reklama
 
 

Piráti opět do černého: Vařit pivo doma, jen houšť!

5. 11. 2018 15:45
Ale je třeba vzít v úvahu, že ne všechno, co se doma uvaří, se dá taky vypít.

Poslední průzkum: Preference pirátů stoupají, teď by dostali 16 procent. A to je teprve začátek.

Zatímco hlava státu divoce preluduje v Šanghaji a Andrej Babiš - jak naivní! - jásá nad nesrozumitelnými slůvky reverse charge, piráti znovu kují legislativní železo tam, kde to voliče.cz doopravdy pálí.

Tolerance alkoholu na českých tocích. Částečná legalizace marihuany. A teď do třetice do černého, společenský trend: Zákon o domácím vaření piva!

Podle pirátů se "v debatách o pivu zapomíná na ty nejmenší výrobce, tedy lidi, kteří si chtějí uvařit pivo doma pro svou vlastní spotřebu" a "zatěžuje je celá řada povinností, které domácí výrobu piva nesmyslně komplikují". Proto domovarníkům navrhují a) zrušit povinnost hlásit se na celním úřadě a vést a archivovat evidenci, a b) zvýšit objem, do kterého je domácí pivo osvobozeno od spotřební daně, z 200 na 2000 litrů ročně. (5,5 litru na domácnost a den, ale je třeba vzít v úvahu, že ne všechno, co se doma uvaří, se dá taky úspěšně vypít.) Potlesk!

Zabaleno do idejí, jde o vymýcení buzerace občanů státem. "Je vlastně až zarážející, že jsme tento nešvar našli i v tak typické oblasti pro naši zemi, jako je výroba piva," podivil se poslanec Radek Holomčík. O to je samozřejmě pirátský drobnohled obdivuhodnější a pirátská iniciativa cennější.

Souhlas ostatních poslaneckých klubů je nabíledni: podpora rozvinuté občanské společnosti a zlatých českých ručiček, boj s byrokracií a záchrana národního kulturního dědictví, tento koktejl jinou možnost ani nenabízí. Je snad někdo proti?

Jako by nevěděli, že věc je předem vyhraná, piráti ještě navrch uspořádají parlamentní seminář, kde na praktických příkladech vysvětlí význam a tradici domovarnictví. Půjde o nejnavštívenější volnočasovou akci letošního roku, hned po legendárním SPD-symposiu Svoboda projevu a právo na pravdu.

Když začínala EET, objížděl Babiš hospody a platil panáky - ale na tohle jen tak nemá. Neřesti se staly doménou těch "kluků", pirátů.

autor: Jan Lipold | 5. 11. 2018 15:45

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama