Jana Mihovičová | Komentáře
18. 3. 2006 10:04

Policejní prevence za všechny prachy

Mám tak trochu nemoc z povolání. Pořád se dívám, kde je jaká reklama. A v duchu ji hodnotím.

Tentokrát mi padla do oka opravdová lahůdka: letáček Police České republiky, který má teenagery přesvědčit, aby nebrali drogy. Když jsem tohle malé dílko uviděla, nejdřív jsem se pět minut smála, protože i Strážná věž má lepší přesvědčovací a výtvarnou úroveň, ale pak mi ukápla slza. Zase další nesmysl, na který jsem přispěla  ze svých daní. 

Tenhle kus papíru úplně ignoruje cílovou skupinu, pro kterou je určen. Podíval se někdy někdo z lidí, kteří podobné materiály připravují,  jak vypadá průměrný český teenager? Jak mluví, co si oblíká, jak vypadá grafická úprava časopisů,  které čte, jak vypadají internetové stránky nebo klipy, které sjíždí a taky, co všechno ví o drogách?

Prevence je rozhodně dobrá věc, ale ne v této podobě. Letáček s takovou výtvarnou a argumentační úrovní nemá potenciál přesvědčit ani teenagera po lobotomii.

Navíc je na letáku jasný odkaz, že další informace jsou k nalezení na www.mvcr.cz. Tak jsem se připojila. A co jsem našla? Nějaké další rady, jak se zachovat, když mi někdo bude nabízet drogy? Nic takového. Jen přední stranu letáčku a  zadní stranu letáčku. Tak se taky mrkněte, na co přispíváte! A pak sedněte a začněte nadšeně vyplňovat daňové přiznání! Termín odevzdání se neúprosně blíží!

Autorka pracuje jako kreativní ředitelka v agentuře Ogilvy

Přední stranu letáčku NAJDETE ZDE
Zadní stranu letáčku NAJDETE ZDE

Pro ty, co nemají chuť proklikávat,  alespoň výřez výtvarně nejpovedenější části díla

Foto: www.mvcr.cz

 

Právě se děje

před 31 minutami

V nominaci osmnáctky jsou Jiříček a Svozil, do USA poletí i dva náhradníci

Celkem 27 hokejistů je v nominaci reprezentační osmnáctky na mistrovství světa, které uspořádají od 26. dubna do 6. května americká města Frisco a Plano. Ve výběru kouče Jakuba Petra jsou tři brankáři, osm obránců a 16 útočníků, nechybí zadáci David Jiříček se Stanislavem Svozilem či kvarteto krajánků z Finska a Švýcarska. Trenéři berou do zámoří i s ohledem na zdravotní rizika dva hráče navíc jako náhradníky.

Širší nominace českých hokejistů na MS hráčů do 18 let v USA:

Brankáři: Patrik Hamrla (Karlovy Vary), Tomáš Suchánek (Třinec), Oliver Šatný (Mladá Boleslav),

obránci: David Jiříček (Plzeň), David Moravec (Mladá Boleslav), Matěj Pinkas (Hradec Králové), Stanislav Svozil (Brno), Jakub Šedivý (Liberec), David Špaček (Litoměřice), Jiří Ticháček (Kladno), Tomáš Hamara (Tappara Tampere/Fin.),

útočníci: Petr Moravec, Lukáš Pajer, David Skuhrovec, Matyáš Šapovaliv (všichni Litoměřice), Jiří Kulich, Dominik Rymon (oba Karlovy Vary), Jakub Altrichter (Šumperk), Jakub Brabenec (Brno), Marcel Marcel (Plzeň), Matouš Menšík (Jihlava), Martin Ryšavý (Vítkovice), Šimon Slavíček (Slavia Praha), Gabriel Szturc (Mladá Boleslav), Jaroslav Chmelař (Jokerit Helsinky/Fin.), Jakub Kos (Ilves Tampere/Fin.), Šimon Marha (Ambri-Piotta/Švýc.).

před 36 minutami

Koncert Stinga ve Slavkově byl potřetí odložen

Pořadatelé museli už potřetí odložit koncert britského hudebníka Stinga ve Slavkově u Brna, znovu o rok. Nový termín je 31. července 2022, dosud se počítalo s letošním 25. červencem. Důvodem pro odklad je stejně jako loni pandemie koronaviru. Vstupenky zůstávají v platnosti, oznámila agentura Live Nation.

Mnohonásobný držitel ceny Grammy měl v zámecké zahradě zahrát už předloni. Na poslední chvíli koncert zrušil ze zdravotních důvodů. Kvůli pandemii nového typu koronaviru pak nevyšlo ani loňské vystoupení a fanoušci Stinga budou zklamaní také letos.

Slavkovská zámecká zahrada měla být jednou ze zastávek prodlouženého turné s programem My Songs. Jako předkapela měli vystoupit Vojtěch Dyk s B-Side Bandem a Lenka Nová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy