Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
15. 7. 2009 16:20

Potřebujeme veřejnoprávní televizi? Diskutujte o ČT

K čemu je nám veřejnoprávní televize a co by měla vysílat?
Foto: Aktuálně.cz

"U nás de facto veřejnoprávní mediální instituce nemáme (a tudíž ani demokracii): v České republice existují nadále státní rozhlas a televize, do nichž jsme sice implantovali instituty veřejnoprávnosti, ale všechny byly zneužity a slouží naopak politikům k tomu, aby média mohli ovládat," napsal ve svém blogu na Aktuálně.cz novinář Karel Hvížďala.

Rada České televize ve středu vybrala za (staro)nového ředitele ČT Jiřího Janečka.

Čtěte: Boj o šéfa ČT online

Co by měl ve funkci nový ředitel udělat? Podléhá Česká televize politickým tlakům? Jak systém změnit? Potřebujeme vůbec veřejnoprávní televizi? Pokud ano, kolik programů by taková televize měla mít a co by měla vysílat?

Na základě níže uvedených informací si můžete zkorigovat vlastní názor a pod tímto článkem nebo níže uvedenými blogy vstoupit do debat čtenářů zprostředkovaných a moderovaných deníkem Aktuálně.cz.

Blogeři Aktuálně.cz o ČT
Foto: Aktuálně.cz
Karel Hvížďala: Naši politici se chovají k ČT jako Putin
Martin Krafl: Českotelevizní překvápko
Edvard Kožušník: Umělci a partaje
Petr Minařík: Nejlepší kandidát na šéfa ČT - Jana Bobošíková
Více o ČT a volbě ředitele
Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz
Ředitel ČT Janeček dostane roční odměnu 660 tisíc
Dalších 6 let s Janečkem. Jakých bylo prvních šest?
Šéfem ČT je znovu Janeček. Budu propouštět, slíbil
Další české televizní stanice
Foto: Aktuálně.cz
Zunu střídá na Primě Obzinová. Chce atraktivní zprávy
Licence pro Novu Cinema a Prima Cool rozetne soud
Česká MTV má zpoždění, začne nejdříve na podzim
Televize v okolních zemích
Foto: VanNouten
Bývalý skinhead končí v čele polské televize
Slovenská televize vyjde strany draho. Tak ji bojkotují
V Polsku zrušili poplatky za rozhlas a televizi

 

 

Další debaty čtenářů Aktuálně.cz:

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Sluková s Hermannovou potvrdily v Litoměřicích roli favoritek

Plážové volejbalistky Markéta Nausch Sluková a Barbora Hermannová potvrdily roli favoritek a vyhrály v Litoměřicích úvodní turnaj Beach Series, nového domácího seriálu tříhvězdičkových akcí. Elitní světová dvojice otočila finálový duel proti Michaele Kubíčkové a Michale Kvapilové a zvítězila 22:24, 21:12, 15:10.

Vítězky slavily úspěšný návrat po mnohaměsíční zápasové pauze a teprve po týdenní společné přípravě. Dohromady začaly trénovat teprve v pondělí po návratu Nausch Slukové s trenérem Simonem Nauschem z USA.

"Vlastně nějakých osm devět měsíců jsme vůbec nehrály. Naposledy jsme hrály koncem září 2019 a ten herní rytmus je prostě úplně jiný. A to je něco, co se nedá natrénovat. V tomhle to bylo náročné se zase chytnout, zažít si zápasový styl a rutinu," uvedla Nausch Sluková v nahrávce pro média.

Sluková s Hermannovou zvládly třísetový duel i v semifinále proti Martině Williamsové (za svobodna Bonnerové) a Sáře Olivové. Ty potom prohrály utkání o třetí místo s dvojicí Marie-Sara Štochlová, Martina Maixnerová.

"Jsem ráda, že zápasy jsou náročné, že nepřijedeme a nevyhrajeme všechno na osm. To by pro nás ztrácelo význam a jsem vděčná za každý dobrý zápas a za každý tie-break, protože to poslouží z dlouhodobého hlediska pro náš trénink," konstatovala Nausch Sluková. "To 'semíčko' a finále bylo náročné a myslím, že nás dost procvičily, takže ideální," zhodnotila turnaj.

Pětidílný seriál bude pokračovat v týdenních intervalech na Strahově, v Nymburce, Chodově u Karlových Varů a opět na pražském Strahově.

Další zprávy