Zdeněk Mihalco, mih | Komentáře
9. 11. 2009 7:44

Výročí listopadu: Najděte největší úspěch za 20 let

Debata čtenářů o úspěších Česka za posledních 20 let
Foto: Aktuálně.cz

"Větší prosperita je jasně patrná ze vzhledu mnoha našich měst i z toho, že si většina občanů koupí za svoji mzdu o dost víc než před dvaceti lety. Už si ani neumíme představit někdejší fronty na různé nedostatkové zboží, výjezdní doložky na cesty do zahraničí nebo manifestační volby s jednotnou kandidátkou Národní fronty," píše ve svém blogu na Aktuálně.cz genetik Václav Hořejší.

Také francouzský politolog Jacques Rupnik v rozhovoru s dalším blogerem Aktuálně.cz Karlem Hvížďalou říká, že 20 let po listopadu 1989 "určitě je co oslavovat".

"Nenásilnou a bleskurychlou likvidaci totalitního systému. Tohle se může oslavovat a nikdo to opravdu nečekal," myslí si politolog Rupnik.

Jaký je však největší úspěch Česka v následujících dvaceti letech po pádu komunismu? Na co můžeme být hrdi? Na rychlý ekonomický rozvoj? Vstup do EU?

Vpravo můžete hlasovat ve čtenářské anketě a níže se zapojte do čtenářské debaty, kterou moderují editoři Aktuálně.cz.

Toto je druhá čtenářská diskuse ze série moderovaných debat k výročí 20 let svobody. První diskusi k tématu "Po čem se vám stýská z dob socialismu" najdete ZDE.

Další debatu, která naopak bude zaměřena na neúspěchy posledních 20 let, najdete na Aktuálně.cz v příštích dnech.

Další články popisující 20 let svobody najdete ve speciální rubrice Aktuálně.cz k výročí listopadu 1989 ZDE.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Na Praze 6 havarovala v pondělí ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic

 V Praze 6 havarovala dnes ráno cisterna na cement, převrátila se v ulici Do Horoměřic. Unikající provozní kapaliny hasiči zajistili, cement se nevysypal, řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. V době zásahu hasičů a vyšetřování nehody byl provoz v místě řízen kyvadlově. Řidič utrpěl lehčí pohmožděniny, záchranáři ho převezli do nemocnice, řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Nehoda se stala kolem 7:00. "Podle informací z místa se měl řidič kamionu vyhýbat protijedoucímu vozidlu, najel na krajnici, která se sesunula, a spadl do pole. Cisterna se obrátila na střechu," popsal nehodu policejní mluvčí Jan Rybanský. Vyproštění a přečerpání nákladu nyní zajistí firma, které cisterna patří, dodal.

Třiatřicetiletý řidič měl lehké pohmožděniny, byl převezen do vojenské nemocnice, doplnila mluvčí záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy