Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
15. 2. 2009 12:00

Před rokem jste předvídali, jak povládne Klaus. Uspěl?

Byl by lepším prezidentem Švejnar?

Praha - "Zvolením Václava Klause zvítězil zdravý rozum, ať se to někomu líbí nebo nelíbí," napsal jeden z diskutujících po volbě prezidenta přesně před rokem touto dobou.

"Měli jsme v naší české kotlině bouřlivou debatu o tom, zda by nebylo vhodné to trochu vyvětrat. Bohužel jsme k tomu nenašli dost odvahy a převládly názory jako: je tu sice smrádek, ale teploučko, nepouštějme sem nepříliš známý vítr, nevíme, co to udělá, až po bezmezné obdivovatele našeho stařešiny, včetně těch, co se na jeho moci a slávě umí přiživit," zhodnotil výběr nové hlavy státu jiný.

Přečtěte si, co jste psali před rokem.

Co z toho se naplnilo? Co byly jen katastrofické scénáře či naopak příliš optimistické předpovědi?

Čtěte více: Dobojováno! A co dál?
Bitva o Pražský hrad - dějství druhé
Koho se podaří protlačit na Hrad?
Volba prezidenta. Co vy na to?

Napište svůj názor na volbu prezidenta s odstupem rovných dvanácti měsíců. Jak ji vidíte nyní? Podělte se o svůj pohled.

Doporučujeme také prohlédnout si nepublikované záběry, které v zákulisí Pražského hradu pořídil Edvard Kožušník, jeden z blogerů na Aktuálně.cz.

Foto: Aktuálně.cz
Volba prezidenta po roce - nezveřejněné fotky (1. díl)
 

Právě se děje

před 22 minutami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy