Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
14. 6. 2018 18:42

Zeman si spálil trenýrky. V noci asi namaže kliku Mynářova pokoje pastou na zuby

Když prezident nemá na demokratickou vládu, zkouší to s vtipy, ale ty mu jdou jako psovi pastva. Strašná slabota. Jako komik by se neuživil.
Když nemá na vládu, zkouší to Miloš Zeman s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva.
Když nemá na vládu, zkouší to Miloš Zeman s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva. | Foto: Jakub Plíhal

Žert. Prezidentský žert. Prezident Miloš Zeman se nachází v dobré náladě a veřejně si zavtipkoval. Sezval na čtvrtek 16:30 novináře do Lumbeho zahrady na Pražském hradě a tam všechny "vypekl". Máme hlavu státu vtipálka.

Vtip na úrovni dětí ze základky spočíval v tom, že Zeman vyvolal velká očekávání, tajil účel tiskové konference, rozpoutal ani ne tak mezi novináři, ti zkušenější žádnou bombu nečekali, jako mezi občany třeba na sociálních sítích velká očekávání, že skutečně má co říct, a pak nic neřekl. Jen spálil velké červené trenýrky.

Nabídnutá moudra: "Chtěl bych vám sdělit, že asi před rokem, možná ani ne, na přednášce pro studenty opavské univerzity jsem řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů, a nikoli na základě spodního prádla…"

Nikdo se nesmál, ani hasiči v plné zbroji, které z Hradu povolali, aby při té pionýrské švandě za erární peníze dělali ohýnek.

Zeman: "Mezitím ulicemi českých, moravských a slezských měst pobíhali šílenci mávající červenými trenýrkami. Dovedu to pochopit před parlamentními nebo prezidentskými volbami. Tyto volby ale již skončily. A já si myslím, že čas spodního prádla v politice skončil. Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od Úřadu pro správu věcí majetkových, spálíme a uděláme happening neboli autodafé, které na Pražském hradě už dávno nebylo."

Zase se nikdo nesmál, tedy kromě celou dobu velice pobavené hlavy státu. (Znáte jistě tu situaci, kdy někdo vypráví vtip, který není vtipný, posluchači se nesmějí, ale on se uculuje.)

Happening? Ne. Zemaning

Pak přišel smysl celé té akce: "Omlouvám se novinářům, jejichž inteligenci jsem marně, jako vždy, testoval. Včera jsem se díval na internet a tam se očekávalo, že vám oznámím, buď že jsem zemřel, nebo že trpím nevyléčitelnou chorobou, nebo že budu rezignovat, nebo že moje dcera otěhotněla, nebo se vdává, nebo že se rozvádím, nebo že jsem se teď nedávno setkal s Benešem a panem premiérem, takže jsme se rozhodli oznámit dohodu s Rosatomem. Obě, nebo všechny tyto spekulace svědčí o výborné inteligenci našich novinářů. Je mně líto, že z vás dělám blbečky," tady Zemanovi samou radostí lehce selhal hlas, "opravdu si to nezasloužíte…"

Toť vše. Prezident vzbudil očekávání, mnoho občanů zpozornělo a on pak nabídl tři věci: za prvé předvedl, jak moc je vtipný.

Za druhé oznámil, že čas spodního prádla v politice skončil. Má to háček, červené trenýrky nevymyslel on, nad Hrad je, jak známo, taky nevyvěsil. Ty trenky symbolizují jeho putinofilství, oddanost Kremlu, která nejen neskončila, ale naopak ještě posílila (viz kauzy novičok a Nikulin). Odtud plyne: čas spodního prádla v politice neskončil. Miloš Zeman ho skončit nemůže, stále ještě není český diktátor.

Za třetí se opět pokusil urážet novináře, které si zřejmě plete s internetem (snad se zas neproklikal až na stránky s dětskou pornografií; to se dozvíme brzy). Tím onen nikoli happening, ale zemaning či mynářing či nejedling skončil.

Hle, vrcholné dílo prezidenta. Zvláštního prezidenta, občany, kteří s ním nesouhlasí, prohlašuje za šílence, novináře uráží a uráží a uráží, aniž by je mohl urazit. Do Lumbeho zahrady přišli i zahraniční žurnalisté, takže tento kousek žáka páté až šesté třídy ZDŠ bude popsán v zahraničí. Jistě se tam budou smát, až se budou za břicha popadat, poté, co popíší, jak od Zemana vzali raději trenky dva hasiči záchranáři a poslušně je přiložili na oheň. (Byli ve službě? Nebo to dělali ve svém volném čase?)

Zeman přešel do éry dětsky stařeckých žertů. Možná v noci namaže kliku u Mynářova pokoje pastou na zuby, to by nebylo marné. Jsme rádi, že má hlava státu dobrou náladu, slabší je to s výkonem funkce. Na ohníčku sice nechal spálit rudé trenky, ale komunisty cpe premiéru Babišovi a déle než půl roku není s to zemi zařídit demokratický kabinet.

Když nemá na vládu, zkouší to s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva. Strašná slabota. Jako komik by se neuživil. Viděli jsme Zemana bez trenýrek. Ha ha ha.

Prezident svolal novináře k hradní Lumbeho zahradě. Při tiskovém brífinku spálil červené trenýrky. | Video: DVTV

.

 

Právě se děje

před 3 minutami

Hamáček podle informací MF DNES do Moskvy v pondělí neodletí. Důvodem je nesouhlas premiéra Babiše. V Rusku měl Hamáček jednat o vakcíně Sputnik.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 4 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Moskva podle Lavrova zveřejní seznam osmi amerických činitelů, proti kterým hodlá zavést odvetné sankce. Bude se jednat o jedince, "kteří reprezentují vládnoucí struktury washingtonské administrativy," dodal ruský ministr zahraničí.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Basketbalistky USK i potřetí pokořily Hradec Králové a mají rekordní 15. titul

Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly rekordní 15. titul v samostatné české lize a překonaly Žabiny Brno. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové ve třetím finálovém utkání vyhrály doma nad Hradcem Králové 105:66 a ovládly sérii 3:0 na zápasy. V soutěži triumfovaly pojedenácté v řadě, Žabinám se to povedlo třináctkrát za sebou. V součtu s federální ligou se USK vyrovnal s 23 triumfy dalšímu pražskému celku Spartě.

USK drží v domácí soutěži neporazitelnost už 213 utkání a přemožitelky nepoznaly osmou celou sezonu v řadě. Naposledy prohrály ve 3. utkání finále v roce 2013 s Žabinami (tehdy IMOS Brno). Hradecký Sokol vyrovnal stříbrem své největší úspěchy z let 2015 a 2017.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicích s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy