Blogy a názory | Komentáře
27. 12. 2011 20:00

Foto: Žigulíkem na Pik Lenina. To byla expedice ostravských dobrodruhů

Foto: Žigulíkem na Pik Lenina. To byla expedice ostravských dobrodruhů
Naše auto bylo často středem pozornosti, momentka z parkoviště před supermarketem v Kazachstánu.
Nekonečné roviny v Kazachstánu uspávaly řidiče.
Nádherná šestiproudá dálnice před kazašskou metropolí Astanou. Moc aut zde nejezdilo, naopak zde starosti s předjížděním dělají cyklisté.
Zápaďáci přijeli do Astany...
Foto: Ondřej Bednář
S plně naloženým autem ujeli 16 000 kilometrů, v pouštních či polopouštních podmínkách, vysokých horách a vydatných lijácích.

Expedice Žigulíkem na Pik Lenina vyrazila 3. července 2011 z Ostravy směr Kyrgyzstán. Jejími členy byli Ondra Bednář, Štěpán Maliňák a Pavel Michalec. Cílem bylo, jak již název napovídá, dojet do základního tábora hory Pik Lenina v Kyrgyzstánu obstarožním vozem Lada 2106 a následně na tuto horu vylézt. Z Ostravy vedla trasa výpravy přes Polsko, Ukrajinu, Rusko, Kazachstán až do Kyrgyzstánu. Expedici se podařilo s úspěchem dorazit až do Pamíru, přímo do základního tábora pod Pik Lenina. Odsud již musela pokračovat svých. Ondra s Pavlem dobyli vrchol Pik Razdělnaji ve výšce 6210 m.n.m. Po pobytu v horách následovala návštěva hlavních kyrgyzských zajímavostí. Na cestě na zpět již auto nesloužilo tak perfektně jako směrem na východ, avšak Žigulík i s posádkou a trochou štěstí dorazil 28. srpna do Ostravy. Za celý výlet tak tento čtvrt století starý Žigulík ujel plně naložený 16 000 kilometrů, a to v pouštních či polopouštních podmínkách, vysokých horách a vydatných lijácích. Zápisky z asijského dobrodružství jste mohli během roku číst i v blogu na Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

Další zprávy