Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
26. 10. 2017 12:35

Vyhrála demokracie? Vyhrála její karikatura, hlas Okamury zní jako šepot ruských tajných služeb

Nejméně polovina poslanců SPD fandí Rusku a Číně, vyznávají se z toho na Facebooku a v Parlamentních listech. Západ (demokracie) je pro ně nepřítel.
Ven z EU, žádné imigranty.
Ven z EU, žádné imigranty. | Foto: Reuters

Těsně po volbách Václav Klaus senior pravil, že sněmovní volby byly vítězstvím demokracie. Ve čtvrtek vydal v Právu text, kde to popsal jako "prohlášení téměř prorocké". Pobouřil ho rakouský Kurier, který naše volby shrnul v titulku "Česko - frustrace z demokracie". Exprezident tvrdí: "Je to nesmírně nebezpečná interpretace našich voleb…"

Nespokojenci podle něj byli frustrovaní z toho, "že neuspěla posthavlistická pražská kavárna…" Má pravdu? Vyhrála demokracie? Povrchně nahlíženo ano. Volby proběhly svobodně, každý volil, koho chtěl. Druhou věcí je, jak se lidé před volbami rozhodovali, podle čeho, co je ovlivnilo, a třetí, klíčovou věcí, kdo se do dolní komory dostal. Demokraté, když je to vítězství demokracie?

Nepopiratelným faktem je, že volby ovlivnily fake news, ruské tajné služby a jejich dlouhodobě vedená hybridní válka.

Jaké si lid zvolil poslance? Nejvíc za ANO, stranu, kde předseda kandiduje zásadně sám, neexistuje konkurence, dostává skoro 100 procent hlasů. Hnutí řídí on (jako firmu), pokud se v ní objeví zcela výjimečný nesouhlas, je vytlačen ven, nepřežije uvnitř. Viz europoslanec Pavel Telička, který odmítá podporu antievropského Miloše Zemana, takže mu nezbývá než z hnutí odejít.

Do sněmovny se dostali poslanci ODS, někteří z nich roky zpochybňují Evropskou unii; nejvíc uspěl Václav Klaus junior, který by rád z EU vystoupil i za cenu, že o třetinu zchudneme.

Piráti nyní hovoří proevropsky, chválabohu, avšak mimořádně uspěl Tomio Okamura a SPD, strana antievropská, jež zuby nehty tlačí referendum o vystoupení z EU. SPD ukazuje, jakou porážku utrpěla demokracie. Ve sněmovně, píší Hospodářské noviny, zasedne Jaroslav Holík, který se na Krymu zúčastnil oslav výročí tří let od ruské anexe. Také organizoval semináře Institutu slovanských strategických studií v parlamentu, EU a USA jsou na nich označovány za zlo, Rusko za mírotvorce.

Okamurovci fandí Putinovi a Si

Nejméně polovina poslanců SPD fandí Rusku a Číně a veřejně to dávají najevo na sociálních sítích a serverech, jako jsou proruské Parlamentní listy. Západ je pro ně nepřítel. Poslankyně Monika Jarošová na Facebooku patří do skupin Přátelé Vladimira Putina v ČR, Rusko - záruka míru a svobody a Záchrana světa před Němci a ilumináty USA.

Poslanec Jiří Kohoutek figuruje v uskupením Chceme pryč z EU a NATO, Slovanská krev a čest, USA - nepřítel světového míru či Havel Mor Československa. Poslankyně Karla Maříková do Parlamentních listů napsala, že čeští občané "pracují pro německou říši". Západ podle ní "může" za homosexuály atd.

Má Klaus senior pravdu, vyhrála demokracie, když uspěla Okamurova SPD, která šíří to, co léta přes své sítě do hlav občanů EU zatloukají ruští trollové? Co je demokratického na režimu Putina či Si Ťin-pchinga (který v Číně dosáhl moci velkého Mao Ce-tunga)? Co je demokratického na okupaci Krymu? Je pro nás zárukou svobody Rusko, nebo EU a Západ? Odpověď je jasná, leč volby tomu nenasvědčují.

Tajná služba BIS v úterý zveřejnila výroční zprávu za loňský rok. Popsala v ní, co mělo na volby vliv. Česko zasáhly "vlivové operace či aktivní opatření, které byly přímými či nepřímými komponenty ruské hybridní kampaně proti jiným cílům". O jaké cíle jde? BIS: "…ruské vlivové a zpravodajské aktivity jsou v prvé řadě ruskou ingerencí do českých vnitřních záležitostí… Ve strategické rovině jsou však vnímány jako součásti ruských hybridních kampaní proti Ukrajině, NATO a EU."

Dál: "Někteří čeští občané vědomě či nevědomě participovali na zpravodajské agresi cizí moci proti integritě třetího státu. V souvislosti s těmito aktivitami bylo velmi zajímavé sledovat, jak se pod ruskou taktovkou 'bratří' entity z extrémní či ortodoxní pravice a levice, či skalní zastánci a smrtelní odpůrci Benešových dekretů."

Z příručky ruských tajných služeb

Vítězství demokracie, když jsou občané denně masírováni lživými servery útočícími na EU a NATO, posilujícími nacionalismus, když i demokratičtí politici kývají na odpor k EU, připojují se k Rusy živené antiimigrantské kampani či zpochybňují protiruské sankce, tedy souhlasí s okupací Krymu? Vítězství demokracie s putinovcem Zemanem na Hradě?

Klaus napsal, že ve volbách získaly dobré výsledky "strany, které říkaly NE migraci, které zcela rezolutně odmítaly podřídit se z Bruselu diktovaným kvótám migrantů, které říkaly NE velmi nepromyšleně zavedené společné evropské měně, euru, které zpochybňovaly nezbytnost vstoupit do takzvaného evropského 'jádra', protože dobře pochopily, že se za tímto slovem skrývá totální podřízení se unijnímu diktátu a zbavení se posledních zbytků naší suverenity".

Věty jak z příručky ruských tajných služeb, jak hybridními metodami rozvracet EU. Věty lživé, "diktát kvót" se nekonal, lež je i tvrzení, že euro znamená přijmout unijní diktát a zbavit se suverenity. Je snad Slovensko zbaveno suverenity? Musí brát migranty? Ne. A premiér Fico veřejně deklaruje, jak je Slovensko unijní a naťáckou zemí.

Ruští agenti u nás uspěli. Demokracie díky nim zahnívá. Volby vyhrál politik, který má na krku trestní stíhání za dotační podvod, tak vypadá český vítěz! Prezident země doporučoval volit Okamuru a SPD, protože chtějí referendum o vystoupení z EU. Demokracie? Čím dál víc její karikatura.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Klaebo nebude kvůli koronavirové situaci do konce roku závodit

Aktuální lídr Světového poháru běžců na lyžích Johannes Klaebo odřekl kvůli obavám z koronaviru účast na dalších dílech seriálu v Davosu a Drážďanech. Čtyřiadvacetiletý norský reprezentant nebude podle informací rádia NRK závodit až do konce roku, protože nepovažuje za rozumné v současné situaci tolik cestovat.

Stejný postoj zaujal i jeho reprezentační kolega Emil Iversen. Šéftrenér Espen Bjervig nevyloučil, že minimálně závody v Davosu vynechá celý norský tým.

"Jsem toho názoru, že lyžování a závodění jsou ve srovnání se současnou pandemií vcelku nedůležité," řekl trojnásobný olympijský vítěz Klaebo, který při úvodní zastávce SP ve finské Ruce vyhrál dva ze tří závodů a ujal se vedení v průběžném pořadí seriálu. "V této době považuju mezinárodní cestování za chybu. Přináší to kontakt příliš velkého počtu lidí. Vyžaduje to použití letadel, autobusů, letišť a mnoho dalšího. Nebudu se tomu vystavovat," řekl Klaebo.

Nejdříve se do programu Světového poháru zapojí 1. ledna, kdy odstartuje Tour de Ski. Iversen, jenž se vedle nákazy obává i nucené preventivní karantény kvůli případnému výskytu koronaviru v týmu, hodlá vynechat i prestižní miniseriál.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Německý soud poslal do vězení českého pašeráka drog

Zemský soud v Kolíně nad Rýnem dnes uložil 55letému Čechovi trest vězení 4,5 roku kvůli nedovolenému dovozu omamných prostředků a napomáhání k obchodu s omamnými prostředky. Informoval o tom německý server Rundschau-online. Drogový kurýr byl zadržen loni v srpnu při namátkové kontrole. Celníci v automobilu našli zhruba kilogram kokainu a 25 tisíc eur (přes 656.000 korun) v hotovosti.

Čech, který byl zadržen na cestě z Belgie do vlasti, u soudu řekl, že drogy vyzvedl pro svého dobrého známého. Za "kurýrní jízdu" prý dostal odměnu 4000 eur.

Pro vyučeného automechanika a otce od rodiny jízda skončila na dálničním odpočívadle Frechen-Süd. Před celníky, kteří ho zastavili, byl viditelně nervózní a třesoucíma se rukama jim podal řidičský průkaz.

Muž nejdříve tvrdil, že u sebe nemá ani drogy, ani větší množství peněz. Celníci však automobil s českou poznávací značkou prohledali a našli drogy v černém plastovém vaku.

Muž byl už dříve kvůli prodeji drog trestán i v Česku. Odseděl si 20 měsíců ve vyšetřovací vazbě a v roce 2018 byl odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu. Nejméně polovinu trestu, který mu byl dnes uložen, si musí odpykat v Německu. Poté je podle soudce "dobře možné", že bude vyhoštěn.

Další zprávy