Zdeněk Mihalco | Komentáře
23. 8. 2009 12:05

Ženská otázka na blozích: Jací jsou dnešní muži?

Blogerky vyvolaly diskuse čtenářů na téma postavení žen a mužů v moderní společnosti

"Když jsem se v červnu vdávala, přibrala jsem si úředně jméno Němcová, čímž jsem stávající rozšířila na Němcová Tejkalová. S manželem jsme se nicméně dohodli, že budu i nadále kromě úředních dokumentů a společných záležitostí užívat svoje 'dívčí' příjmení. A jsem ráda," začíná svůj text blogerka Aktuálně.cz Alice Tejkalová.

Svým blogem chtěla vyvolat diskusi na - jak sama napsala - odlehčené letní téma, zda si ženy po svatbě mají ponechávat dvojí příjmení.

Text však vyvolal bouřlivou diskusi, která se stočila k tématu postavení žen a mužů v moderní společnosti či feminismu.

Foto: Aktuálně.cz
.
Celý text Alice Tejkalové:  Život s dvojím příjmením

Na článek Alice Tejkalové zareagovala dvěma svými texty další blogerka Aktuálně.cz Veronika Vendlová.

 „Nyní je kolem mě více mužů, než žen. Přesto, že se pohybuji v politice, která je považována za výsostně mužský svět, zaznamenala jsem dosud jen jeden moment, který by mohl být možná považován za diskriminační, ale jinak jsem nadřazenost od mužů či žen, nebo cokoliv, co by se dalo nazvat diskriminací, nepociťovala," píše Vendlová.a čtenáře vyzývá k diskusi: Jací jsou vlastně muži dneška?

Foto: Aktuálně.cz
Celé texty Veroniky Vendlové:
Karel (diskutér) a ženy ("gendertety")
Jací jsou muži? Diskutujte!

Do jednotlivých moderovaných diskusí pod výše uvedenými blogy se můžete zapojit také Vy.

 

Právě se děje

před 10 minutami

V Kamerunu se srazily autobus a kamion s benzínem, uhořelo 53 lidí

Při srážce autobusu s kamionem přepravujícím benzín uhořelo v noci na středu na západě Kamerunu 53 lidí, informovala s odvoláním na tamní policii agentura AFP. Dalších 29 cestujících bylo vážně zraněno, nejčastěji se jedná o popáleniny. Mezi zraněnými jsou i tři děti.

Oběti kvůli požáru, který způsobil unikající benzín, nebylo možné identifikovat, uvedl guvernér regionu Awa Fonka Augustine.

Podle informací listu Actu Cameroun cisterně selhaly brzdy, srazila se s autobusem přepravujícím sedm desítek lidí a vše vybuchlo. K nehodě podle svědků nejspíš přispěla také mlha a špatná viditelnost na úzké silnici vedoucí po úbočí hory.

Zdroj: ČTK
Další zprávy