Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
4. 2. 2010 19:00

Stehlíková debatuje se čtenáři: Legalizovat prostituci?

Diskuse na blogu bývalé ministryně Džamily Stehlíkové
Foto: Aktuálně.cz

„Hlavy si lamou radní desítek měst a vesnic, neboť nevědí, jak zajistit veřejný pořádek a ochranu mravní výchovy dětí a mládeže v obci, lemované veřejnými domy. Ukázalo se, že vytlačit pouliční prostituci z veřejných prostranství bez příslušného zákona je úkolem takřka nesplnitelným," napsala ve svém blogu na Aktuálně.cz bývalá ministryně Džamila Stehlíková, která má - jakožto zastupitelka severočeského Chomutova - se snahou potírat prostituci řadu zkušeností.

Stehlíková ve svém blogu rozebírá možnosti, jak prostituci regulovat. Zmiňuje možnost návrhu zákona, který však zatím parlament neschválil.

Bývalá ministryně pod svým blogem diskutuje se čtenáři, kteří dávají návrhy, jak prostituci regulovat. Například diskutující vystupující pod přezdívkou Qwer navrhuje prostituci zlegalizovat. „Každá živnostnice by pak měla jako hostinský, taxikář, atd. odevzdávat daně podle pravidla ,předpokládaný příjem'," myslí si čtenář. S legalizací prostituce souhlasí i několik dalších čtenářů. Stehlíková reaguje slovy, že „je  potěšující, že většina souhlasí s tím, aby prostituce byla legalizována a regulována."

Infobox

Další moderované čtenářské debaty na společenská témata současnosti najdete v rámci projektu Blogy osobností ZDE

Debatérka Iga se Stehlíkové ptá: „Opravdu si myslíte, že prostituce je fenomén hodný legalizace, živnost, zaměstnání a nikoli sociálně patologicky jev?"

Chomutovská zastupitelka odpovídá: „Prostituce je stará jako lidstvo samo, nicméně dle mého názoru je zároveň sociálně patologickým jevem, v tom souhlasím s paní Igou. Pokud ale nebudeme uznávat její existenci, bude to živelný sociálně patologický jev, který ovládají pasáci a mafie a který vadí obyvatelům zasažených lokalit."

Jak regulovat prostituci? Vyřešila by situaci její legalizace? Diskutovat můžete v níže uvedeném blogu nebo přímo pod tímto článkem.

Foto: Aktuálně.cz
Diskuse na blogu Džamily Stehlíkové:
Obcím chybí zákon o regulaci prostituce


 

Právě se děje

Další zprávy