Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
2. 7. 2018 13:30

Politici blbnou na Facebooku a hrají si na mladé, Faltýnek má průšvih: vypadl z role

"Pane redaktore, já se omlouvám, že jsem se nechal unést, ale tohle jako přece není možný, aby tady takovej chlapec říkal tyto věci."
Primárním zdrojem arogance není věkový rozdíl, ale to, že Faltýnek a Babiš jsou u vesla.
Primárním zdrojem arogance není věkový rozdíl, ale to, že Faltýnek a Babiš jsou u vesla. | Foto: ČTK

Kult mládí ovládá společnost a politika není výjimkou. Politici se usilovně snaží vypadat fresh, někteří i cool (marně). Rozhodně ale mladší, než ve skutečnosti jsou.

Dost často se přitom zaměňuje mládí a infantilita, z čehož plynou různá ta selfíčka s pejsky, fotky u pissoirů, Facebook já a celebrita, co bylo k jídlu a k pití a jak jsme si to užívali a tak dále.

Message: Mládí má pravdu. Je správné a my k němu patříme.

A pak přijde do Otázek Václava Moravce první místopředseda hnutí ANO 2011 Jaroslav Faltýnek (56 let) a na prvního místopředsedu pirátů Jakuba Michálka (29 let) vypění: "Kde k tomu berete vůbec odvahu, k takovým řečem? Kde jste na tom byl? Zkuste se nad tím zamyslet. Kolik je vám roků? Kolik je vám roků, pane Michálku?" (Šlo o to, že se Michálek opovážil prohlásit, že trestní stíhání Andreje Babiše je pravděpodobně oprávněné.)

"Pane redaktore, já se omlouvám, že jsem se nechal unést, ale tohle jako přece není možný, aby tady takovej chlapec říkal tyto věci."

Toto se určitě líbí uživateli Mladé ANO, což je podle jeho webu "samostatná a nezávislá organizace pro všechny mladé lidi mezi patnácti a třiceti pěti lety věku, mající liberální politické smýšlení a orientaci. Jako členové úzce spolupracujeme s hnutím ANO 2011, které je nám politicky nejbližší". Viz skupinovou fotografii mladých anoistů s nejvysmátějším Andrejem Babišem, jakého jste kdy viděli.

Jaroslav Faltýnek, když v televizi mluví jak Miroslav Štěpán v ČKD, s tím evidentně neladí. Najednou to není cool abstraktní malíř, ale papaláš.

Message No 2: Tady soudruh poslanec chlapec by měl sklapnout a nedovolovat si na starší.

Není to poprvé. Babiš v parlamentu piráty nazval "kluky" a nebylo v tom kamarádské oslovení, nýbrž despekt. Věk má být argument. Trapné.

Nevychází to ani tak z nějakého mezigeneračního nedorozumění, jako z mocenské pozice. Primárním zdrojem arogance není věkový rozdíl, ale to, že Faltýnek a Babiš jsou u vesla a mají pocit, že si na ně vyskakují nějací mládežníci (co nikdy nepostavili ani psí boudu, pozn. AB). Tesilové myšlení. Být to obráceně, být Faltýnek v opozici a piráti ve vládě, na 99 procent by se starší poslanec držel zpátky a výměna názorů by probíhala bez invektiv ohledně data narození.

Mimochodem, v Babišově vládě sedí Michálkův vrstevník Adam Vojtěch (31 let) a Evropské unii předsedá Rakousko se stejně starým premiérem Sebastianem Kurzem, se kterým se Babiš, doufám, baví trochu jinak než s českou opozicí.

A poslanec ANO Milan Brázdil, který blábolí o homosexuálech jako o postižených, je stár 55 let. Ne, v rodném listu problém není.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Pompeo: USA odmítají nároky Pekingu na zdroje v Jihočínském moři

Spojené státy od pondělí považují za nelegitimní takřka všechny významnější nároky Pekingu týkající se vod Jihočínského moře. Oznámil to americký ministr zahraničí Mike Pompeo, podle kterého Čína daný region bere jako své "námořní impérium" a nárokuje si kontrolu nad oblastmi, které nemohou být přisouzeny žádné zemi. Agentura AP píše o eskalaci diplomatické strategie Washingtonu a předpovídá další nárůst hněvu na čínské straně.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Rozpočet českého pavilonu na Expu se zvýší o 25,2 milionu korun

Rozpočet českého pavilonu na světové výstavě Expo 2020 se zvýší o 25,2 milionu korun kvůli jejímu ročnímu odkladu v důsledku pandemie koronaviru. Úpravu rozpočtu dnes schválila vláda. Kabinet zároveň potvrdil i českou účast na výstavě v jejím novém termínu. Původně plánovaný rozpočet byl 260 až 310 milionů korun podle účasti partnerů ze soukromého sektoru, ze státních zdrojů mělo jít 229 milionů korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy