Jan Lipold Jan Lipold | Komentáře
4. 8. 2017 14:05

Řídit stát jako firmu na fotbal. Jde se na to, Neymar spustil přestupovou horečku politiků

Proslýchá se, že dispečer Bohuslav Sobotka, kterému po sezoně končí smlouva, se poohlíží po angažmá v nižších zahraničních soutěžích.
Míčový kouzelník Jiří Paroubek je stále volný.
Míčový kouzelník Jiří Paroubek je stále volný. | Foto: Ludvík Hradilek

Neymar da Silva Santos Júnior přestoupil z Barcelony do Paris St. Germain za 222 milionů eur, což je zhruba dvoudenní státní rozpočet České republiky. Protože fotbalový klub je firma a státy se řídí jako firmy, je na čase úspěšný obchodně-sportovní model konečně aplikovat v politice.

Politika a přestupní politika jsou přece jedno a totéž. Jen jsme před tím doteď zavírali oči, důsledkem čeho byly účelové zdržovačky jako například parlamentní volby. Ale divák chce vidět míč stále ve hře.

Teď budou spokojeni jak fanoušci (dříve nazývaní voliči), tak pochopitelně majitelé klubů. Tým profíků na pažitu, ta kvalita tam prostě je a podstatný jsou body, jestli mi rozumíte. Bude líp.

Je například veřejným tajemstvím, že technicky vybavený Dominik Feri, levé křídlo TOP 09, má řadu lukrativních nabídek. Přestože nebyl draftován.

Andrej Babiš, když se mu nepodařilo podepsat hbitého Dalibora Dědka, dál intenzivně loví v ligovém i divizním rybníku. Nemaje odchovanců, přestupní období je pro něj rozhodující částí sezony, kdy se rodí ona příslovečná tenká hranice mezi úspěchem a neúspěchem.

Donald Trump se jako o posilu do obrany zajímá o Rodriga Duterteho a je prý talentovaného Filipínce ochoten vyplatit z jeho prezidentské smlouvy. Nebo nakonec rozhodnou petrorubly Gazpromu a řízný stoper se postěhuje pod věže chrámu Vasila Blaženého? Nechme se překvapit.    

Dočasný pokles formy Emmanuela Macrona a Justina Trudeaua, tvůrců hry Francie a Kanady, se kluby rozhodly vyřešit dohodou o vzájemném hostování. Na summitu G8 se jen přehodí jmenovky a vlaječky, přesto jde podle pozorovatelů o trejd roku.

Proslýchá se také, že dispečer Bohuslav Sobotka, kterému po sezoně končí smlouva, se poohlíží po angažmá v nižších zahraničních soutěžích. Stejně jako žolík Petr Robejšek. Jeho agent to popírá.

Svoboda a přímá demokracie zajela do Mariana Kotleby, ale z rekordního přestupu v historii slovenského státu sešlo, protože v novém působišti neprošel zdravotními testy.

ČSSD překvapivě neuplatnila opci na Vítězslava Jandáka, který tak bude na trhu volných hráčů patřit k nejžádanějšímu zboží. Otázkou je, jak ho přijme kabina.

Klubovou ikonu Miroslava Grebeníčka rudí nepustí za žádnou cenu. Ani zadarmo. Na pozici defenzivního štítu je podle expertů nepostradatelný.  

Takto poskládané politické dream teamy budou těšit srdce diváků a poctivě pracovat pro všechny slušné lidi. Slabina? Jediná: z mančaftů (od slova man) vypadnou i ty poslední ženské. Ale copak politika nepotřebuje taky roztleskávačky?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy