Zdeněk Mihalco | Komentáře
23. 8. 2009 12:05

Ženská otázka na blozích: Jací jsou dnešní muži?

Blogerky vyvolaly diskuse čtenářů na téma postavení žen a mužů v moderní společnosti

"Když jsem se v červnu vdávala, přibrala jsem si úředně jméno Němcová, čímž jsem stávající rozšířila na Němcová Tejkalová. S manželem jsme se nicméně dohodli, že budu i nadále kromě úředních dokumentů a společných záležitostí užívat svoje 'dívčí' příjmení. A jsem ráda," začíná svůj text blogerka Aktuálně.cz Alice Tejkalová.

Svým blogem chtěla vyvolat diskusi na - jak sama napsala - odlehčené letní téma, zda si ženy po svatbě mají ponechávat dvojí příjmení.

Text však vyvolal bouřlivou diskusi, která se stočila k tématu postavení žen a mužů v moderní společnosti či feminismu.

Foto: Aktuálně.cz
.
Celý text Alice Tejkalové:  Život s dvojím příjmením

Na článek Alice Tejkalové zareagovala dvěma svými texty další blogerka Aktuálně.cz Veronika Vendlová.

 „Nyní je kolem mě více mužů, než žen. Přesto, že se pohybuji v politice, která je považována za výsostně mužský svět, zaznamenala jsem dosud jen jeden moment, který by mohl být možná považován za diskriminační, ale jinak jsem nadřazenost od mužů či žen, nebo cokoliv, co by se dalo nazvat diskriminací, nepociťovala," píše Vendlová.a čtenáře vyzývá k diskusi: Jací jsou vlastně muži dneška?

Foto: Aktuálně.cz
Celé texty Veroniky Vendlové:
Karel (diskutér) a ženy ("gendertety")
Jací jsou muži? Diskutujte!

Do jednotlivých moderovaných diskusí pod výše uvedenými blogy se můžete zapojit také Vy.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Někdo nastražil výbušninu do vozu severoirské policistky, podezřelá je Nová IRA

V Severním Irsku někdo nastražil bombu do automobilu policistky ve městě Dungiven nedaleko Londonderry. Policejní služba Severního Irska (PSNI) dnes uvedla, že bomba byla ve voze před domem policistky pracující na částečný úvazek objevena v pondělí a v noci na dnešek byla zneškodněna. Policie z činu podezírá radikály ze skupiny Nová IRA.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Volný má zaplatit pokutu za lednovou potyčku na plénu, potvrdila sněmovna

Nezařazený poslanec Lubomír Volný (Volný blok) má zaplatit pokutu, kterou mu uložil mandátový a imunitní výbor kvůli lednové potyčce přímo na plénu. Postih v úterý potvrdila sněmovna hlasy 89 ze 105 přítomných členů, poslancovo odvolání tak odmítla. Volný má uhradit podle verdiktu výboru z poloviny února jeden měsíční poslanecký plat, tedy zhruba 90 800 korun.

Volný uvedl, že disciplinární řízení proti němu bylo politicky motivované a nezákonné. Sněmovnu nařkl z toho, že poruší zákon, pokud odvolání odmítne. Nezařazený poslanec přečetl na plénu zdůvodnění odvolání, jak je zpracovala jeho právní zástupkyně. Volného návrh, aby sněmovna konstatovala nulitu rozhodnutí imunitního výboru, dolní komora odmítla.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zelení jsou v průzkumu nejsilnější německou stranou, strana Merkelové ztrácí

Zelení se po nominaci spolupředsedkyně Annaleny Baerbockové kandidátkou na kancléřku stali jasně nejsilnější politickou stranou v Německu. Hlas by jim podle aktuálního průzkumu Trendbarometer televize RTL dalo 28 procent voličů. Vládní konzervativní unie CDU/CSU dosluhující kancléřky Angely Merkelové, která byla dosud vůdčí parlamentní silou, se propadla na druhé místo s 21 procenty hlasů.

Ještě před týdnem unie v tomto průzkumu vedla, nyní si ale pohoršila o sedm procentních bodů. Koalici CDU/CSU tak po rozhodnutí, že kancléřským kandidátem bude předseda Křesťanskodemokratické unie (CDU) Armin Laschet, čeká úkol získat zpět důvěru voličů. Čas mají do 26. září, kdy Němci vyberou nové složení Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy