Martin Fendrych Martin Fendrych | Komentáře
14. 6. 2018 18:42

Zeman si spálil trenýrky. V noci asi namaže kliku Mynářova pokoje pastou na zuby

Když prezident nemá na demokratickou vládu, zkouší to s vtipy, ale ty mu jdou jako psovi pastva. Strašná slabota. Jako komik by se neuživil.
Když nemá na vládu, zkouší to Miloš Zeman s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva.
Když nemá na vládu, zkouší to Miloš Zeman s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva. | Foto: Jakub Plíhal

Žert. Prezidentský žert. Prezident Miloš Zeman se nachází v dobré náladě a veřejně si zavtipkoval. Sezval na čtvrtek 16:30 novináře do Lumbeho zahrady na Pražském hradě a tam všechny "vypekl". Máme hlavu státu vtipálka.

Vtip na úrovni dětí ze základky spočíval v tom, že Zeman vyvolal velká očekávání, tajil účel tiskové konference, rozpoutal ani ne tak mezi novináři, ti zkušenější žádnou bombu nečekali, jako mezi občany třeba na sociálních sítích velká očekávání, že skutečně má co říct, a pak nic neřekl. Jen spálil velké červené trenýrky.

Nabídnutá moudra: "Chtěl bych vám sdělit, že asi před rokem, možná ani ne, na přednášce pro studenty opavské univerzity jsem řekl, že politika by se měla dělat na základě výměny věcných argumentů, a nikoli na základě spodního prádla…"

Nikdo se nesmál, ani hasiči v plné zbroji, které z Hradu povolali, aby při té pionýrské švandě za erární peníze dělali ohýnek.

Zeman: "Mezitím ulicemi českých, moravských a slezských měst pobíhali šílenci mávající červenými trenýrkami. Dovedu to pochopit před parlamentními nebo prezidentskými volbami. Tyto volby ale již skončily. A já si myslím, že čas spodního prádla v politice skončil. Abych tento názor dokumentoval, rozhodl jsem se, že červené trenýrky, které jsme za jednu korunu zakoupili od Úřadu pro správu věcí majetkových, spálíme a uděláme happening neboli autodafé, které na Pražském hradě už dávno nebylo."

Zase se nikdo nesmál, tedy kromě celou dobu velice pobavené hlavy státu. (Znáte jistě tu situaci, kdy někdo vypráví vtip, který není vtipný, posluchači se nesmějí, ale on se uculuje.)

Happening? Ne. Zemaning

Pak přišel smysl celé té akce: "Omlouvám se novinářům, jejichž inteligenci jsem marně, jako vždy, testoval. Včera jsem se díval na internet a tam se očekávalo, že vám oznámím, buď že jsem zemřel, nebo že trpím nevyléčitelnou chorobou, nebo že budu rezignovat, nebo že moje dcera otěhotněla, nebo se vdává, nebo že se rozvádím, nebo že jsem se teď nedávno setkal s Benešem a panem premiérem, takže jsme se rozhodli oznámit dohodu s Rosatomem. Obě, nebo všechny tyto spekulace svědčí o výborné inteligenci našich novinářů. Je mně líto, že z vás dělám blbečky," tady Zemanovi samou radostí lehce selhal hlas, "opravdu si to nezasloužíte…"

Toť vše. Prezident vzbudil očekávání, mnoho občanů zpozornělo a on pak nabídl tři věci: za prvé předvedl, jak moc je vtipný.

Za druhé oznámil, že čas spodního prádla v politice skončil. Má to háček, červené trenýrky nevymyslel on, nad Hrad je, jak známo, taky nevyvěsil. Ty trenky symbolizují jeho putinofilství, oddanost Kremlu, která nejen neskončila, ale naopak ještě posílila (viz kauzy novičok a Nikulin). Odtud plyne: čas spodního prádla v politice neskončil. Miloš Zeman ho skončit nemůže, stále ještě není český diktátor.

Za třetí se opět pokusil urážet novináře, které si zřejmě plete s internetem (snad se zas neproklikal až na stránky s dětskou pornografií; to se dozvíme brzy). Tím onen nikoli happening, ale zemaning či mynářing či nejedling skončil.

Hle, vrcholné dílo prezidenta. Zvláštního prezidenta, občany, kteří s ním nesouhlasí, prohlašuje za šílence, novináře uráží a uráží a uráží, aniž by je mohl urazit. Do Lumbeho zahrady přišli i zahraniční žurnalisté, takže tento kousek žáka páté až šesté třídy ZDŠ bude popsán v zahraničí. Jistě se tam budou smát, až se budou za břicha popadat, poté, co popíší, jak od Zemana vzali raději trenky dva hasiči záchranáři a poslušně je přiložili na oheň. (Byli ve službě? Nebo to dělali ve svém volném čase?)

Zeman přešel do éry dětsky stařeckých žertů. Možná v noci namaže kliku u Mynářova pokoje pastou na zuby, to by nebylo marné. Jsme rádi, že má hlava státu dobrou náladu, slabší je to s výkonem funkce. Na ohníčku sice nechal spálit rudé trenky, ale komunisty cpe premiéru Babišovi a déle než půl roku není s to zemi zařídit demokratický kabinet.

Když nemá na vládu, zkouší to s vtipy, ale ty mu jdou jak psovi pastva. Strašná slabota. Jako komik by se neuživil. Viděli jsme Zemana bez trenýrek. Ha ha ha.

Prezident svolal novináře k hradní Lumbeho zahradě. Při tiskovém brífinku spálil červené trenýrky. | Video: DVTV

.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Trump chtěl po ministerstvu spravedlnosti, aby loňské volby označilo za zkorumpované, píše se v poznámkách bývalého náměstka zveřejněných Kongresem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy