Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
21. 2. 2010 8:30

Soud zakázal Dělnickou stranu... a co bude dál?

Debata čtenářů: Je zákaz Dělnické strany řešením?
Foto: Aktuálně.cz

"Možná, že DS to spíš pomohlo. Bude binec, bude popularita," napsal ve čtenářské diskusi pod blogem učitele Zdeňka Broma pravidelný diskutující vystupující pod přezdívkou Bigjirka.

Bloger Brom v diskusi reaguje: "Domnívám se, že jim to pomohlo. Jediné štěstí, že je Vandas takový, jaký je. Být na jeho místě nějaký schopný demagog, tak by to bylo mnohokrát horší. Nyní se divadlo postěhuje před ÚS a mezitím každá domácnost v Čechách obdrží zdarma program té strany skrze média."

Zdeněk Brom už dříve na blozích Aktuálně.cz rozpoutal diskuse o tom, jaký má vlastně zákaz Dělnické strany smysl a jaké problémy by se měly v české společnosti řešit, aby taková uskupení nezískávala na popularitě. Jeho blog ZDE.

Ve svém nejnovějším blogovém textu se věnuje zejména vyjádření soudců k případu zrušení Dělnické strany. Brom cituje například vyjádření předsedy senátu Vojtěcha Šimíčka:

„Označení DS jako subjektu nepřátelského demokratickému právnímu státu může přinést úlevu veřejnému svědomí. Společnost si ovšem musí být vědoma toho, že příčina existence DS leží uvnitř jí samotné. Strana není vnější nepřítel, je to jedna z tváří této společnosti. Problémy této společnosti, na které DS v některých případech legitimně poukazovala a kterých využila či zneužila, samozřejmě rozpuštěním této strany nezmizí."

Foto: Aktuálně.cz
Celý text Zdeňka Broma a čtenářská diskuse: 
DS bude rozpuštěna ... a co dál?

Mezi ony neřešené problémy patří podle řady čtenářů neřešení problematiky soužití Romů a většinové společnosti. Tímto tématem se na blozích Aktuálně.cz zabývá dlouhodobě několik blogerů - zejména Předseda nevládní organizace Společenství Romů na Moravě Karel Holomek, advokátka Klára Veselá Samková, pracovník společnosti Člověk v tísni Jan Černý a ředitel Agentury pro sociální začleňování při Úřadu vlády ČR Martin Šimáček.

Je zákaz Dělnické strany správným krokem v boji s extremismem v Česku? Jak zabránit tomu, aby se na scéně neobjevila populární politická strana s extremistickými názory? Diskutovat můžete pod jednotlivými, výše uvedenými blogy nebo přímo pod tímto článkem.


 

Právě se děje

Další zprávy