reklama
 
 

Topolánkovo adieu ODS pomůže, myslí si naši čtenáři

26. 3. 2010 14:00
Ve volbách strana posílí, jinak je ovšem v rozkladu, myslí si řada čtenářů

Odchod Mirka Topolánka z čela kandidátky ODS by mohl straně pomoci ve volbách - alespoň takový je závěr z ankety čtenářů Aktuálně.cz, ve které během dvou dní hlasovalo přes 3000 lidí.

Většina čtenářů nicméně zaškrtla možnost, že nebude ODS volit v žádném případě, a deset procent čtenářů, že budou volit ODS v každém případě.

Čtenáři měli k dispozici další možnosti - možnost "Budu ODS volit za předpokladu, že Topolánek odejde" zaškrtl více než trojnásobně vyšší počet čtenářů než možnost "Budu ODS volit za předpokladu, že stranu dál povede Mirek Topolánek".

Spory v ODS vyvolaly rozsáhlé čtenářské debaty a své texty k tématu sepsalo i několik blogerů Aktuálně.cz. Mnoho diskutujících se snaží odhadnout další vývoj v ODS.

Řada čtenářů píše, že situace ve straně byla již delší dobu neudržitelná a výměna lídra by mohla situaci vyřešit. "Odchod Topolánka z volební kandidátky může straně pomoci. Stal se v posledních měsících příliš kontroverzní osobností. Příliš mnoho lidí naštval.  ODS potřebuje větší stabilitu," píše například diskutující vystupující pod přezdívkou Hannah.   

Někteří ze čtenářů se však pozastavují nad tím, že ODS může uškodit to, že se Topolánek prozatím nehodlá vzdát funkce šéfa strany. "Vytváří to dojem, že strana je skutečně zmítaná vážnými problémy a volič neví, jestli po volbách povládne Nečas, Topolánek, nebo někdo jiný," píše čtenář, který se představil jako Karel z Jablonce. 

Debatér Ivan Jašminský v jedné z diskusí pod články dodává: "Tohle je polovičaté řešení. Vytváří nejistotu. Koho zvolím, když zvolím ODS? Chtělo by to jasně říct, jak se věci mají. Tohle straně může zbytečně uškodit," myslí si.

Nový volební lídr ODS Petr Nečas připustil, že ve stejném duchu jako čtenáři uvažuje i Mirek Topolánek: "Mirek Topolánek řekl, že rozdělení funkce celostátního lídra a předsedy ODS může přinášet problémy a že není dlouhodobě udržitelné. Zda setrvá až do voleb, bude otázkou dalších jednání. Teď nechci zaujímat kategorické stanovisko," uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz Nečas.

Čtenáři v diskusích rovněž začali s hodnocením nového volebního lídra ODS. Několik ze čtenářů zmiňuje, že podle jejich názorů je Petr Nečas "slušný člověk", vyjadřují však pochyby o jeho schopnostech dovést ODS k vítězství ve volbách.

Podle pravidelného čtenáře vystupujícího pod přezdívkou Béda Petr Nečas "v každém případě vnáší do hry ODS prvek kultivovanosti" a pro Jiřího Paroubka to "nebude soupeř kohoutí váhy jako byl Topolánek". Čtenářka Alexandra K. si naopak myslí, že Nečas "je neviditelný, nečitelný a bezobsažný politik".

Co píší blogeři Aktuálně.cz:

Celý text Jiřího Pehe: Topolánek nakonec odchází i neodchází. Co dál?
Celý text Václava Žáka: Topolánek a média

Do diskusí moderovaných editory Aktuálně.cz se můžete zapojit pod výše uvedenými blogy, zpravodajskými články nebo přímo pod tímto textem. 

 

autor: Zdeněk Mihalco | 26. 3. 2010 14:00

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama