Reuters Jan Lipold Reuters, Jan Lipold | Komentáře
3. 10. 2011 23:55

Všechen hněv světa. Manuál správného demonstranta

Všechen hněv světa. Manuál správného demonstranta
Ne, to není kompars muzikálu Hair, ale aktuální Okupace Wall Streetu.
Demonstrace prostitutek obvykle patří mezi ty nejfotogeničtější. Toto shromáždění je namířené  proti radnici v Lyonu, 29. září.
Tohle byste asi neuhodli. Tak protestují za lepší životní podmínky zaměstnankyně indických mateřských školek.
Pro mezinárodní srozumitelnost jsou zapotřebí transparenty v angličtině. Gruzínští advokáti, prý šikanováni státem, to pochopili správně. (Ovšem muž na snímku vypadá spíš jako advokátův klient, než jako advokát).
Foto: Reuters

Podívejte se, proč a jak se touto dobou po světě protestuje. Je toho dost. Výběr není úplně reprezentativní, protože je příliš mírumilovný. Násilí ani skutečnou krev v něm nenajdete, dívám se na věc z té lepší, pokojnější stránky. Jsou to demonstrace s lidskou tváří.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Ruský parlament ratifikoval prodloužení smlouvy o kontrole jaderných zbraní

Dolní komora ruského parlamentu ve středu ratifikovala prodloužení smlouvy s USA o kontrole jaderných zbraní z roku 2010, na kterém se v úterý dohodla Moskva s Washingtonem. Informují o tom světové agentury. Poslanci prodloužení dohody o pět let schválili jednohlasně den poté, co si telefonovali prezidenti Ruska a Spojených států a země si vyměnily příslušné diplomatické nóty.

Odpovídající návrh zákona poslal do Státní dumy prezident Vladimir Putin v úterý večer, napsala agentura Interfax. Podle náměstka ministra zahraničí Sergeje Rjabkova bude smlouva prodloužena o pět let bez jakýchkoli předběžných podmínek. Spojené státy a Rusko se na prodloužení úmluvy dohodly jen několik dní před vypršením její platnosti.

Podle agentury AP se Washington s Moskvou dohodl, že všechny nezbytné formální procedury země dokončí během několika dní. Smlouvu musí ratifikovat ruští zákonodárci. Po Státní dumě, tedy dolní komoře ruského parlamentu, ji musí schválit horní komora, Rada federace, což se očekává ještě dnes. Schválení amerického Kongresu není zapotřebí, dodala AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy