nové Česko.

Místopředseda sněmovny reprezentuje stát, parlament, směřování země. Při jeho volbě nemá jít o to, že se poslanci rozpočítají podle jakýchsi zákulisních dohod a frknou do čela pár lidí. Už volba předsedy sněmovny Radka Vondráčka ukázala, jak Andrej Babiš tuto roli (a sněmovnu jako celek) podceňuje.

Hladké zvolení Tomia Okamury na čelný post sněmovny je varující, ukazuje, kam se velmi rychle vezeme, nejen do jaké neúrovně, ale už rovnou k rasismu, xenofobii, islamofobii, eurofobii, natofobii atd. Smutné.

Co znamená nezvolení šéfa ODS Petra Fialy? Možná celé to divadlo je jen finta Andreje Babiše, jak donutit ODS k vládní spolupráci. Nebo taky není, nevíme, opravdu se tu může rýsovat extremisticko-anoistická aliance, jakési "nám je všecko jedno, hlavně že budeme vládnout".

Víme, kým Okamura je, viz finanční story Úsvitu, viz SPD prosazující referendum o vystoupení z EU (to bude místošéf sněmovny, panečku). Víme, jak okamurovci uvažují, vzpomeňme nedávné výlevy tajemníka klubu SPD Jaroslava Staníka, že "Židi, homosexuálové i Cikáni by měli jít do plynu". Vzpomeňme aktivitu poslance SPD Radka Kotena na sociálních sítích; má se stát šéfem bezpečnostního výboru! (Češi podle něj žijí v totalitě jako za komunistů atd.) Vzpomeňme výroky Okamury, jež se týkají koncentráku v Letech u Písku, "mýtus o romském koncentráku je podle dostupných informací lež".

Výživné jsou i čerstvé, povolební příspěvky Okamury na Facebooku. Když je čtete, říkáte si: Jsme ještě členský stát EU? Chce toto vážně Babiš a lidé v ANO, jako je Martin Stropnický nebo Richard Brabec?

22. listopadu Okamura píše, že poslanci SPD "nepodpoří další rozšiřování zahraničních misí české armády. Jsme dlouhodobými kritiky zahraničních intervencí pod hlavičkou NATO a odmítáme působení českých vojáků v zahraničí mimo mandát OSN nebo Rady bezpečnosti. Prosazujeme široký zákon o referendu, aby měli občané možnost v případě zájmu rozhodnout o důležitých otázkách." O nasazení vojáků státu NATO pro akce NATO bude vždy rozhodovat lid v referendu? Absolutní nesmysl.

EU nám lhala, jak se budeme mít dobře

21. listopadu reaguje na založení euroarmády: "Za zády parlamentu, s vyloučením veřejnosti a za mediální lhostejnosti podepsali ministři Stropnický (ANO) a Zaorálek (ČSSD) dokument, jenž tuto odcházející a už nikým nepodporovanou vládu povyšuje na nejzrádnější od partičky Husák, Biľak a spol. Tamty aspoň můžeme omluvit tím, že měli v zádech hlavně okupačních armád. Tito svobodně okupační armády spoluvytvářejí odevzdáním obrany země do rukou stále víc totalitnějící EU."

Jak si Andrej Babiš představuje spolupráci s autorem takových tvrzení? A jak na takového reprezentanta Česka bude reagovat Brusel, Německo, Francie, Nizozemí? Už nejde o výroky obskurního poslance, nýmanda, ale o postoje silné české politické figury.

Okamura maluje následky euroarmády: "Jak už nás poučuje zkušenost ze společných průmyslových projektů EU, mohlo by to znamenat stejnou likvidaci českého zbrojního průmyslu jako kdysi cukrovarnictví a výroby motorek, motocyklů a třebas i jen zubní pasty - pamatuje ještě někdo starodávné pasty thymolin a kalodont?" Unie nám podle něj zničila průmysl.

Euroarmádě prý "chybí ujasnění, před čím nás vlastně má bránit a co si představuje pod pojmem bezpečnost. Kdo se ještě domnívá, že nás má PESCO všechny bránit před tím akutním, agresivním a potenciálně už civilizačně smrtelným nebezpečím islámské kolonizace, nechť prosím procitne z hlubokého sebeklamu."

Útok za útokem, příspěvky napadají naše aktivity v Evropské unii, takového reprezentanta Česka si Babiš představuje? Zabrousil někdy na jeho Facebook?

10. listopadu Okamura uvažuje, co pro nás za třináct let unie udělala: "EU nám lhala, jak se budeme mít v EU dobře. Jaká je dnešní realita? Dva miliony našich občanů žijí pod nebo na oficiální úrovni chudoby. Tedy každý pátý. Takže žádný hospodářský zázrak s růstem životní úrovně na úroveň Německa se nekonal a nekoná. Troufnu si říci, že se ani konat nebude, dokud budeme v EU." Unie nás tedy devastuje.

Jak bude Česko v zahraničí vypadat, až do Prahy přijedou hvězdy evropského nacionalismu na sjezd eurofrakce Evropa národů a svobody (ENF), až se tu bude předvádět Marine Le Penová, Geert Wilders a s nimi místopředseda české sněmovny Tomio Okamura? Sešup Česka na periferii unie.

Legrace skončila, ANO a Babiš tento extremistický, antiunijní a antialianční trend podpořili, to oni s komunisty Okamurovi umožnili získat klíčovou státní funkci. Zdá se, že babišookamurismus překoná slovenský mečiarismus.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ)

Stát ani po letech neví, jak Česku pomohly investiční pobídky, kritizuje Nejvyšší Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) uvedl v pondělí zveřejněné zprávě, že od roku 2000 do roku 2019 příjemci pobídek vyčerpali přes 75 miliard korun, většinou v podobě slevy na dani z příjmů. Kontroloři také konstatovali, že ministerstvo průmyslu a obchodu nesleduje dodatečné náklady státu, které pobídky provázejí. Ministerstvo se k věci zatím nevyjádřilo.

Od roku 2000, kdy byl schválen speciální zákon o poskytování investičních pobídek, do září 2020 přislíbilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) 955 pobídek. Ty měly mimo jiné pomoci snížit nezaměstnanost. Počet pobídek však v posledních letech navzdory klesající nezaměstnanosti rostl, a to až do konce roku 2018, zjistil NKÚ.

Většina státní podpory mířila do zpracovatelského průmyslu, a to na investice bez povinnosti vytvářet vyšší přidanou hodnotu. "Do tohoto odvětví plynulo 96 procent pobídek přislíbených MPO od roku 2012 do září 2020," zjistili kontroloři.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na severu Minneapolisu někdo střílel na příslušníky národní gardy. Novináři si stěžují na policejní násilí

Na severu amerického Minneapolisu někdo v noci na neděli střílel na dvojici příslušníků národní gardy. Ti na místě hlídkovali v návaznosti na policejní zásah proti 20letému černochovi. 

Incident se odehrál asi osm kilometrů od předměstí Brooklyn Center, kde předchozí neděli policejní kontrola na silnici skončila smrtí Daunteho Wrighta. Na gardisty někdo střílel z projíždějícího vozu krátce po čtvrté hodině ranní (11:00 středoevropského času). Jeden z mužů byl hospitalizován kvůli zranění způsobenému rozbitým sklem, druhý podle vyjádření národní gardy státu Minnesota utrpěl jen "povrchové" rány.

Po nepokojích vyvolaných zásahem proti Wrightovi se o víkendu objevovaly zprávy o agresivním jednání bezpečnostních složek vůči novinářům, kteří protesty pokrývali. Na použití pepřového spreje nebo bezdůvodnou vazbu si stěžovali pracovníci agentury AFP, televize CNN i deníku The New York Times (NYT). Guvernér státu Minnesota Tim Walz v neděli označil zásahy proti novinářům za nepřijatelné.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Střelci z FedEx v Indianapolis vloni zabavili brokovnici, pak si koupil dvě pušky

Mladík, který v noci na pátek zabíjel v areálu kurýrní firmy FedEx v americkém Indianapolisu, si dvě poloautomatické pušky použité při útoku pořídil legálně. Brandon Hole tak učinil několik měsíců poté, co mu byla zabavena brokovnice kvůli obavě jeho matky o jeho duševní zdraví, oznámila podle amerických médií policie. Agentura AP v neděli napsala, že ve státě Indiana platí zákon zavedený ve snaze nákupům zbraní za takovýchto okolností zabránit.

Policie popsala zbraně použité při krveprolití ze čtvrteční noci jako "útočné pušky". Hole, kterému bylo 19 let, s nimi v logistickém centru u letiště v Indianapolisu zabil osm lidí. Následně bývalý zaměstnanec firmy FedEx spáchal sebevraždu.

Zbraň mu byla zabavena na základě státního zákona z roku 2005, který umožňuje úřadům odebírat lidem zbraně v případě signálů ohledně jejich možných sklonů k násilí. Město prověřuje, jestli v tomto případě nedošlo k zanedbání ve vymáhání zbraňového zákona. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy