Libor Stejskal Libor Stejskal, stk | Komentáře
23. 10. 2009 11:30

Zaorálek a Oberfalzer se na Aktuálně.cz přeli o Lisabon

Místopředseda sněmovny za ČSSD a senátor ODS se přou, jak by měla vypadat budoucnost Evropy
Foto: Jan Langer

ONLINE DUEL - Jeden je pevně přesvědčen, že budoucnost Evropy (tedy i České republiky) se neobejde bez Lisabonské smlouvy, a dělá vše pro to, aby byla přijata.

Druhý se naopak stejně usilovně snaží, aby se tento projekt směřující k ještě větší integraci a potlačení významu národních států nikdy nenaplnil.

Senátor ODS Jiří Oberfalzer i poslanec ČSSD Lubomír Zaorálek se o své názory a postřehy pravidelně dělí se čtenáři ve svých blozích na Aktuálně.cz. A dnes v jedenáct hodin přišli do redakce, aby si je vyříkali z očí do očí. Jejich "duel" skončil čtvrt hodiny po poledni.

Politici se přeli o výhodách a nevýhodách LS pro Česko či například o jejím vlivu na imigraci.

Vy jste se jich přitom mohli ptát, co Vás kolem Lisabonské smlouvy zajímá.

Foto: Aktuálně.cz
Blog Lubomíra Zaorálka:
Senátoři ODS ženou ČR do kouta
Fimfárum pro Václava Klause
Foto: Aktuálně.cz
Blog Jiřího Oberfalzera:
Jsem proevropský, a proto nechci Lisabonskou smlouvu

Projděte si online duel těchto politiků:

 

Právě se děje

před 7 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy