Libor Stejskal Libor Stejskal | Komentáře
7. 9. 2009 13:45

Riskantní závody milionářů: má policie tvrdě zasáhnout?

Němečtí policisté zabavují automobily, aby znemožnili "tajné" závody luxusních aut. Češi dávají pokuty.
Foto: Aktuálně.cz

Německé policie zabavila účastníkům "tajného závodu" Diamond Race, při němž se zpravidla řítí ulicemi i po silnicích nepovolenou rychlostí, ještě před startem jejich lusxusní auta.

O pár desítek hodin dříve ovšem závod odstartoval  za účasti médií a přihlížení policie v České republice. Porsche, aston martiny či ferrari se pak hnala k německé hranici až dvěstěpadesátikilometrovou rychlostí, ohrožovala ostatní účastníky silničního provozu a ... policie rozdala pár pokut.

Čtěte více: Expert: Policie "tajný" závod boháčů podcenila

O závodě apostupu české resp. německé policie se pak rozhořela debata mezi odborníky i laiky.

"Rozdíl mezi Českou a Německou policií není jen v tomto případu nelegálního závodu.Oni jednají daleko razantněji i v běžném provozu. Problém na naší straně není jen v tom dopravákovi který se vymlouval v televizi.Iniciativu neprojevil nikdo z dobře placených státních úředníků ministerstva spravedlnosti nebo magistrátu hlavního města.Akce měla celkem slušnou mediální reklamu což v některých jiných případech k bleskovému zásahu stačí. Tohle smrdí korupcí na sto honů," napsal v debatě na Aktuálně.cz diskutující Gren.

"...to, že je v názvu závod, ještě neznamená, že to závod skutečně je, jde spíše o takové setkání a pobavení lidí podobného ražení!!! Vůbec tam nejde o rychlost, ani o pohár, jde o to se pobavit a jen tak se projet... Já teď jen čekám, jak dopadnou žaloby na německou stranu, jejich jednání bylo protiprávní. A to mi věřte, že se klucí německý prohnou. Jo, a pro ty, co tady jen plkaj a záviděj auta: běžte něco dělat...," napsal další, který se podepsal jako maserati.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Jana Šterna:
Diamantový závod a trouba šerif

A co si o postupu české či německé policie myslíte Vy? Patří podobné akce na české silnice, měla by proti nim policie po vzoru té německé razantně zasahovat? 

 

Právě se děje

před 3 minutami

Exředitel Nemocnice Na Homolce Dbalý si za ovlivňování zakázek a přijímání úplatků odpyká sedm let vězení. Rozhodl o tom pravomocně odvolací soud

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Končící liberecký šéf policie Husák se přesune k útvaru policejního vzdělávání

Nynější liberecký krajský policejní ředitel Vladislav Husák bude působit jako metodik Útvaru policejního vzdělávání a služební přípravy. Z místa krajského šéfa ho policejní prezident Jan Švejdar kvůli účasti na narozeninové oslavě v teplickém hotelu odvolá 1. února, od té doby nebude dostávat příplatek za vedení. Husák o přeložení sám požádal.

"Vladislav Husák dnes doručil policejnímu prezidentovi žádost o převelení na jiné místo ve stejné služební hodnosti. Policejní prezident jeho žádosti vyhověl," uvedla mluvčí policejního prezidenta Kateřina Rendlová. Husák podle ní nadále zůstane v desáté platové třídě, odebráním příplatku za vedení a zvláštního příplatku mu klesne příjem o zhruba 20 000 korun měsíčně.

Zdroj: ČTK
před 42 minutami

Aktivisté dostali za poškození věže elektrárny peněžité tresty až padesáti tisíc

Pět aktivistů ekologické organizace Greenpeace dostalo ve středu za poškození chladicí věže elektrárny Chvaletice peněžité tresty od 28 000 do 49 000 korun. Soud jejich jednání kvalifikoval jako přečiny poškození cizí věci a poškození a omezení provozu obecně prospěšného zařízení. Rozsudek není pravomocný, státní zástupce, zmocněnec elektrárny i všichni obžalovaní si ponechali lhůtu na odvolání.

Aktivisté v říjnu 2016 od 3. do 5. října obsadili chladicí věž elektrárny na protest proti povolení její modernizace a tím prodloužení provozu do roku 2030. Za pomoci horolezecké techniky se z věže spustili a navrtali do opláštění kolem stovky děr, poté na ni ukotvili a rozvinuli transparenty. Uvnitř chladicí věže odpálili několik dýmovnic, aby vizuálně znázornili exhalace z elektrárny. Podle elektrárny tím věž znečistili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy