Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
22. 6. 2018 11:50

Šlechtová končí, Bůh Miloš od ní odvrátil svou tvář

Za co si Karla Šlechtová váží prezidenta? "Že i navzdory mnohým kritikům dokázal, aby naše země byla vidět na světovém kolbišti. Na všech kontinentech."
Končící ministryně a její guru všech guruů.
Končící ministryně a její guru všech guruů. | Foto: Jakub Plíhal

Je to tady, ministryně obrany Karla Šlechtová končí. Nepomohlo jí, že kopírovala styl Andreje Babiše, krmila Instagram haldami fotografií, jen pětina dotázaných ji v průzkumech obliby neznala, byla aktivní na Facebooku. V pátek ráno oznámila, co jí řekl Andrej Babiš: "Sdělil mi dnes v 07:00 ráno, že mě nenavrhne do další vlády."

Nepomohlo jí napodobování Babiše, nespasil ji ani její nezměrný, bezhraniční, nekonečný obdiv k prezidentu Miloši Zemanovi. Jak je tohle možné, na co je pak v zemi spoleh?

Připomeňme hvězdné chvíle Karly Šlechtové. Před rokem Zeman v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem pravil, že kdyby mohl známkovat členy současné koaliční vlády, jedničku by od něj dostala ministryně pro místní rozvoj Šlechtová.

Když ji Babiš posunul na obranu, Zeman opět chválil: "K mému úžasu se ministryně pro místní rozvoj rozhodla vzít do ruky zbraň a stát se ministryní obrany. Já to respektuji, protože si její práce vážím a ona argumentuje právě tím, že ministr obrany má být civilista, nikoliv voják."

Na podzim 2017 napsala předmluvu ke knize rozhovorů s Milošem Zemanem Dokážeme si vládnout sami. Na Facebooku vyjádřila své pocity: "Mela jsem tu cest napsat do ni predmluvu (smajlík) a jsem za to moc rada. Nekdo puka vztekem, tak at pukne (smajlík)." Pukat měla "pražská kavárna".

Použila věty jako "Jaká to čest, vidět prezidenta na vlastní oči" a "Je hlavně silná a svébytná osobnost, která se nenechá zmanipulovat nikým, ani veřejným míněním, ani svými poradci, ani šéfy světových velmocí". (Tady se možná dotkla pánů Mynáře, Nejedlého a Jie Ťien-minga, Vladimira Putina, Si Ťin-pchina a Trumpa. No a co? Ona má pro strach uděláno!)

Za co si prezidenta váží? "Za to, že dokáže vstoupit do zmatených situací na české politické scéně a rozmotat je. Že i navzdory mnohým kritikům dokázal, aby naše země byla vidět na světovém kolbišti. Na všech kontinentech." Pravda, "zmatenou situaci" po volbách 2017 už rozmotává osm měsíců, ale faktem je, že někoho jako Zeman hned tak někde nemají.

V předmluvě též psala: "Miloše si vážím. Za to, že je můj přítel." Chápete, přítel! A on se na ni vykvajzne, když jí teče do bot. Co vlastně ministryně Šlechtová provedla? I za hledání novičoku Zemana pochválila, že to "vůbec není nic navrch, navíc, zbytečného".

Vadilo snad, že Český svaz bojovníků za svobodu (Jaroslav Vodička) s láskou vzpomínající na zlaté časy železné opony loni 28. října udělil Šlechtové pamětní medaili 1. stupně? Nebo vadila fotka jejího milovaného Rambohafíka usazeného na věnci, který ona věnovala padlým ke Dni vítězství 8. května na Vítkově? Či snad Babiš žárlil na její vztah k Zemanovi…?

Základní otázka: Proč ji bůh Miloš opustil? Inu protože bůh si dělá, co chce, přičemž pozemský červ to musí strpět a dál ho vzývat. To je rozdíl mezi bohem a obyčejnou smrtelnicí. Věřme, že její víru v Zemana, který od ní odvrátil svou tvář, tato drobná epizodka nezadusí.

 

Právě se děje

Další zprávy